Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 19055 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenopráce se .stp soubory

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
amur Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 03.bře.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autodesk Inventor Profesional 2015
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: práce se .stp soubory
    Zasláno: 21.lis.2014 v 07:52
Dobrý den,
do sestavy jsem uložil jeden díl ve formátu .stp.
Když jsem ho chtěl vymazat, tak se Inventor vždycky shodil.
Tím pádem budu muset sestavu znovu složit.
Existuje způsob, jak třeba i nahradit ten díl .stp, aniž bych sestavu musel znova skládat?
Pracuji v AI 2015.
 S podobnými formáty jsem dříve moc nepracoval, tak nemám s nimi moc zkušenosti, jsou to 3D komponenty kupované.
Jak se ukládají podobné formáty do inventorovského formátu třeba do .ipt nebo .iam?
 
Děkuji.
S pozdravem
Ganbold
 
 
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.lis.2014 v 08:16
Dobrý den,
napadá mě že soubor není korektně uložen - při importu stp (či jiných formátů) si Inv vytvoří vlastní soubory ipt/iam do složky importované v default nastavení. Případně je uloží tam kam jej nastavíte - při otevírání stepu (otevřít) je tlačítko "možnosti", kde je spousta užitečného nastavení (vč. cest).

Zkuste zapátrat odkud importovaný soubor (resp. jeho ipt/iam náhradu) načítá (např. z iVlastností). Následně bych si vyzkoušel, zda-li běhá tento soubor samostatně a nepadá... Pokud n,e tak znovu importovat a uložit. Následně vyměnit správý ipt/iam za funkční...

Zpět nahoru
simunek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2014
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2021 Professional
Stav: Offline
Bodů: 481
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.lis.2014 v 13:07
To nahrazení komponenty se dělá následovně:
ve stromě vyberete tu komponentu a přes pravé tlačítko myši vyberete tuším "komponenta" a pod ní "nahradit" nebo "nahradit vše" (podle toho jestli chcete nahradit jen konkrétní výskyt nebo všechny výskyty té komponenty). Pak už jen vyberete soubor na disku.

Pokud to je stejný komponent ale třeba jen přejmenovaný tak se uchovají i všechny vazby. Pokud se jedná o jiný komponent tak samozřejmě vazby se přeruší.

 
Zpět nahoru
amur Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 03.bře.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autodesk Inventor Profesional 2015
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.lis.2014 v 13:18
Ano, to jsem tak i udělal, ale v okamžiku, kdy jsem kliknul na ten komponent, tak se mi zavíral celý Inventor.
Nevěděl jsem proč, teď vím, kde jsem udělal chybu, že jsem vložil ten .stp soubor do sestavy.
Měl jsem ho vložit ve formátu .ipt, který byl ve složce Importované komponenty.
Ale stejně děkuji za odpověď Smile
 
 
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,797 sekund.