Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 15248 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoMizení sestavy ze zorného pole...

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
ian22 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.úno.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 35
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Mizení sestavy ze zorného pole...
    Zasláno: 13.lis.2014 v 12:56
 V průběhu práce se sestavou najednou sestava začala mizet z dohledu - při přepnutí na pohledy zpředu, zprava, shora... Jedině při přepnutí na home pohled se zase objeví (jako by připlula z dáli...:-). Bude to asi nějaká hloupost, ale zrovna nemám moc času nad tím spekulovat, takže předem díky, pokud by někdo mohl poradit. Podotýkám, že sestava se nachází poblíž počátku souřadného systému.

Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.lis.2014 v 12:58
NEJSPÍŠ NĚJAKÝ USTŘELENÝ (ŠPATNĚ ZAVAZBENÝ/NEZAVAZBENÝ) DÍL, MOŽNÁ I V PODSESTAVĚ.
Zpět nahoru
ian22 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.úno.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 35
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.lis.2014 v 13:05
Díky, zapátrám...
Zpět nahoru
waldosinka Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 30.zář.2013
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009, Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.lis.2014 v 09:04
to je ten isty problem asi ako som riesila ja pred casom tu je link :
http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=20135&title=dvojklik

zdraví waldosinka :)
Zpět nahoru
ian22 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.úno.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 35
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.lis.2014 v 09:11
Problém je vyřešen - způsobovala ho jedna podsestava. V diskusi, na kterou odkazuje waldosinka, se pro identifikaci problému doporučuje u všeho vypnout viditelnost a pak postupně zapínat. Mě se lépe osvědčuje postupně všechno vypínat příkazem "suppress" (české verzi asi "potlačit" ?) dokud problém "nezmizí". Vypínání viditelnosti má totiž tu nevýhodu, že se při opětném zapnutí zviditelní také všechny pracovní prvky (viz můj příspěvek: http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=19762&KW=&title=nezadouci-zapinani-pracovnich-rovin-v-subsestave).

Zdraví ian22 :)
Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.lis.2014 v 09:46
Výsledek je stejný, protože podle Murphyho zákona je ten pravý díl až ten poslední, ze všech možných.


Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
ian22 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.úno.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 35
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.lis.2014 v 11:16
To je pravda, ale mě spíš šlo o volbu mezi příkazy "potlačení" a "zneviditelnění". Z uvedeného důvodu preferuji "potlačení" (i když má také jednu nevýhodu - když omylem potlačím něco jiného než jsem chtěl, tak nelze - na rozdíl od zneviditelnění - použít příkaz "krok zpět", takže je nutno vypnutou věc vyhledat v browseru.
Zpět nahoru
simunek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2014
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2021 Professional
Stav: Offline
Bodů: 481
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.lis.2014 v 15:45
Původně odeslal(a) EuroTec EuroTec napsal(a):

Výsledek je stejný, protože podle Murphyho zákona je ten pravý díl až ten poslední, ze všech možných.



Like Thumbs Up 
Zpět nahoru
Lestr Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 18.srp.2009
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor Pro 2022, Vault Pro 2022
Stav: Offline
Bodů: 409
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.lis.2014 v 15:53
Jednou z možností jak to vyřešit rychleji aniž bych hledal v sestavě který díl to způsobuje , je kliknout myší na nějaký díl a pak na kostce kliknout na pohled /zhora,zepředu aj./ pohled se natočí na požadovaný směr a v měřítku na označený díl tj. celá "neuletí" mimo zobrazení Wink

Lestr
Autodesk Inventor Professional 2022
Autodesk Vault Professional 2022
Zpět nahoru
EuroTec Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 299
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.lis.2014 v 16:24
a chyba není odstraněna
Milan Denk

EuroTec JKR
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.lis.2014 v 07:15
Původně odeslal(a) EuroTec EuroTec napsal(a):

a chyba není odstraněna
 
Záleží, co je myšleno tou chybou.
Pokud nevidíte sestavu, tak po kroku Lestera ji uvidíte. Ale pro odstranění příčiny "ulítnutí" máte pravdu, tam musí následovat další kroky.
Rad
Zpět nahoru
martincihak Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.čvc.2012
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 98
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.pro.2014 v 10:29
Dobrý den,
opět sem píšu s pláčem. Když vytvářím výkres, a počátek sestavy mám někde 30 m od dílu (dílčí sestavy), tak mi při vytváření pohledů odskakují pohledy kamsi. Myslím, že ve AI13 mi toto nedělalo. Pro lepší představu vložím i PrtScr a upozorňuji, že při vytváření nárysu mám kurzor myši přesně v polovině listu, tj. mezi čísly 4 a 5., vše je zarovnáno vertikálně. Už se mi i stalo, že mi detail či řez odskočil někam do prostoru nad výkresový list a já ho musel hledat a přetáhnout si ho do výkresového prostoru. Můžete mi někdo poradit, jak se tomuto vyvarovat?
 

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 42925/vkladani_pohledu2.jpg

Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.pro.2014 v 11:19
Pečlivě vazbit a nenechávat zbytečné stupně volnosti komponentám v sestavě. To je jediná rada.
Zpět nahoru
martincihak Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.čvc.2012
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 98
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.pro.2014 v 11:39

Asi jsem tedy zapomněl zmínit, že vše kreslím v počátku a následně vazbím přes možnost "umístit do počátku komponenty", tzn. že mám absolutně všechno plně určené i podložky pod šrouby. Takže Vaší rady si vážím, ale bohužel se netýká mě.

Zpět nahoru
Lestr Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 18.srp.2009
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor Pro 2022, Vault Pro 2022
Stav: Offline
Bodů: 409
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.pro.2014 v 15:09
někde se stala chyba . Ale pokud píšete že vše je zavazbené na střed , tak pak nechápu tu poznámku že střed v sestavě je někde ve vzdálenosti cca 30m ? to je divné ne ? když je všechno vazbeno na střed tak by měla mýt sestava ve středu .......
zároveň když vkládáte model do výkresu tak je jedno kde je kurzor myši v tu chvíli, až když se zobrazí samotný model tak kliknutím myši ho umístníte na výkres ne ?

koukám že v sestavě nemáte moc dílů. Jetsli je některá s vytvořením daleko od středu bych zjiš´toval vytvořením reprezantací pohledů tak že bych zneviditelnil postupně prvky sestavy a vkládal do výkresu. Pak zjistíte která způsobuje problém ........

Lestr
Autodesk Inventor Professional 2022
Autodesk Vault Professional 2022
Zpět nahoru
martincihak Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.čvc.2012
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 98
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.pro.2014 v 06:18
1) nepsal jsem střed, ale počátek, tj. v základních rovinách
2) s tím umístěním myši taky nemáte pravdu. Až to zažijete, tak to zjistíte. Problém je v tom, že pokud tvořím nějaký řez či detail, tak se může stát, že mi po vytvoření odskočí někam do prostoru a věřte, že nahánět ho kdesi je docela opruz.
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.pro.2014 v 09:31

Zdravíčko, sice již pracuji s malými sestavami, ale mizení řezu se mi děje jen v okamžiku velké změny rozměrů (běžně mením velikosti v řádech metrů - děláme vrata...) a tam se mi detail na nohu neudrží (ať se ořez snažím zakótovat sebelépe... Jinak vždy zobrazuje vše jak má (tedy řádově u myši) - Ať to byly detaily ze sestav s 30 000 díly nebo malé drobky.

Todle opravdu vypadá na odskočený díl nebo počátek (v nových verzích by to mohlo být i jen od "roviny"). Ať již u nějaké sestavy nebo odvozené komponenty (ano ty to občas taky dokáží) - pokud byly odvozeny ze špatné sestavy, tak se ne vždy chtějí "proaktualizovat" a zachovávájí si starou / špatnou geometrii až do ruční aktualizace konkrétního dílu. "Kladívko s klíčem" (aktualizovat vše) se občas chová jak kladívko se srpem a na některé věci prostě kašle...

PS: Jediné co občas naháním jsou názvy pohledů, které se opravdu "schovávat" umí ;-)
Zpět nahoru
Lestr Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 18.srp.2009
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor Pro 2022, Vault Pro 2022
Stav: Offline
Bodů: 409
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.pro.2014 v 07:31
Původně odeslal(a) martincihak martincihak napsal(a):

1) nepsal jsem střed, ale počátek, tj. v základních rovinách
2) s tím umístěním myši taky nemáte pravdu. Až to zažijete, tak to zjistíte. Problém je v tom, že pokud tvořím nějaký řez či detail, tak se může stát, že mi po vytvoření odskočí někam do prostoru a věřte, že nahánět ho kdesi je docela opruz.



1) střed a počátek v rovinách - nevím,ale dle mého je to to samé Smile
2) máte pravdu , nezjistil jsem to a nestalo se mi to, ale proto jsem psal že mizení v modelu když už řeším tím jak jsem popsal a aby se mi to nepromítlo do výkresu, tak si nastavím na Cube tlačítko home na max. přiblížení všech dílů tj. na přizpůsobení pohledu
3) při vaší sestavě o 3 dílech je jednoduché pomocí zmíněných prezentací zjistit který ze 3 dílů způsobuje problém

Lestr
Autodesk Inventor Professional 2022
Autodesk Vault Professional 2022
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5735:Jaké je zorné pole kamery v AutoCADu?
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 7155:VIPOdpojování síťových disků a mizení LAN souborů ve Windows XP.
Tip 7310:Širokoúhlý 3D pohled v Design Review.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,328 sekund.