Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9924 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNežádoucí zapínání pracovních rovin v sub-sestavě

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
ian22 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.úno.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 35
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Nežádoucí zapínání pracovních rovin v sub-sestavě
    Zasláno: 20.srp.2014 v 09:12
Zdravím a dovoluji si vznést další dotaz: V sub-sestavě vložené do sestavy vypnu viditelnost jejích pracovních rovin. Pak vypnu viditelnost samotné sub-sestavy. Po opětném zapnutí viditelnosti sub-sestavy se automaticky zviditelní také všechny její pracovní roviny (včetně těch dříve vypnutých), což je velmi otravné... Lze tedy nějak docílit toho, aby při zviditelnění sub-sestavy zůstaly její (dříve vypnuté) pracovní roviny vypnuté?
Zpět nahoru
VlJanecek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 459
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.srp.2014 v 09:20
Jak byly ty roviny zobrazené v původní podsestavě? Zkuste je vypnout když je podsestava otevřená samostatně.
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.srp.2014 v 09:23
Původně odeslal(a) VlJanecek VlJanecek napsal(a):

Jak byly ty roviny zobrazené v původní podsestavě? Zkuste je vypnout když je podsestava otevřená samostatně.
 
Zdravím.
Z vlastní zkušenosti - funguje to stejně, jako je zde popsáno. Jako řešení jsem začal preferovat fci vypnout / zapnout kompomentu. To by mělo pomoci.
Radek
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.srp.2014 v 09:31
Jak píše kolega, pravděpodobně máte zapnuté roviny v samostatné podsestavě a tato podsestava je v sestavě asociativní (nejsem si jistý, že to je přesně tento výraz), tzn. že se bude stále vracet k výchozímu zobrazení podsestavy. Můžete vypnout viditelnost rovin v podsestavě a mělo by to pak přestat i v sestavě, nebo zrušit vzájemnou asociativitu - většinou vyskakuje okno s otázkou jestli chcete asociativitu ponechat nebo přerušit.

Pokud si takto přepínáte viditelnost častěji, tak existuje ještě možnost využívat pohledy - ve stromě sestavy Reprezentace -> Kliknout pravým tlačítkem myši na Pohled: Výchozí a vytvořit nový pohled. Zde pak můžete povypínat co potřebujete. Po kliknutí na Výchozí pohled se vrátíte zpět na celkový pohled. Můžete si takto vytvořit pohledy jak potřebujete. Navíc je pak můžete snadno přenést do výkresu.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.srp.2014 v 09:35
Využití pohledů a reprezentací je dobrý tip. Nejen pro řešení viditelnosti. Clap
Zpět nahoru
ian22 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.úno.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 35
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.srp.2014 v 10:22
Díky za všechny odpovědi. Trochu jsem experimentoval a zjistil jsem následující: Vypnutí rovin v samostatné podsestavě problém neřeší. Povypínal jsem zde všechny roviny ale na zobrazení těchto rovin ve vložené podsestavě to nemělo žádný vliv. Nastavení viditelnosti rovin je zde, jak se zdá, zcela nezávislé na nastavení viditelnosti týchž rovin v samostatné podsestavě. Dobrým nápadem, který řeší můj problém, je vypínání/zapínání komponent.Clap  S vytvářením pohledů zatím nemám zkušenosti, ale uřčitě to také vyzkouším.
Zpět nahoru
rys-kt4 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 21.lis.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor - PrDSU, Solid Edge
Stav: Offline
Bodů: 456
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.srp.2014 v 13:51

Dobrý den,

narazil jsem nedávno na naprosto stejný obtížný problém, zejména v přejatých souborech, ,kdy tyto prac. komponenty velmi znepřehlednili práci v sestavě.
Řešení s vypnutím zobrazování prac. komponent ( roviny, osy, náčrty ...) v ribbonu nic neřeší, objeví se vše znova při tvorbě součásti na nějaké rovině nějakého dílu sestavy.
Pomůže vše vypnout přímo v součásti / součástech sestavy - viditelnost = NE, ale u 100+ součástí sestavy = ???
Na to použijte iLogic pravidlo pro "vypnutí pracovních komponent" součástí v sestavě, jiné řešení (snazší) zřejmě nebude.
Funguje to excelentně.
Nejsem "agentem" místního HelpDesku, ale vřele doporučuji se na ně obrátit, je to nakonec velmi snadné, pravidlo je jednoduché.
 
Zdravím
 
JB
JanB.
Zpět nahoru
ian22 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.úno.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 35
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.srp.2014 v 14:12
Došel jsem k několika novým poznatkům a musím poněkud poopravit, co jsem napsal výše (20.8.2014):

Viditelnost rovin u vložené podsestavy skutečně závisí na nastavení  asociativity mezi samostatnou podsestavou a vloženou podsestavou – jak píše kolega. Jestli se při vkládání podsestavy vytvoří asociativita, to závisí na defaultním nastavení (Aplications options – File open – Options – Assembly). Defaultní nastavení lze při vkládání jednorázově přepsat (Place component – options).

Další podmínkou, na které závisí viditelnost prac. rovin, je to, jaká je aktivní Vizuální  Reprezentace v samotné výchozí podsestavě.  Pokud je to Master, pak se ve vložené sestavě zviditelní všechny její pracovní roviny (bez ohledu na to, jestli je máme zapnuté v samotné podsestavě – vypnutí rovin se zde týká jen aktuálního zobrazení a nelze ho uložit). Pokud bude nastavena jiná reprezentace než Master – tzn. buďto Default, nebo jakákoli další námi vytvořená, budou v (asociativně) vložené podsestavě viditelné stejné prac. roviny, jako v samostatně otevřené podsestavě. Ve vložené podsestavě bude také aktivní stejná Vizuální Reprezentace jako ve výchozí podsestavě.

Za podmínky, že je aktivní Vizuální Reprezentace ve výchozí podsestavě odemčena, bude se viditelnost prac. rovin ve vložené podsestavě aktualizovat, podle toho, jak budeme zapínat/vypínat viditelnost rovin v samostatně otevřené výchozí podsestavě.

Pokud ovšem budeme chtít u asociovaně vložené podsestavy vypnout viditelnost, vyskočí na nás okno se dvěma možnostmi, z nichž ale jen ta druhá je „vybratelná“ tj. Remove associativity. Návrat do stavu viditelnosti potom znamená aktivaci Vizuální Reprezentce Master ve vložené podsestavě (asociativita je ztracena) a tedy i zviditelnění všech pracovních rovin (jakož i všech ostatních původně zneviditeněných komponent).

Jak jsem zjistil i na dalších fórech, dost lidí si na tuto vlastnost Inventoru stěžuje. Z praktického hlediska by jistě bylo lepší, kdyby po znovuzviditenění  podsestavy byly všechny prac. roviny vypnuté – protože více zapnutých rovin je prostě nepoužitelný chaos… Ale jak píše kolega v předchozím příspěvku, zatím jedinou možností pro lepší ovládání viditelnosti pracovních komponent je vytvoření iLogic pravidla (což je ale zatím bohužel mimo mé možnosti…).

Doufám, že jsem se v tomto příspěvku více přiblížil realitě, ale přesto si vyhrazuji právo, ale beru si i za povinnost provádět případné další korekce (tedy pokud je někdo neprovede za mě :-) 

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.srp.2014 v 14:19
Hotové "vypínací" makro je v příbuzném tipu 9969.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.srp.2014 v 14:39
Pokud o to bude zájem, může se to dostat do příští verze X-Tools
 
Zpět nahoru
ian22 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.úno.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 35
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.srp.2014 v 15:36
Myslím, že by to bylo užitečné a snad jsem k tomu svým hlasováním přispěl. Smile
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.srp.2014 v 15:36
Super. Jdu dát hlas.
Clap
Zpět nahoru
ian22 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.úno.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 35
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.srp.2014 v 15:37
Díky, podívám se na to.
Zpět nahoru
horror Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 03.kvě.2010
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 42
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.srp.2014 v 16:43
Dobrý den, toto makro jsem otestoval a mám jeden feedback:
- Nevypíná osy počátku. V makru jsou zahrnuty pracovní osy ale osy počátku zde nejspíše chybějí nebo nějak nefungují.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 11420:VIPSkrytí pracovních geometrií v sestavě.
Tip 9969:VIPJak jednoduše vypnout pracovní roviny v celé struktuře sestavy Inventoru?
Tip 4176:VIPVytvoření pracovního bodu či rovin Inventoru v těžišti sestavy.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 3741:Vypnutí všech pracovních rovin a bodů najednou.
Tip 4872:Vytvoření trubky v kontextu sestavy Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,156 sekund.