Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9036 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoexport do dwg

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
icezero79 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 27.zář.2011
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
PDSU 2014 případně 2013 (mech+inv)
Stav: Offline
Bodů: 40
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: export do dwg
    Zasláno: 15.bře.2014 v 19:45
ahoj všem...

tak nějak jsem narazil na následující zádrhel - spíš jen vlastní neumění - a potřeboval bych poradit, prosím Ouch

kreslím většinu projektů v Inventoru a občas se mi stane že je pro kontrolu potřebuju převést do dwg, aby mi je překontroloval člověk, který má s danými výrobky poměrně hodně zkušeností. problém je v tom že má jen klasický AutoCad
bohužel je tu problém že pro CAD máme šablonu, kde je jasně přiřazeno, který objekt má přijít do jaké vrstvy (obrys, neviditelný čáry, osy....) Takže postupuju tak, že mám vytvořený model, k němu udělám v inventoru výkres a ten klasicky uložím, abych ho měl pro sebe. Přes Export do DWG pak uložím znovu jako výkres aplikace Autocad. V nastavení exportu si zvolím šablonu do jaký má být export proveden a to že chci exportovat do modelového prostoru... 
Export proběhne OK a výkres jde otevřít v pohodě. ale aby byl úplně košér potřeboval bych mít vše ve správných vrstvách. V tuhle chvíli nevím jak to nastavit tak to dělám trošku oklikou. prostě otevřu editor vrstev, v něm najdu vrstvu z inventoru - třeba Viditelné hrany - a dám smazat. Samozřejmě že mi vyskočí hláška, o tom že mazat vrstvy ve kterých něco je nejde a tak prostě všechno co v ní je přesunu do vrstvy do který patří v Mechanicalu. 
Tím mám pak  všechno ve správných vrstvách, ale přijde mi to jako trošku hloupý a neefektivní řešení. Neporadil by někdo rozumnější postup???
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 970
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.bře.2014 v 10:59
No lepší postup - to je těžké. Ze Solidu to jde krásně, v rámci jednoho výrobce narazíte - též se s tím peru.

Každopádně na výsledné "dočištění" v ACADu používám několik urychlujících kliček.

1) Je základ připravit již v Inv - co hladina v ACADu to jiná BARVA modelu (sestavy).
Vytvářet v Inv hladiny dle ACADu není příliš smysluplné (v rámci problému viditelných/neviditelných hran)

2) Export do ACADu a "rozhození" do hladin dle připravených barev pomocí fce "Filter" = Snadný výběr všech entit se stejnou vlastností/tmy - Z výběru "filtru" smažu veškeré jiné vlastnosti kromě barvy, která musí být dostatečně "kontrastní" od jiných, aby výběr proběhl vpořádku (různé odstíny jedné barvy to nemusí vyhodnotit správně - záleží jak je Inv převede do ACADu...)

3) Dočištění: overkill (likvidace násobných entit) a purge (čisti)

Nejspíš by na toto šel napsat i lisp, ale to jde bohužel mimo mě.
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.bře.2014 v 11:04

Pokud generujete dwg-čko jen z důvodu kontroly, tak snad takovéto formality nejsou důležité?!?

Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.bře.2014 v 11:10
Možná by pomohlo mapování hladin (soubor .INI) v Inventoru nebo spíš převodník hladin PŘEVEĎHLADINU v AutoCADu.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
horalek Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 03.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor, Vault Pro, AutoCAD M, PLM
Stav: Offline
Bodů: 378
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.bře.2014 v 11:18

Osobně mám ověřeno, že je vhodné si hladiny připravit již v Inventoru a pomocí "výchozí nastavení objektu" v Editoru stylů si přepínat mezi nastavením pro AutoCAD a Inventorem (pokud chcete mít různé hladiny/chování objektů).

Takto se přepínají objekty podle typu (viditelná/neviditelná/tangent/.. čáry, texty, kóty, .... ) 

Při exportu do AutoCADu tak získáte objekty ve správných hladinách / barvách/ typech čar.

 

 

Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 970
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.bře.2014 v 11:32
Mohl byste toto prosím více popsat? - Já běžně řeším problém hladiny, která není specifická pro entity, ale např. pro zařízení. Tedy jedna hladina mi pokrývá jak neviditelné, tak viditelné entity.

A právě pokrytí neviditelných a viditelných entit v jednom pohledu mi dělá problém - znám pouze klasické zobrazení hladin pro Inv, kde se entita chová dle hladiny (resp. ručně změněných vlastností). A právě toto se mi v Inv nedaří "rozumě" ošetřit abych mohl mít vše připravené v INV. - Ruční vyklikávání a úprávu vlastností takto vybraných entit neberu jako řešení.

(AIP 2013)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9560:iLogic makro pro export IDW/DWG výkresu Inventoru do DXF.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,986 sekund.