Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5957 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenootvaranie vykresov

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv
Autor
waldosinka Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 30.zář.2013
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009, Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.lis.2014 v 12:14
mate oci vidite tam obrazok zostavy a nie vykresu to znamena ze minutu sa otvara zostava a nie vykres. a odpovedam na otazky  takze to je zrejme.
milujem takychto ludi. chcete byt zaujimavy ze zhadujete druhych bavi vas to?  dakujem.
uz sem nikto nic nepiste poradim si aj inak krasny den.
zdraví waldosinka :)
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.lis.2014 v 12:36
To Waldosinka: Pointa byla, že je to psané nesrozumitelně, navzájem proti sobě. Chce to stručně a jasně popsat problém, nekličkovat, přemýšlet.
 
Být zajímavý tady asi nikdo moc nepotřebuje. Jsme na odborném foru, viděl jsem snahu pomoci. Ale u některých lidí je asi nejlepší pomoc nechat je, aby si natloukli.
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.lis.2014 v 12:53
To je přesně co jsem očekával. Standardní situace všech diskusních fór. Mám problém? Napíšu si o pomoc. Dotazy nejsou jasně formulované, následující popírá ten předchozí... Odpovědi jsou v jistém souladu s dotazy, protože není jak pomoc - což dotazujícího naštve a ukončí uraženě komunikaci ve svém vlákně. Nikdo (kromě moderátorů) tu není za odpověď placený - děláme to jen z dobrého pocitu, že někomu můžeme pomoc, protože nám tu taky jednou pomohli... Přemýšlej o problému, zformuluj si dotaz(y) a pokud na ně neznáš odpověď tak nastartuj nové vlákno a požádej o pomoc. Tak se chová technik.
Martin Rebenda
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 969
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.lis.2014 v 13:40
Ještě zkusím vypálit možná pár slepých, ale jestli-že se ti sestava načte rychle, ale výkresu se nechce - je to divné. Z velkých sestav sem měl zkušenosti, že výkres se načítá o něco pomaleji, než sestava samotná, ale drastický rozdíl v tom nebyl (pokud nešlo o složité "vrcholové" výkresy na A0...)

Pro zrychlení výkresu nám pomáhalo, běžela-li už sestava (nenačítal znovu data). Naopak rychlost načítání zpomalovaly vypnuté komponenty (načítal je stejně, jen je znovu vypnul - Inv.2010)

Ale pokud zdržuje jen výkres - zkus jej vytvořit znovu (alespoň všechny pohledy) - jak se zachová? Běží rychleji? Pokud ano, tak by to mohl být "šejdrem" pootočený pohled. Případně postupně mazat částečné řezy a jiné detailování - možností je spousty, ale je potřeba vycházet z jasnýc údajů (např. co se zkoušelo, kdy se tak stalo atd. případně rovnou "vyloučit" sice přesné, ale zbytečné rady -> sestava nemá importované komponenty).
Pokud je přibržděný, tak hledat "problémovou komponentu" (díl/podsestavu...)

Ono radit s podobnými "zákřeřnostmi" je poměrně těžké i s možností "sáhnout" si na data. Natož jen identifikace po drátu...

PS: Urážet se nemá smysl - spíše je účelné detailně popsat chování hned v prvním příspěvku, než spousty doplňujících odpovědí - pak se snadno něco přehodí (ať tvůrce nebo čtenář) a působí to "zmateně".

Upravil Cheff - 19.lis.2014 v 13:53
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.lis.2014 v 16:00
Pokud jsou pomalejší všechny sestavy, pak ještě doporučuji zkontrolovat návrhová data:
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
mr.chain Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 13.kvě.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor2015,CadKey,Vault Professional
Stav: Offline
Bodů: 140
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.lis.2014 v 17:01
Dobrý den,
potíže které popisujete, jsou způsobeny kombinací slabého HW společně se způsobem jakým je sestava tvořena. Proč si to myslím?
1. měl jsem velice podobnou HW konfiguraci
2. také používám v modelu sestavy fci "pole komponent", vznikne dlouhý model, který je na výkrese potřeba zkrátit fcí "Přerušení". A právě v takovýchto případech, kdy počet dílů vyskočil nad 1500, bylo otevírání nebo úprava výkresu velice časově náročné.

Vyřešil jsem to tak, že jsem firmu přesvědčil o potřebě přejít na AI2015 a nakoupit krásné nové stroje.
Z420 E5-1620 3,7GHz, 32 GB RAM, 250 GB SSD, NVIDIA K4000

je to znát, také AI2015 se docela zrychlil práci na velkých sestavách.

A kde očekávám problémy, vytvořím si pomocný podsestavy, který v kusovníku nechám zobrazit jako díly.
Nejsem konstruktér, jsem obkreslovač...
Zpět nahoru
waldosinka Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 30.zář.2013
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009, Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.lis.2014 v 07:47
vykres som skopirovala na plochu a otvaranie uz netrva 6 minut
cca do minutky je to.
uprava uz nerobi problem

problem je v pomalom pripojeni 
zdraví waldosinka :)
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.lis.2014 v 07:53
No vida... A potom, že to nejde... Hlavně se hned nena.írat...
Martin Rebenda
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.lis.2014 v 09:18
Hlavně nenechávejte sestavu na ploše, přesuňte ji do nějaké lokální pracovní složky. Obsah plochy se ukládá do profilu a mohlo by se vám enormně prodloužit zapínání a vypínání stanice (kdy se načítá a ukládá profil).
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.lis.2014 v 09:37

Já jen mimo téma... pane Mrázku, mají na uvedené vliv i zástupci (jejich množství) na ploše?

Martin Rebenda
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.lis.2014 v 09:43

Přidám z vlastní zkušenosti: jeden soubor (případně několik zástupců) načítání systému ovlivní nepatrně (zpomalení jsem nezaregistroval). Ale pokud jsem měl na ploše souborů více, především pak celých složek (řádově stovky souborů v několika složkách), zpomalení bylo zřetelné a donutilo mě to k přesunutí souborů/složek.

Zdravím.
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.lis.2014 v 11:13
Původně odeslal(a) Martin Rebenda Martin Rebenda napsal(a):

Já jen mimo téma... pane Mrázku, mají na uvedené vliv i zástupci (jejich množství) na ploše?

Zástupci určitě ne, to je naprosto zanedbatelný objem dat. Používání zástupců je systémově správně -pokud chci z plochy na určitá data vidět, tak si na ně nalinkuji zástupce, ale určitě nepoužívám plochu jako úložiště.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.lis.2014 v 13:01
Řekl bych, že uvedené o ploše platí, když máte nastaveny cestovní profily. Jenže součástí profilu je třeba i knihovna Dokumenty nebo Obrázky apod. Takže já bych spíš doporučil nepoužívat cestovní profily. U nás jsem je už dávno zrušil.
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Martin Rebenda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.pro.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009
Stav: Offline
Bodů: 488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.lis.2014 v 06:57
Pane Mrázku, Radku001, Seinere, na základě toho co jste napsali jsem odstranil z plochy cca 40 MB souborů (5 manuálů v pdf co často používám) a změnil jsem to na zástupce. Výsledek? Neskutečně zrychlený náběh pracovní stanice! Děkuji Vám - tuto celkem logickou souvislost jsem si vůbec neuvědomil. Přeji Vám pěkný víkend!
Martin Rebenda
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.lis.2014 v 07:14
Rádo se stalo. Pěkný víkend i Vám.
Radek
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.lis.2014 v 12:03
Původně odeslal(a) Seiner Seiner napsal(a):

Řekl bych, že uvedené o ploše platí, když máte nastaveny cestovní profily. Jenže součástí profilu je třeba i knihovna Dokumenty nebo Obrázky apod. Takže já bych spíš doporučil nepoužívat cestovní profily. U nás jsem je už dávno zrušil.
 
Ano, je tomu tak. My cestovní profily používáme - výhodu to má při přihlášení na jiné stanici, nevýhodu právě v úměře velikosti profilu a rychlosti. Vzhledem k tomu, že jsme poměrně velká firma, není to na rozhodnutí jednotlivých uživatelů, zda cestovní profil budou používat.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
simunek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2014
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2021 Professional
Stav: Offline
Bodů: 481
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.lis.2014 v 12:14
Také jsem si z plochy na domácím počítači odstranil soubory cca 500MB.
Výsledkem bylo zkrácení kompletního náběhu počítače o 1 minutu! (z 5,5 na 4,5minuty)

Takže moc díky za raduClap
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.lis.2014 v 14:59
Prosím vás, vy máte doma doménu s roamingovými profily? Jinak bych to bral spíš jako shodu okolností. V dnešní době, kdy se kdejaký ovladač myši při startu snaží stáhnout aktualizaci, bych jeden restart nebral jako důkaz.
   Roaming profil v typické konstrukci, kde má každý svoje pracoviště a nemá se co hlásit na jiném počítači, vidím jako dost zbytečný.
   Já jsem je zkoušel v začátcích svého fungování v současné firmě někdy v roce 99. A když jsem zjistil, kolik tehdy nedostatkového diskového prostoru na serveru mi braly, šel jsem od toho. 
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,960 sekund.