Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 14818 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenošablona sady listů

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Lukas Lepič Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 04.led.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2023
Stav: Offline
Bodů: 106
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: šablona sady listů
    Zasláno: 21.srp.2014 v 10:10
Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o rady.
Vytvořil jsem si vlastní šablonu (.dwt), ve které jsem si předem připravil jednotlivá rozvržení. Nyní bych tuto šablonu chtěl mít propojenou se sadou listů. Takže mi jde o to jak si vytvořit šablonu sady listů? Cílem je abych měl několik šablon (.dwt), kde budou podle stupně projektu připravená rozvržení a ve správci sady listů už jenom doplním informace pro popisový rámeček.

Přijde mi, že mi uniká nějaký základní princip práce s touto funkcí... Musím u každého nového projektu znovu vytvářet sadu listů a jednotlivé listy?

Nevím jestli to tu již bylo řešeno dříve, takže děkuju za rady i odkazy na předchozí diskuze. Smile
Zpět nahoru
Stáhalík Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.led.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad,Revit
Stav: Offline
Bodů: 66
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2014 v 10:31
Vytvořte si ve Správci sady listů soubor .DST se šablonou a dejte si tam listy které potřebujete.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2014 v 10:48
Dobrý den,

zkuste si prosím přečíst článek AutoCAD ve stavební praxi, 5. díl, kde v závěru najdete i příklad.
Zpět nahoru
Lukas Lepič Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 04.led.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2023
Stav: Offline
Bodů: 106
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2014 v 10:51
Peru se s tím tady zatím bezvýsledně, ale ten odkaz vypadá zajímavě. Díky Wink
Zpět nahoru
Lukas Lepič Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 04.led.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2023
Stav: Offline
Bodů: 106
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2014 v 11:34
Zatím všechny postupy jsou docela odlišné od toho co zamýšlím já. U všech příkladů má člověk již vše narýsováno a poté vytváří sadu listů. Já nic narýsovaného nemám, ale vím jak bude vypadat struktura projektu a chci část vytváření sady listů přesunout na začátek.
Možná je i problém v tom, že rýsuju tak, že všechyn výkresy mám v jednom souboru dwg. Všiml jsem si, že je časté mít jednotlivé výkresy v jednotlivých dwg souborech.
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2014 v 12:09
Jednou vytvořený dst soubor si můžete kopírovat mezi projekty, tím si zkopírujete i vnitřní strukturu výkresů. Musí vám sedět cesty k adresářům, ty se dají upravovat pomocí externího prográmku (něco jako sheetset editor).
Zvykem je mít každý výkres samostatně připojený do samostatného výkresy pro tisk.
Zpět nahoru
Stáhalík Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.led.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad,Revit
Stav: Offline
Bodů: 66
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2014 v 13:08
Nějak nechápu k čemu by vám byly sady listů, když máte všechny výkresu v jednom DWG. Nebo tenhle zvyk právě chcete změnit?
Zpět nahoru
Lukas Lepič Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 04.led.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2023
Stav: Offline
Bodů: 106
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2014 v 13:27
Petr Jirat: to bude asi řešení mého problému, protože když jsem použil už vytvořený dst soubor, tak v něm byly výkresy z jiného projektu a nedal se tedy použít jako šablona. díky! Smile mohl bych ještě poprosit o název toho prográmku?

Stáhalík: myslím, že ničím jiným než právě funkcí sada listů nedokážu hromadně spravovat všechny výkresy. V čem je vlastně výhoda mít každý výkres samostatně? Rád se něco přiučím, od začátku mě učili, že se rýsuje tak, aby bylo vše v jednom. Používám AutoCAD.. nevím jestli je to třeba v Revitu jinak.
díky za odpověď
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2014 v 13:54
Keď v štruktúre SSM kliknete pravým tlačítkom na "výkrese", viete si zmeniť názov súboru, prípadne aj s cestou.
Taktiež môžte mať bez problémov v zozname viac výkresov, ktoré pochádzajú z Layoutov (Rozvržení) z jedného súboru.
Pokiaľ chcete použiť viac výkresov z jedného súboru DWG v SSM (správca sady listov- sheet set manager), tak to asi bez vytvorenia Layoutov ani nepôjde.
Skúste presnejšie popísať Váš problém-cieľ a skôr Vám niekto poradí.
Zpět nahoru
Lukas Lepič Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 04.led.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2023
Stav: Offline
Bodů: 106
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2014 v 14:25
Zkusím teda popsat svůj cíl ještě jednou podrobněji:
chci mít takovou šablonu, do které mi stačí už jen rýsovat. Vše budu mít v jednom DWG. Layouty budou mít nastaveny všechno (barevnosti, velikosti papíru, popisový rámeček atd). V SSM budou tyto rozvržení jako listy aniž bych musel měnit jejich přístupovou cestu (jak mi radí pan Petr Jirat). V uživatelských vlastnostech sady listů budu mít všechny informace o projektu (investor,projektant, adresa atd). Tyto informace se mi budou skrz pole automaticky psát do každého popisového rámečku. Lze toto vytvořit?
Zpět nahoru
Lukas Lepič Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 04.led.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2023
Stav: Offline
Bodů: 106
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2014 v 14:32
Teď mě napadl jeden detail, který by to mohl osvětlit úplně nejlíp. Chci udělat to, aby listy v SSM byly vázané na layouty v mé šabloně dwt. Né na nějaké konkrétní výkresy.

Snad jsem se do toho nezamotal ještě víc :D
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2014 v 16:17
Aha :)
Takže skúsim Vám to vysvetliť takto:
1.) SSM je v podstate len nejaké rozhranie slúžiace na lepšiu prehľadnosť v projekte. Keď máte vytvorené kvantum výkresov a poviete si, že nejaká podmnožina z nich pôjde do celku/kapitoly/balíka A, nejaká ďo B atď. Navonok si vytvoríte niečo ako adresáre, alebo šuplíčky výkresov, ale v skutočnosti fyzické umiestnenie súborov DWG ostane na hardisku nezmenené.
- Ďalej môžte využívať vylepšenia SSM ako automatické polia v razítku výkresov v rámci projektu (globálna hodnota premennej), napr. meno autora, spoločnosti, názov stavby..., prípadne v rámci podsady (lokálna hodnota inej premennej), napr. Názov výkresu, počet a číslovanie listov.....
- Ďalej môžte cez SSM vytvoriť automatický zoznam listov v rámci podbalíka, ale fyzicky to bude vždy len text s hodnotou typu automatické pole, ktoré zobrazuje nastavenú hodnotu premennej v rámci AutoCADu.
2.) Pokiaľ pracujete len s jedným DWG súborom, tak aj v ňom máte možnosť práce s vlastnými predvyplnenými poliami, napríklad cez DWGPROPS v záložke Custom. Potom vo výkrese vložíte do textu hodnotu POLE/FIELD a vyberiete si premennú. Je to niečo ako práca s funkciami v MS Exceli.
Zpět nahoru
Lukas Lepič Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 04.led.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2023
Stav: Offline
Bodů: 106
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.srp.2014 v 21:35
Dííííky moc Bubo :D! DWGPROPS je to co jsem potřeboval. Sice né tak efektní jako sady listů, ale účel, který jsem chtěl, to splní dokonale :D

děkuju i všem ostatním co se mi snažili poradit ;)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4112:K čemu slouží soubory .DST AutoCADu?
Tip 4776:Export tabulky/seznamu sady listů do Excelu.
Tip 4414:Zámečky ve Správci sady listů.
Tip 4111:Rychlé načtení sady listů projektu.
Tip 13126:VIPJak vyměnit rohové razítko ve výkresech Inventoru?
Tip 7470:Kde jsou uložena pojmenovaná nastavení pro eTransmit?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,135 sekund.