Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10860 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVložená komponenta

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
charibda Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.čer.2011
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Autocad 2008, Revit 12
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Vložená komponenta
    Zasláno: 10.dub.2014 v 22:55
Vytvořila jsem porothermový překlad, ale při vložení do projektu se v řezu čáry zobrazují velmi tlustě, lze to nějak nastavit? 
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.dub.2014 v 23:15
Dobrý večer,

máte prosím komponentu překladu spojenu se stěnou?
Zpět nahoru
charibda Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.čer.2011
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Autocad 2008, Revit 12
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.dub.2014 v 23:35
Neměla, takže jsem komponentu připojila ke zdi. Ale tím, že se skládá ze tří vysunutých prvků, z nichž dva (např. vnitřní výztuž) se stěny nedotýkají, tak ty dva zbývající jsou stále tlusté a nejdou samostatně připojit...lze to nějak obejít? Zkoušela jsem maskování apod., ale nic.....gw
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.dub.2014 v 01:10
Nevím odkud překlad PTH máte, ale kdyžtak zkuste vyvěsit prosím dotyčnou část projektu s překladem.

Obecně lze tlustě čáry řešit i přepisem čáry.
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.dub.2014 v 10:59
Vytvořte si na ty vnitřní čáry (elementy) subkomponenty (v Object Styles) a těm pak přiřaďte tenkou čáru pro řez. Pak se vám budou zobrazovat správně.
Zpět nahoru
charibda Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.čer.2011
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Autocad 2008, Revit 12
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.dub.2014 v 22:21
Dobrý den, PTH jsem vyráběla sama. V podstatě jsem zkusila dvě verze. V první, když se alespoň část "výplně" nosníku dotýká okraje, to pak je v projektu tlustě, za druhé, výplň nosníku jsem odsadila o milimetr od toho obvodového a sice už není vše tlustě, ale zato k té výplni nelze přiřadit materiál, prostě zůstane bílá plocha. 
Připojené souboryzipuploads/34307/Porotherm.zip
Zpět nahoru
charibda Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.čer.2011
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Autocad 2008, Revit 12
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.dub.2014 v 22:22
Dobrý den, asi bych potřebovala poněkud podrobnější návod. Ale připojení komponenty ke komponentě se nezdařilo. 


Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.dub.2014 v 09:06
Obrázek je sice pěkný, ale o způsobu modelování nic neřekne. Navíc - proč ten detail? To je cesta, která BIMu nesvědčí. Takovéto detaily (pokud to zobrazení je generováno z modelu a není jen detail připojený do řezu překladem) zbytečně zpomalují práci v modelu - pro malý RD sice nevadí, ale do velkého projektu už to dobré není.
Ad subkategorie: když modelujete část překladu (jaký typ entity - obecný model nebo nějaký konstrukční typ?), tak máte možnost si zvolit, do které z definovaných částí (subkategorií) bude modelovaná část rodiny patřit. Tvorba těchto subkomponent je přístupná např. přes VG > Object Styles nebo Manage > Object styles (Správa > Styly objektů). Zde si pro danou kategorii můžete vytvořit jejich sub a zvolit jim, jakou čárou a jakou tloušťkou se budou vykreslovat. Tato nastavení se přetahují s rodinou do projektu a tam se dají také samostatně nastavit.
Omlouvám se za subkomponenty, správný název je subkategorie? (Subcategories).
Zpět nahoru
charibda Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.čer.2011
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Autocad 2008, Revit 12
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.dub.2014 v 14:36
Tak modelovala jsem to normálně jako komponentu vysunutím na podkladu příhradového nosníku. Omlouvám se, jsem začátečník v Revitu a v podstatě zkouším, jestli se opravdu dá udělat smysluplná prováděčka ve 3D. Souhlasím s tím, že překlad je moc tvarově složitý, ale tady jde i o třeba další komponenty. K větším projektům se moc nedostávám, rozhodně ne ve 3D. Většinou potkám Autocad, občas Archicad. Subkategorie si nechám na jindy, ale děkuji moc za informaci, za dlouhých nocí to určitě nějak dám dohromady. gw
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,695 sekund.