Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 13513 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenosvahy zem. tělesa necílují na daný povrch

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: svahy zem. tělesa necílují na daný povrch
    Zasláno: 13.srp.2014 v 10:47
Děkuji za zprávu.
Pokud to zpětně měnit nepůjde, není to až tak dobrá zpráva
Do vlastností skupiny zemních těles jsem se koukal. Přikládám obrázek dialogu. Jako základní povrch je "skrývka skutečná" , ale cílový povrch je tvrdošíjně "skrývka-plánovaná" a bohužel nemůžu nikde najít, jak to změnit. V nastavení svahování je jen "povrch" ... asi hledám špatně
Kubatury to zřejmě počítá správně, ale svahy v řezech ne ...
Naštěstí stavbě zatím stačí situace a není čas nad tím hlouběji bádat
Tomu "podstrčení" s původním jménem ale moc nevěřím, protože jelikož lze všechno přejmenovávat a civil si s tím poradí, má to asi jiný vnitřní identifikátor. Až bude chvilka času LOL, tak to vyzkouším

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 33/zemteleso.png

J. Mantlík

Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.srp.2014 v 21:34
Dobry vecer,
Nejsem u pocitace. Jedine co me napada, je podivat se do vlastnosti skupiny zemniho telesa na jednotlive nastaveni kazdeho svahovani. Musel bych to nejak vyzkouset... Je ale klidne mozne, ze to zpetne zmenit nepujde.

Co mu jeste podstrcit ten novy povrch skryvky jako ten puvodni se stejnym jmenem?
Martin Folber
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.srp.2014 v 21:20
Zdravím takhle při večeru a prosím o "mírné nakopnutí". Někde dělám něco špatně ...
 
Měl jsem zemní těleso a v řezech se svahy chovaly mravně, tj. svahy končily na daném povrchu (plánovaná skrývka). Jenže toho sejmuli víc, a tudíž se z vyrovnané bilance stal nedostatek pro násypy.
 
Tak jsem zemní těleso zkrátil (posunem návrhové linie hrany), a snažil se přiřadit nový povrch skrývky. To se nevedlo, tak jsem vytvořil novou skupinu zemních těles, přiřadil jí nový "základní povrch objemu" a milé zemní těleso včetně "víka" přenesl do této skupiny.
Objemy se přepočítaly k novému povrchu, ale svahy končí stále  u toho původního ...
Nepřišel jsem na to, kde se to dá přenastavit. Zcela nové zemní těleso se mi s ohledem na jeho tvar a málo času znovu vytvářet nechce ...
 
Máte někdo nápad?
 
Děkuji
J. Mantlík

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13487:Využití šablony koridoru
Tip 13036:Proč je exportovaný soubor GeoTIFF celý bílý?
Tip 7802:VIPUmístění RPC stafáže na šikmou plochu (rampa).
Tip 13160:Přechodové těleso mezi nepravidelnými plochami, přechod kruh-obdélník (3D v AutoCADu)
Tip 10144:Převod modelu terénu na 3D těleso (např. pro 3D tisk).
Tip 5518:Jak převést objemové 3D těleso na drátový model?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,633 sekund.