Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6201 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZměna úrovně podlahy místnosti

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Kroupik Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.kvě.2014
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
REVIT
Stav: Offline
Bodů: 28
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Změna úrovně podlahy místnosti
    Zasláno: 18.čer.2014 v 08:25
Dobrý den, jako naprostý začátečník nemůžu najít řešení problémů s místnostmi. Mám velký areál, kde je cca 1000 místností. Vzhledem k rozlehlosti je areál výškově odstupňován. Původně jsem vynesla vše v rovině, vhledem k tomu, že se nula areálu zvolila dle největší plochy, je tedy někde uprostřed rozmezí výšek.  Pokud jsem přesunula zdi apod. pod tuto výšku je vše ok. Jakmile přesunu objekty nad tuto výšku, už jsou místnosti neuzavřené. Založila jsme i podlaží té dané výšky, ale nedaří se mi tam tu místnost přesunout. Jediné co funguje je to v tom novém podlaží vytvořit znova, ale to se mi při takovém množství místností moc nechce? Je na to nějakej fígl? Moc díky za případnou radu.
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.čer.2014 v 12:03
Nevyjela se změnou výšky podlahy i některá z ohraničujících zdí?
Zpět nahoru
Kroupik Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.kvě.2014
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
REVIT
Stav: Offline
Bodů: 28
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.čer.2014 v 16:57
Jistě, všechny :-) Celou jednotku včetně podlahy musím posunout oproti ostatním třeba o 100 mm, pokud jdu dolů pod původní úroveň, je to ok, když jdu nad, tak to samozřejmě bere jako neuzavřenou, ale překavapilo mě, že nejde změnit úroveň toho výpočtu, stále si to drží to původní patro... takže jediné, co mi jde je vytvořit místnost znovu v nové úrovni ale to se mi při tomto počtu strašně nechce....Lze někde změnit úroveň toho ohraničení místnosti?
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.čer.2014 v 18:52
Dobrý podvečer,

výpočtovou výšku lze změnit v nastavení podlaží, viz obrázek.

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 270/RAC_2013_Výpočtová_výška_Podlaží_stin_zvyrazneni.png




Zpět nahoru
Kroupik Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 08.kvě.2014
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
REVIT
Stav: Offline
Bodů: 28
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.čer.2014 v 10:53
To je to oč tu běží!!! Díky díky díky! Ušetřil jste mi spoustu času!
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13515:Jaká je nejmenší velikost místnosti v Revitu?
Tip 6489:Barevné plochy místností v 3D pohledu Revitu.
Tip 8394:Jaký je rozdíl mezi Místností a Plochou v Revitu?
Tip 12217:Při pokusu popsat místnost se objeví chyba číslování - Ve stejné oblasti je obsaženo více Místností.
Tip 5902:Zaokrouhlení výměr ploch ve výkazech místností Revitu.
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,664 sekund.