Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10592 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoSketch doctor

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Sketch doctor
    Zasláno: 05.led.2015 v 07:18
Mohl by mi prosím někdo poradit,co znamenají tyhle chyby,které mi hlásí "Sketch doctor"?
  

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 59748/eeeeeeeeeeeeeeeeeee.png






Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 59748/rrrrrrrrrrrrrrrrrrr.png




Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 59748/ttttttttttttttttttttrr.png



Když ve "Sketch doctor" (druhý obrázek) kliknu na zvýraznit problém,tak mi to ukažuje na bod (levý spodní roh v náčrtu), přes který jsem ten náčrt zavazbil přes totožnou vazbu na středový bod.

Postupoval jsem takto:nakreslil jsem náčrt---pak jsem  kliknul na "Promítnout geometrii" a označil jsem středový bod (ve stromové nabídce)+ jsem kliknul na osa a promítnul jsem si osu X---pak jsem kliknul na "Vazba totožnosti" a označil levý spodní roh náčrtu a pak jsem označil středový bod (náčrt se mi zavazbil na středový bod)---zakótoval jsem zbytek náčrtu.

Děkuji za rady
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.led.2015 v 10:25
Zkuste umazat středový bod, pokud to uděláte, bude to hlásit chyby dál? Pokud by to nepomohlo, tak bych doporučoval metodu pokus/omyl a postupné umazávání kót a vazeb, dokud nezmizí nebo neobjevíte chybu. Zkoušel jsem si to zkreslit podle Vašeho náčrtu a žádné chyby mi to nehlásí, pravděpodobně to máte někde převazbené.

Jinak taková poznámka pod čarou, já bych jako osu pro kótovaní průměru použil spodní čáru náčrtu, místo promítnuté osy.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.led.2015 v 21:06
Mohl by jste mi ještě prosím poradit?
Zřejmě mám špatný postup a nevím,jak to mám udělat správně,aby mi ten "Sketch doctor" nevyhazoval nějakou chybu.
 
Udělal jsem si znovu ten náčrt.Tu spodní hranu jsem vytvořil jako osu,abych mohl zakótovat průměry (v pravo dole mi to ale pořád ukazuje,že mi chybí ještě 2 kóty,ale nevím které) a do této chvíle mi "Sketch doctor" nenašel žádnou chybu (viz obr.)

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 59748/weeeeee.png

 
Chtěl bych teď ale ten náčrt nějak zavazbit k souřadnému systému (aby byl ten náčrt zavazbený vzhledem k souřadnému systému).Takže jsem kliknul na "Promítnutí geometrie" a kliknul jsem na Středový bod.Pak jsem kliknul na Vazbu totožnosti a označil jsem levý spodní roh náčrtu a pak jsem kliknul na středový bod,takže náčtr se mi zavazbil vzhledem ke středovému bodu (v pravo dole mi to teď píše,že je to plně zavazbené),ale když jsem pro kontrolu kliknul na Sketch doctor,tak to vyhodilo chybu (viz obr)

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 59748/ttttttttttttrrrr.png

  Tak jsem kliknul na "Další" a ukázala se tahle hláška:

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 59748/uuuuuuuuuuiiiiiiiii.png

 
Problém je teda v tom,že to nějak blbě zavazbuju vzhledem k tomu souřadnému systému.
 
Co dělám blbě?Musí být vůbec ten náčrt zavazbený vzhledem k tomu souřadnému systému (známka toho,že ten náčrt zfialoví a nejde s ním pohybovat)?Pokud ano,tak jak to mám prosím udělat?
 
 
 
 
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.led.2015 v 22:10
No nejjednodušeji znovu sketch doktora a nechat body zkombinovat (mělo by jít), navíc pokud bys v náčtu neměl alespoň u jedné čáry vazbu vodorovnosti/svislosti, tak by se po zavazbení na bod mohlo s náčrtem otáčet...

Já osobně raději vazbím pomocí kolineárnosti - přímka (náčrtu) na přímku (promítnutou osu - konstrukční čára). Je to dáno chováním vazby totožné ve starších verzích...

PS: Zavazbení náčrtu: ano má to smysl!

Upravil Cheff - 05.led.2015 v 22:13
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 07:48
Napadá mne, píšete "Takže jsem kliknul na "Promítnutí geometrie" a kliknul jsem na Středový bod". Středový bod by měl být v náčrtu automaticky. Zkuste tento krok vynechat a zavazbit se středem. Potom jak píše kolega výše, ještě kromě kolineární vazby by to šlo vazbit spodní čára (osa) se středovým bodem a boční čára se středovým bodem.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 10:34
Cheff: prosim tě,jak to myslí kolega Dusek s tímto :
"Středový bod by měl být v náčrtu automaticky. Zkuste tento krok vynechat a zavazbit se středem."Já na monitoru vidím tohle (viz obrázek)
 

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 59748/wwwwwwwwwwwweeeeeeeeeeeeer.png

 
Střed je ten osový kříž,ne?Jak to mám zavazbit (kterou vazbu použít) se středem?
když kliknu na vazbo totožnosti a kliknu na levý spodní roh náčrtu,tak pak chci označit ten středový bod,ale ten mi nejde označit (když si ale dám promítnout geometrii---středový bod  ,tak pak to jde už označit,ael to pak vyhazuje tu chybu ve Sketch doctor)
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 10:41
Aha, tak výchozí bod se při vytvoření náčrtu automaticky nenačte. Toho jde docílít v nastavení. Karta Nástroje -> Možnosti aplikace -> karta Náčrt -> zaškrtnout Automaticky promítat počátek součásti při vytváření náčrtu.

Zkuste nasdílet soubor s tím náčrtem. Takto už střílíme od boku.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:03
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:07

Zašrtnul jsem tam ten "Automaticky promítat počátek součásti při vytváření náčrtu",ale v tom náčrtu se mi ten střed bod nezobrazil.Když jsem ale otevřel nový  ,tak tam se mi už ten bod ukázal,takže to v tom starém už asi nepůjde zobrazit a budu to muset znovu nakreslit,že?

Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:10

Tak jsem to nakreslil znovu.Mohl by jste mi prosím popsat postup,jak to mám teda teď zavazbit,jak jste to myslel :

"Potom jak píše kolega výše, ještě kromě kolineární vazby by to šlo vazbit spodní čára (osa) se středovým bodem a boční čára se středovým bodem."


 

Na co a v jakém pořadí kliknout?Děkuji za trpělivost!
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:20
Postupně.

Stáhl jsem si soubor, promítl jsem Středový bod, potom jsem pomocí totožné vazby zavazbil střed s levým dolním rohem náčrtu. Žádnou chybovou hlášku mi to ale nevykazuje. Zkoušel jsem to ještě pár způsoby a vždy bez chyby.

Nastavení je pro včechny nově vytvořené, ve starých nákresech je potřeba ten střed promítnout.

Po překreslení a použití totožné vazby to stále hlásí chybu? Jinak ten postup je následovný. Vyberte středový bod a klikněte na osu. Osa teď bude v horizontální úrovni se středem. Pak klikněte na střed a boční vertikální čáru. Teď by to mělo být správně zavazbené.
Václav Dušek
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:21

Připojené souboryiptuploads/28496/zkouška_vazby_rev.ipt


ještě přikládám můj náčrt. Po otevření to stále vykazuje chybovou hlášku?
Václav Dušek
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:25
Píše mi to "Nadbytečné body"
 

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 59748/efrrrrrrrrrrr.png

Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:27
Asi mám někde něco blbě nastavené.Tento Inventor (LT 2014) mám doma cca 2 týdny.V nastavení jsem ale nic neměnil.Jak se mi to stáhlo,tak to je.
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:38
Po překreslení a použití totožné vazby to stále hlásí chybu? Jinak ten postup je následovný. Vyberte středový bod a klikněte na osu. Osa teď bude v horizontální úrovni se středem. Pak klikněte na střed a boční vertikální čáru. Teď by to mělo být správně zavazbené.
Po překreslení to stále hlásí chybu.
Postupoval jsem podle toho jak jste napsal.Kliknul jsem na totožnou vazbu---označil střed. bod-levou krajní osu- je ve vertikální úrovni se středem--označil jsem spodní osu--je v horizontální úrovni.
Píše mi to nárt je plně zavazben,ale Sketch doctor hlásí tu samou chybu,jako když jsem dal zkontrolovat přes Sketch doctor ten váš  a to  "Nadbytečné body" Cry
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:39
Jdu pro malou do školky,za chvíli tu budu!Smile
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 12:10
Tak myslím, že už tomu rozumím. Sketch doctor upozorňuje na zbytečné prvky v náčrtu. Když například vytvoříte čáru přes čáru, tak vás to upozorní, že máte přes sebe dvě čáry. Protože máte vytvořený střed jako bod a na ten bod navazbíte další bod, tak vás to upozorní, že máte zbytečně dva body na sobě. Z konstrukřního hlediska se absolutně nic neděje. Vazbím takto už roky a nikdy to ničemu nevadilo.

Náčrt ale jde vytvořit tak, aby to bylo i bez té chybové hlášky. Náčrt máte "v prostoru", někde poblíž osového kříže. Středový bod NENÍ promítnutý. Když chytnete náčrt za levý spodní bod a budete se s ním přibližovat ke středu, tak zafunguje "magnetický" efekt a náčrt se ke středu "přicvakne". Nákres máte dosazený do středu, ale stále není dovazbený. Toho docílíte tak, že ve vazbách vyberete Pevný bod (ikona zámku) a kliknete na levý spodní roh. Bod se tím pádem stane pevným a zároveň výchozím bodem.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 12:10
A kliknout ve sketch doktorovi na "další" a body zkombinovat nelze? (to by jít mělo)

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,672 sekund.