Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10445 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoDynamicky blok-krivka atribut dlzka

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Jakub6 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 19.úno.2009
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD2014
Stav: Offline
Bodů: 41
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Dynamicky blok-krivka atribut dlzka
    Zasláno: 05.lis.2014 v 18:27
Velmi pekne dakujem za Vas cas a vysvetlenie. Velmi ste mi pomohli.
Este raz dakujem!
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.lis.2014 v 18:00
Špatně jsme se pochopili. Zahrnutím parametru jsem měl na mysli přidaní do výběrové množiny akce protažení.
Zpět nahoru
Jakub6 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 19.úno.2009
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD2014
Stav: Offline
Bodů: 41
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.lis.2014 v 17:38
Prepacte za hlupu otazku, ale mozete mi prosim Vas povedat, ako jednej akcii (pretiahnutie c. 1) zadam dva parametre? (aj dlzku prvej casti aj dlzku druhej casti)? - tak ste robili ten 3. krok Vasho opisu nie? 
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.lis.2014 v 17:20
  1. Odstranil jsme nadbytečné akce a nadefinoval je znovu.
  2. Zobrazil jsem u protažení č. 2 (nejvíce vpravo) pouze jeden uzel.
  3. V protažení č. 1 (uprostřed) jste neměl zahrnut parametr vzdálenosti 2, bylo potřeba jej do protažení zahrnout.
Zpět nahoru
Jakub6 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 19.úno.2009
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD2014
Stav: Offline
Bodů: 41
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.lis.2014 v 17:16
Ano, je to presne tak ako som potreboval. Velmi pekne Vam dakujem. 
Viete mi ale  prosim Vas povedat co vsetko ste zmenili?
Na druhu cast krivky ste pouzili klasicke "Polarni protazeni" s parametrom "Polarni" aby sa pretahovanie robilo len za jeden (koncovy) uzol. To som robil aj ja vnoci ked som nad tymto problemom x hodin sedel a nadaval. Co ine ste este zmenil/nastavili? Alebo ma na to vplyv "protahovaci ramcek", ktory som ja spravil pre druhu cast krivky rovnako, ako mam pre prvu cast. (funkciu tohto ramceka celkom nechapem, vedeli by ste mi ju prosim nejako jednou vetou prelozit?)
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.lis.2014 v 17:03
Dobrý večer, 

děkuji za upozornění, mohlo mě to napadnout. Holt odpoledne a dlouhý pracovní den. V odkaze níže najdete DWG soubor s řešením. Dejte prosím vědět, zda to prosím splňuje Vaši představu.


Upravil PepaR - 05.lis.2014 v 17:16
Zpět nahoru
Jakub6 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 19.úno.2009
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD2014
Stav: Offline
Bodů: 41
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.lis.2014 v 15:49
Ano, prazdny, nevlozil som tam ten blok. Ale blok je vytvoreny v tomto subore. Skuste si ho vlozit prosim Vas.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.lis.2014 v 15:30
Dobrý den,

přiložený DWG soubor je prázdný.
Zpět nahoru
Jakub6 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 19.úno.2009
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD2014
Stav: Offline
Bodů: 41
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.lis.2014 v 15:25
Zdravim, chcem sa spytat:
Pouzivam AutoCAD 2013, potrebujem vytrvorit dynamicky blok: krivku (polyline) pozostavajucu napr. z dvoch 1000 mm casti, pricom obidve casti mozu menit svoj sklon, polohu, dlzku. Atributom je "dlzka", v ktorom je sucet oboch dlzok jednotlivych (v tomto pripade 2) casti.
< id="foxcub_translator_popup_win" style="top: 176px; left: 347px; overflow: ; border: 0px; : ; : 999; display: block; visibility: ;" width="14" height="34">
Vsetko mi funguje, na prvu cast (1000 mm) krivky som pouzil v Editore blokov parameter "Polarni" a akciu "Protazeni" (za jeden - koncovy bod).  Na druhu cast usecky som pouzil Mnozinu parametrov "Dvojice polarniho protazeni". 
Problem je v tom, ze v jednom (stredovom) bode je sucasne koncovy "bod" koty prveho parametru (prvej casti krivky) a zaciatocny "bod" koty druheho parametru (druhej casti krivky).
Potom, ked si vlozim tento blok a idem s nim pracovat (teda menit dlzky a sklony casti ukrivky = chcem hybat so stredovym bodom, ktory spaja obidve casti krivky), tak musim posunut najskor jeden stredovy bod (koncovy parametru prvej casti krivky) aj druhy stredovy bod (zaciatocny parametru druhej casti krivky) do jedneho a toho isteho bodu.
Skusal som rozne kombinacie inych parametrov a akcii, no nic mi problem nevyriesilo - aby som normalne menil krivku posunutim len jedneho bodu, spajajuceho obe casi krivky. Riesenim by mozno bolo stotoznit tieto dva body do jedneho, no neviem ci je to mozne, alebo nejako zmenit parametre a akcie, no neviem ako, kedze som uz vela kombinacii vyskusal a stravil nad tym vela hodin a nic nepomohlo.

Velmi by mi pomohlo keby ste mi poradili ako vyriesit moj problem.
Vopred dakujem

Připojené souborydwguploads/14026/Problem_dyn.blok.dwg
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 81:Jak propojit atributy bloků ve výkresu s tabulkou v Excelu?
Tip 4804:Dynamický popis dynamického bloku.
Tip 4781:Jak změřit délku křivky v AutoCADu LT?
Tip 2284:Jak exportovat seznam XYZ souřadnic bodů výkresu?
Tip 7176:Jak k atributu bloku přidat masku pozadí?
Tip 10240:Název aktuálního rozvržení jako textové pole výkresu.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,758 sekund.