Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8911 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoRozpiska

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
cadman Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 30.čer.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 29
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Rozpiska
    Zasláno: 03.čvc.2014 v 10:01
Dobrý den, je možné nějak rozdělit stejnou součást použitou do více pozic v modelu také v rozpisce do více pozic?

Příklad: šroub M5x25,DIN 912 - použitý jako pozice 3 (2x), 10(4x), 20(2x)
- rozpiska ho samozřejmě sloučí do jedné pozice a sečte kusy

- je možné nějakým způsobem tuto pozici v rozpisce opět rozdělit na 3 části aniž bych musel mít 3 různé modely této normalizované části? Pokud vím, tak směrodatné pro rozdělení je číslo součásti..

Děkuji.

Autodesk Inventor 2011
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čvc.2014 v 11:21
V takovém případě musíte použít rozpisku "strukrurovaná", ta Vám udělá to co chcete, jen pozice šroubu potom bude např. 3.1, 10.1 atd - tedy první číslice z pozice vyznačí podsestavu, kam je vložen a pozice za tečkou je pozice v dané sestavě...

Jinak to nepůjde, mimochodem pokud máte nějakou podsestavu jako pomocnou (nechcete tuto sestavu "vidět v rozpisce", tak jí dejte v rozpisce struktura rozpisky "skrytá" - v ten okamžik vám "povýší" díly z této podsestavy o úroveň výš, tedy na úroveň ostatních dílů - to se týká pouze rozpisky, v modelu zůstane vše jako dřív...)
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čvc.2014 v 11:53
To co chcete vám pravděpodobně nepůjde. Šrouby vycházejí z jedné rodiny, jedná se prakticky o jeden soubor, takže není způsob jak soubor rozdělit na více pozic.

K cíli ale jde dojít, ale jak se říká, je to sice delší, zato horší cesta ... Buď můžete použít postup viz. kolega výše, nebo musíte ten jeden soubor rozdělit na více komponent. A to buď kopírováním rodin v OC - což si nedovedu představit, a nebo uložit šroub jako samostatný díl na disk a pro každý nový spoj ho "uložit jako" nový díl. Pak vám to v rozpisce bude vypisovat tak jak chcete.
Václav Dušek
Zpět nahoru
cadman Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 30.čer.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 29
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čvc.2014 v 14:12
To s tím zdvojováním součástí jsem zavrhnul, připadá mi to poněkud chaotické.. Ale uznávám, že by to fungovalo.

To s tím skrytím podsestavy a zvýšením úrovně jejich částí bych uvítal, ale nikde nemůžu najít změnu struktury rozpisky na skrytou. Našel jsem asi 5 možností po dvojkliku na "druh" struktury v rozpisce, ale zde jsem to nenašel - namísto toho jsem na zkoušku zatrhnul "referenční" a tím celá podsestava z rozpisky zmizela a nevím, jak ji vrátit (ve všech možnostech a vlastnostech mám na výběr jenom "referenční" a "výchozí" což je teď také referenční).
Autodesk Inventor 2011
Zpět nahoru
horalek Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 03.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor, Vault Pro, AutoCAD M, PLM
Stav: Offline
Bodů: 378
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čvc.2014 v 14:24
Změna typu rozpisky se dělá v tabulce rozpisky nadřazené sestavy. Nebo přímo ve vlastnosti sestavy (Nastavení dokumentu - Rozpiska). Protože měníte vlastnost té konkrétní podsestavy.
Podsestava nesmí být pouze pro čtení (např. v knihovně).
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čvc.2014 v 14:26
Nejlépe se z toho dostanete, když kliknete na kartu Data modelu, tam si můžete strukturu rozpisky změnit zase zpátky.

Kolega ale asi myslel jinou věc, když jste na kartě Strukturované, tak si vyberete vlastnosti pohledu viz. obr.

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 28496/Vlastnosti_pohledu.jpg


Zde si pak vyberete jestli chcete všechny úrovně nebo jen první úroveň a pak oddělovací znak. Po potvrzení se vám u sestav objeví plus, po kliknutí uvidíte rozpad. Pak šroub v dané podsestavě bude mít například číslo 3.5.

Pak přejděte do výkresu a dvakrát poklepejte na rozpisku, otevře se vám kusovník. U každé sestavy se objeví malé plus, když na něj kliknete a kusovník zavřete, tak se rozpiska rozšíří o ty díly v podsestavě
Václav Dušek
Zpět nahoru
cadman Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 30.čer.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 29
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čvc.2014 v 14:39
Problém je v tom, že po zatržení druhu struktury "referenční" to z této nadřazené rozpisky zmizelo a nevím, jak to vrátit. Když to zkouším přes strom, tak jinou možnost než referenční nemám - viz obrázek.
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1429/struktura_rozpisky.jpg

Autodesk Inventor 2011
Zpět nahoru
cadman Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 30.čer.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 29
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čvc.2014 v 14:41
V těch datech to bylo, předtím jsem si toho nevšimnul.

A kde bych teda našel to snížení úrovně, aby mi součásti podsestavy "vyskočily" do hlavní rozpisky?

Děkuji.

Upravil cadman - 03.čvc.2014 v 14:44
Autodesk Inventor 2011
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čvc.2014 v 14:46
"Pak přejděte do výkresu a dvakrát poklepejte na rozpisku, otevře se vám kusovník. U každé sestavy se objeví malé plus, když na něj kliknete a kusovník zavřete, tak se rozpiska rozšíří o ty díly v podsestavě"
Václav Dušek
Zpět nahoru
horalek Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 03.zář.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor, Vault Pro, AutoCAD M, PLM
Stav: Offline
Bodů: 378
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čvc.2014 v 14:52
Změna struktury se dělá zde:

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 6/Rozpiska.jpg

 
Ale pozor, pokud nastavíte podsestavu na Dělící (skrytou), pak se zneviditelní a součástí skočí o úroveň výše, ale pokud mají stejné číslo jako jiná, skončí zase jednom řádku. asi bych tu sestavu nechal, jen ji nechal rozpadnout ve strukturované rozpisce a pozicoval typem 10.1;10.2., případně 15.1., apod.  
 
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čvc.2014 v 14:55
Rozpisku nehledejte ve stromu, ale v pásu karet. Viz obr.

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 2854/Výstřižek.JPG

Zpět nahoru
cadman Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 30.čer.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 29
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čvc.2014 v 15:09
Děkuju za rady. S tím zvýšením úrovně podsestav už to funguje - zatržena struktura "dělicí" a sjednocování stejných pozic řeší zakázání slučování řádků a následné manuální přečíslování pozic součástí.

Teď mi zbývá už jenom popasovat se nějak s tím sloučeným spojovákem.. To asi nijak elegantně řešitelné není.. Pokud nechci novým ukládáním zdvojovat, ztrojovat... normalizované dílce.

Myslíte, že by nebylo možné nějakým zásahem do šablon či dat inventoru mu změnit, aby třídění v rozpisce nedělal na základě "čísla součásti" ale třeba pozice?
Autodesk Inventor 2011
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.čvc.2014 v 15:51
Vytvořit jde ledacos, ale stále budte potřebovat nějaký rozdílový symbol, znak nebo tak něco. Pokud ale budete vycházet ze stále stejného dílu, tak tam rozdílné znaky vylovíte těžko. A zase můžete buď ... a jsme na začátku diskuze.
Václav Dušek
Zpět nahoru
cadman Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 30.čer.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 29
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.čvc.2014 v 08:40
Máte pravdu, to by musela být při vkládání z obsahového centra možnost nějakého indexování, aby si jednotlivé stejné součásti sám pro sebe dokázal odlišit.

Mám ještě jeden dotaz ohledně exportu rozpisky do xls souboru. I když v rozpisce mám řazení dle pozice, jsou součásti po exportu seřazené jinak (nepátral jsem po tom, podle čeho - podle pozic ale ne). Jde řazení nějak ovlivnit?

Děkuji.
Autodesk Inventor 2011
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.čvc.2014 v 08:46
A z čeho provádíte export? Zkusil jsel vyexportovat z karty Strukturované a řazení bylo podle pozic. Nepřevádíte z jiné karty?
Václav Dušek
Zpět nahoru
cadman Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 30.čer.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 29
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.čvc.2014 v 08:54
Přímo z rozpisky v modelu sestavy - vlevo nahoře ikonka export rozpisky. Mám vybráno strukturované.
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1429/export_rozpisky.JPG

Autodesk Inventor 2011
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.čvc.2014 v 09:00
Máme to nastavené stejně, já tam měl jenom zaškrtnutou druhou volbu, ale i s tou první mi to exportuje správně. Hloupá otázka, máte položky v kusovníku srovnané a přečíslované?
Václav Dušek
Zpět nahoru
cadman Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 30.čer.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2011
Stav: Offline
Bodů: 29
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.čvc.2014 v 09:19
Ano, mám - viz obrázek.
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1429/export_rozpisky_2.JPG

Autodesk Inventor 2011
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,245 sekund.