Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 11025 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVlastní kótovací styl

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Vlastní kótovací styl
    Zasláno: 02.led.2015 v 22:20
Potřeboval bych poradit,jak mám vytvořit svůj kótovací styl,abych nemusel pokaždé např. zmenšovat velikost číslic u kót atd.
Jak se prosím vytváří vlastní kótovací styl,který si jednou vytvořím a pak si ho jenom vždycky aktivuju v příslušném výkresu?
 
Teď to dělám tak,že když vytvořím kóty,tak když potom potřebuju např. zmenšit velikost číslic,tak pravým tlač. myši kliknu na tu kótu---z nabídky vyberu "Upravit styl kótování"---pak rozliknu "A Text"---kliknu na "Text poznámky (ISO)---a tady změním "Výšku textu" a číslice se mi zmenší.Když  ale pak dělám nový výkres,tak už tahle změna není uložena a zase mi to dělá velké číslice.Jak mám prosím teda tuhle změnu uložit ,nebo spíše jak mám vytvořit svůj styl,který si před vytvářením výkresu aktivuju,abych pokaždé nemusel měnit položku po položce?
 
 
Zpět nahoru
martincihak Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.čvc.2012
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 98
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.led.2015 v 09:40
Otevři si nejdřív prázdný výkres, změn vše co potřebuješ a pak to ulož jako šablonu, pak se ti to bude načítat z té ulozene šablony. Každopádně si někam zálohuj šablony původní, abys mohl vždycky vrátit vše do původního stavu.
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.led.2015 v 10:29
DíkySmile Takže si změním to co potřebuju a pak to uložím tady viz. obrázek

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 59748/uuuuuuuuuuuuuu.png

 
tím se mi jako přidá další šablona,ano?Jen pro jistotu (jsem začátečník)-šablona je to,co si vybírám po otevření Inventoru (např ISO.dwg atd..). ,že viz obrázek?
 

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 59748/aaaaaaaaaaaaaa.png

 
No a ty šablony původní si mám zálohovat jak?Podlě cesty jsem je našel,že jsou uložené ve složce Templates,takže jsem si je zkopíroval a uložil na plochu.Jak je teda případně zase použiju,abych to vrátil do původního stavu?Co se vlastně vůbec stane s těmi šablonami,když si já uložím tu novou šablonu?Myslel jsem,že když si vytvořím novou šablonu,tak že se mi tam objeví s těmi starými a já si na ni jen kliknu po otevření Inventoru.


Upravil Bucivoj - 03.led.2015 v 10:37
Zpět nahoru
raspi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.úno.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
AutoCAD Mechanical, VariCAD, Inventor, Solidworks
Stav: Offline
Bodů: 189
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.led.2015 v 13:52
Pokud si novou šablonu uložíš pod novým názvem, tak tam ta původní zůstane. Zálohovat jednotlivé šablony má význam v případě jejich změn či aktualizací.
Zpět nahoru
martincihak Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.čvc.2012
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 98
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.led.2015 v 14:09
Jak říká raspi. Záloha hlavně, když přejmenuješ původní. Coz bys mel, neboť AI používá ve svých vnitřních fcí šablony s nazvama norma.ipt apod. uložením své šablony se vyhnes budoucím potizim. Ver zkušenostem z praxe ;) taky jsem se s tím setkal, měli jsme vlastní názvy souborů a pak jsme je stejně prejmenovali na ty originální nszvy
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.led.2015 v 20:29
Tak jsem si teda otevřel tu šablonu ISO.dwg,změnil jsem si vzhled rámečku+jsem změnil některé hodnoty velikosti popisu u kót .Pak jsem kliknul na "Uložit jako",pak jsem kliknul "Uložit kopii jako šablonu" a pojmenoval ISI.dwg David.
Když jsem ale pak chtěl tuto šablonu otevřít,tak mi to vyhodilo tuhle hlášku viz. obrázek

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 59748/wwwwwwwwwwwwwww.png

 
tak jsem kliknul na "OK" no a šablona se mi otevřela,ale jediné,co zůstalo změněné,tak byl ten rámeček.Ta velikost popisu kót se zase změnila na tu původní.
Co jsem udělal špatně?
Zpět nahoru
Skeawe Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 23.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 13
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.led.2015 v 22:18
Dobrý den,

Váš "problém způsobuje knihovna stylů. Od verze 2012 jsou všechny styly uložené v knihovnách stylů a nelze pracovat pouze se stylem, který byl upraven pouze ve výkresu.

Než začnete upravovat kótovací styl, je třeba si v nastavení projektu přepnout položku "Nastavit knihovnu stylů" = Čtení a zápis. Následně si upravte vlastní styl dle potřeby. Poté přejděte na záložku "Správa" a uložte nový styl do knihovny. 

Pak nakopírujte Vaši šablonu mezi template. A jak již bylo napsáno, pojmenujte ji "Norma"

Snad Vám to pomůže.



Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.led.2015 v 06:52
Mohl by jste mi tohle ještě upřesnit:

"Než začnete upravovat kótovací styl, je třeba si v nastavení projektu přepnout položku "Nastavit knihovnu stylů" = Čtení a zápis. "



Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 59748/ttttttttttttttttttt.png



Je to tahle položka "Použít knihovnu stylů" (viz obrázek výše),kterou jste mi radil přepnout na  "Čtení a zápis"?
Pokud je to tohle,tak mi to nejde přepnout,protože ta položka je "šedá" a nejde přepsat.
Pokud to ale není to,co jste myslel,tak mohl by jste mi popsat ,kde najdu tu položku "Nastavit knihovnu stylů"?


Zpět nahoru
Skeawe Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 23.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 13
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.led.2015 v 11:13
Dobrý den,

jde o nastaveni projektu, prostredi a prostoru, ve kterem pracujete na danem projektu. hned po spusteni progranu na horni liste zleva "Novy", "Otevrit", "Projekty" .  Ta treti polozka je ta spravna. Zde si vyberete, pripadne vytvorite novy projekt. Nejspise jednouzivatelsky, zadate umisteni souboru projektu (obvykle je to proste ta slozka na disku, kde budete mit ulozene vytorene soubory.

Spodni ramecek, treti polozka je Nastavit knihovnu stylu.

K cemu slouzi projekty? Hodne to pomaha orientaci a hlavne to predchazi chybam. Pokud mate zapnuty stale pouze jeden projekt v inventoru a napocitaci mate projektovych slozek vice, nastane situace, kdy budete mit v PC dva soubory se stejnym nazvem, ale naprosto odlisne. Program v tutu chvili vubec nestusi, ktery je ten spravny a do sestavy proste jeden vlozi. V lepsi pripade zameni "hridel" s prumere 10 za "hridel" s prumerem 100, cehoz si vsimnete, ale pokud budou mit treba jen jinou delku a par mm, tak nemate narok toto odhalit drive nez pri montazi. Nehelede nato, ze pri prime editaci neni jiste, ktery dil vlastne upravujete.  

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 10281/Styly.JPG


Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.led.2015 v 11:35
Když chci kliknout na ty projekty,tak mi to nejde,protože ta položka "Projekty" je zase "šedá",takže to na nic nereaguje (nejde to rozkliknout)



Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 59748/tttttttttttttttttttt.png




Asi dělám zase něco blbě.Díky za  trpělivost!
Zpět nahoru
Skeawe Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 23.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 13
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.led.2015 v 11:42
Ze je to sede je nastavenim barevneho schema programu. Horsi, ze LT nepodporuje sestavy a zrejme ani projekty. 


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 10281/Inventor_LT.JPG




Zkuste tedy zacit editovat vasi sablonu a podivat se na zalozku sprava, zda pujde styl ulozit do knihovny. Pokud to nepujde a neni moznost ani prepnout nastaveni knihoven na cteni i zapis, zkuste kontaktovat podporu.
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.led.2015 v 11:44
Aha.DěkujuSmile
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,893 sekund.