Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7444 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoChyba instalace

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
 Hodnocení: Hodnocení tématu: 1 Hlasů, Průměrné 5,00  Najít Téma Najít Téma  Možnosti tématu Možnosti tématu
Káťa Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 01.zář.2014
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AutoCAD 2014, Inventor Professional 2014
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Chyba instalace
    Zasláno: 01.zář.2014 v 12:35
Dobrý den,

jsem vlastníkem AutoCADu 2014 a Inventoru Professional 2014 ve studentské verzi. Měla jsem pár problémů s aktivací, které jsem po delší době překonala, ale poté se ukázal problém ještě větší. Oba produkty jsem nainstalovala na disk D do patřičných složek, kde se však nainstalovala jen malá část a více než 17 GB dat se nainstalovalo na disk C bez jakéhokoliv upozornění, přičemž mi místo na disku C dochází. Pochopitelně mi disk C slouží pouze pro operační systém, produkty od Autodesku zde nemají co dělat a už vůbec ne bez mého svolení. Mám rovněž program Creo Parametric 2.0, který se mi na disk D bez problémů nainstaloval.
Setkal se někdy někdo se stejným problémem, popřípadě jaké je zde řešení (je-li řešení)?

Děkuji, K.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Online
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.zář.2014 v 13:22
U žádné větší a moderní Windows aplikace nezabráníte instalaci části sdílených systémových knihoven na systémový disk (.NET knihovny, sdílené knihovny, soubory uživatelského profilu, zástupci na plochu, registry, dočasné soubory...). Nicméně 15GB je nějak moc, to vypadá, že máte na C: nainstalováno např. Obsahové centrum Inventoru nebo instalační obraz média.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Káťa Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 01.zář.2014
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AutoCAD 2014, Inventor Professional 2014
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.zář.2014 v 18:39
Zdravím Vás,

instalační obraz média pravděpodobně nepřipadá v úvahu, protože složky Inventoru jsou rozděleny po celém disku C (nejedná se o 1 složku souborů - ověřeno programem SpaceMonger). Pokud se obsahovým centrem myslí složky typu bin, tak se opravdu nalézají rozházené po disku C. Je zde reálná šance, že při přeinstalování stejnou cestou (instalace na disk D do složky určené pro Inventor) nenastane stejná situace?
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Online
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.zář.2014 v 18:53
Jak velké složky "BIN" máte na disku C:? Není to náhodou ve složce C:\Autodesk ?
To je nějaké divné, protože podle Readme (nepřeměřováno) jsou celkové diskové systémové požadavky Inventoru 2015 tyto:
System Actual Disk Required
Windows 32 bit Total - 5.02 GB System drive (required) – 3.31 GB
Windows 64 bit Total - 8.19 GB System drive (required) – 5.67 GB

Pokud jsou nároky na C: způsobeny Obsahovým centrem, pak stačí přesunout složku:
c:\ProgramData\Autodesk\Inventor 2015\Content Center\Libraries
a podle toho pak upravit nastavení projektu v Možnostech.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Káťa Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 01.zář.2014
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AutoCAD 2014, Inventor Professional 2014
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.zář.2014 v 20:23
Nebudu zde vypisovat cesty k souborům (jsou zdlouhavé), myslím, že tento screen bude nejvýstižnější: http://prntscr.com/4ioxy5
Napočítala jsem tedy 16,1 GB dat zabíraných Autodeskem (AutoCAD z toho nemá téměř nic, předpokládám).
V C:\ProgramData\Autodesk\Inventor 2014\Content Center\Libraries je "pouze" 2,8 GB zabráno (viz obrázek), samozřejmě i tohle místo je k dobru.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Online
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.zář.2014 v 21:33
Ty "Content" složky jdou přesměrovat snadno (viz výše), Materiály také, TrueView pravděpodobně také, Vault bude asi v jednouživatelském prostředí zbytečný. Zbytek je v uživatelské složce, kterou máte zdá se nasměrovanou na C: (jako operační systém). To je ale nastavení Windows, ne Inventoru.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Káťa Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 01.zář.2014
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AutoCAD 2014, Inventor Professional 2014
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.zář.2014 v 19:15
Složku Libraries jsem přesunula a následně a nastavila v Inventoru jiné umístění. Ale u ostatních složek nevím, kam přesně je přesunout a jak to nastavit v Inventoru (nikdy předtím jsem takové věci nemusela řešit). Můžete mi ještě s tímhle poradit, prosím?

EDIT: Zkoušela jsem přesunout složku Users podle několika návodů na internetu, ale nevydařilo se to ani v jednom případě. Prý to není problém od Windows 7 Professional, ale u Home (které vlastním) je to nejspíš neřešitelné, popřípadě hodně složité. Teoreticky bych si mohla přeinstalovat Windows 7 na Professional, ale pro mě to znamená to samé, jak přeinstalovat Home, musela bych znovu instalovat programy typu Inventor a Creo by se mi opět získávalo s obtížemi.


Upravil Káťa - 03.zář.2014 v 20:07
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Online
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.zář.2014 v 21:49
Nastavení složek pro Content, popř. pro materiály a další najdete v Inventoru v Možnostech aplikace (pod "I"), např. v kartách "Obsahové centrum" a "Soubor".
 
Ukládání uživatelských dat pod složku Users je doporučení Microsoftu (mj. umožňuje roaming profilů), takže aplikace, které se neřídí tímto standardem, mohou naopak být problematické.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,520 sekund.