Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8495 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenovypínání hran

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
amur Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 03.bře.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autodesk Inventor Profesional 2015
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: vypínání hran
    Zasláno: 27.srp.2014 v 13:20
Jde o svarové plochy, které po tisku vypadají jak jedna velká tlustá čára. Dá se automaticky vypnout hrany, aby byla jenom jedna?
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.srp.2014 v 16:51
Obávám se, že nikoli. Řešením by pro Vás mohlo být "zneviditelnit" svary jako celé těleso - tedy celkově je vypnout - pokud nebudou někde chybět v "bokorysech".

Jiné efektivní a rychlé řešení mě nenapadá (vypínat hranu po hraně se nevyplatí). Pokud k nim máte chycené značky, tak by to snad neměl být problém (hodnoty by si měl udržet i u vypnuté hrany - tedy u neviditelných hran to tak funguje a občas to používám pro přichycení značek), ale u svarů si to teď nevybavím. Centrálně lze viditelnost ovládat pomocí reprezentace a propojeného pohledu na tuto reprezentaci (aby se nemusely vypínat v každém pohledu).
Zpět nahoru
amur Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 03.bře.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autodesk Inventor Profesional 2015
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.srp.2014 v 09:32
Děkuji Vám za cenné rady. V AutoCADu je to bez problému, stačí tahat čárečky Smile.
Mně osobně nevadí ten grafický výstup, ale někomu ano.
Zkusím převést sestavu na svařenec, pak bych svarové plochy vyplnil housenkami, aby to vypadalo jak v reálu, nevím, jak bude vypadat výkres.Původně jsem ty svarové plochy vyplnil ručně tak, že jsem v náčrtu namaloval čáry, pak jsem to vytáhl.
Vypadalo to dost nehezky, navíc nebyly vidět šipky, které odkazují na svar.
Na velkém formátu při malém měřítku ty hrany se prostě musí tak zobrazovat, velikost svarové plochy se pohybuje v desítkách mm, jenže rám měří třeba 2m.
 
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,586 sekund.