Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8768 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoSketch doctor

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Sketch doctor
    Zasláno: 06.led.2015 v 12:45
Cheff:
A kliknout ve sketch doktorovi na "další" a body zkombinovat nelze? (to by jít mělo)
 
ksyž jsem kliknul na "Další" ,tak to napsalo " Ve stejném místě existuje více bodů náčrtu. Použijte Kombinovat body náčrtu pro vytvoření jednoho bodu náčrtu v každém umístění."
---tak jsem kliknul zase na "Další" (přeskočilo to na léčit)  zeptalo se to na "Kombinovat body náčrtu"---dal jsem dokončit---zeptalo se mě na tohle vi obr.

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 59748/aaaaaaaassssssssss.png

dal jsem ano a vyskočila tahle chyba
 

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 59748/wwwwwwwwwoooooooooo.png

 
Takže co to znamená?
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 12:40
Tady se stala drobná chyba mezi židlí a klávesnicí. Jsem si neuvědomil rozdíl mezi Design Doctorem a Sketch doctorem. Já Sketch doctora vůbec nepoužívám a za chybu beru pouze svítí-li Design Doctor. A protože mi nic nesvítílo, tak jsem to bral jako v pořádku. Pak mi docvaklo, že Sketch a Design je rozdíl, takže mi to po zapnutí Sketch doctora hlášku zobrazilo.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 12:35
Náčrt ale jde vytvořit tak, aby to bylo i bez té chybové hlášky. Náčrt máte "v prostoru", někde poblíž osového kříže. Středový bod NENÍ promítnutý. Když chytnete náčrt za levý spodní bod a budete se s ním přibližovat ke středu, tak zafunguje "magnetický" efekt a náčrt se ke středu "přicvakne". Nákres máte dosazený do středu, ale stále není dovazbený. Toho docílíte tak, že ve vazbách vyberete Pevný bod (ikona zámku) a kliknete na levý spodní roh. Bod se tím pádem stane pevným a zároveň výchozím bodem.
Udělal jsem to podle tohoto postupu a už to opravdu neukazuje žádnou chybuSmileKonečně!Děkuji
 
Jen nechápu,proč mě ten SKETCH DOCTOR tu chybu ukazoval a vám ne?Je to nějakým nastavením?
 
Moc děkuji za pomoc!Clap
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 970
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 12:10
A kliknout ve sketch doktorovi na "další" a body zkombinovat nelze? (to by jít mělo)

Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 12:10
Tak myslím, že už tomu rozumím. Sketch doctor upozorňuje na zbytečné prvky v náčrtu. Když například vytvoříte čáru přes čáru, tak vás to upozorní, že máte přes sebe dvě čáry. Protože máte vytvořený střed jako bod a na ten bod navazbíte další bod, tak vás to upozorní, že máte zbytečně dva body na sobě. Z konstrukřního hlediska se absolutně nic neděje. Vazbím takto už roky a nikdy to ničemu nevadilo.

Náčrt ale jde vytvořit tak, aby to bylo i bez té chybové hlášky. Náčrt máte "v prostoru", někde poblíž osového kříže. Středový bod NENÍ promítnutý. Když chytnete náčrt za levý spodní bod a budete se s ním přibližovat ke středu, tak zafunguje "magnetický" efekt a náčrt se ke středu "přicvakne". Nákres máte dosazený do středu, ale stále není dovazbený. Toho docílíte tak, že ve vazbách vyberete Pevný bod (ikona zámku) a kliknete na levý spodní roh. Bod se tím pádem stane pevným a zároveň výchozím bodem.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:39
Jdu pro malou do školky,za chvíli tu budu!Smile
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:38
Po překreslení a použití totožné vazby to stále hlásí chybu? Jinak ten postup je následovný. Vyberte středový bod a klikněte na osu. Osa teď bude v horizontální úrovni se středem. Pak klikněte na střed a boční vertikální čáru. Teď by to mělo být správně zavazbené.
Po překreslení to stále hlásí chybu.
Postupoval jsem podle toho jak jste napsal.Kliknul jsem na totožnou vazbu---označil střed. bod-levou krajní osu- je ve vertikální úrovni se středem--označil jsem spodní osu--je v horizontální úrovni.
Píše mi to nárt je plně zavazben,ale Sketch doctor hlásí tu samou chybu,jako když jsem dal zkontrolovat přes Sketch doctor ten váš  a to  "Nadbytečné body" Cry
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:27
Asi mám někde něco blbě nastavené.Tento Inventor (LT 2014) mám doma cca 2 týdny.V nastavení jsem ale nic neměnil.Jak se mi to stáhlo,tak to je.
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:25
Píše mi to "Nadbytečné body"
 

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 59748/efrrrrrrrrrrr.png

Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:21

Připojené souboryiptuploads/28496/zkouška_vazby_rev.ipt


ještě přikládám můj náčrt. Po otevření to stále vykazuje chybovou hlášku?
Václav Dušek
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:20
Postupně.

Stáhl jsem si soubor, promítl jsem Středový bod, potom jsem pomocí totožné vazby zavazbil střed s levým dolním rohem náčrtu. Žádnou chybovou hlášku mi to ale nevykazuje. Zkoušel jsem to ještě pár způsoby a vždy bez chyby.

Nastavení je pro včechny nově vytvořené, ve starých nákresech je potřeba ten střed promítnout.

Po překreslení a použití totožné vazby to stále hlásí chybu? Jinak ten postup je následovný. Vyberte středový bod a klikněte na osu. Osa teď bude v horizontální úrovni se středem. Pak klikněte na střed a boční vertikální čáru. Teď by to mělo být správně zavazbené.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:10

Tak jsem to nakreslil znovu.Mohl by jste mi prosím popsat postup,jak to mám teda teď zavazbit,jak jste to myslel :

"Potom jak píše kolega výše, ještě kromě kolineární vazby by to šlo vazbit spodní čára (osa) se středovým bodem a boční čára se středovým bodem."


 

Na co a v jakém pořadí kliknout?Děkuji za trpělivost!
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:07

Zašrtnul jsem tam ten "Automaticky promítat počátek součásti při vytváření náčrtu",ale v tom náčrtu se mi ten střed bod nezobrazil.Když jsem ale otevřel nový  ,tak tam se mi už ten bod ukázal,takže to v tom starém už asi nepůjde zobrazit a budu to muset znovu nakreslit,že?

Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 11:03
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 10:41
Aha, tak výchozí bod se při vytvoření náčrtu automaticky nenačte. Toho jde docílít v nastavení. Karta Nástroje -> Možnosti aplikace -> karta Náčrt -> zaškrtnout Automaticky promítat počátek součásti při vytváření náčrtu.

Zkuste nasdílet soubor s tím náčrtem. Takto už střílíme od boku.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Bucivoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2014
Lokalita: ČR (OS)
Používám:
Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 10:34
Cheff: prosim tě,jak to myslí kolega Dusek s tímto :
"Středový bod by měl být v náčrtu automaticky. Zkuste tento krok vynechat a zavazbit se středem."Já na monitoru vidím tohle (viz obrázek)
 

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 59748/wwwwwwwwwwwweeeeeeeeeeeeer.png

 
Střed je ten osový kříž,ne?Jak to mám zavazbit (kterou vazbu použít) se středem?
když kliknu na vazbo totožnosti a kliknu na levý spodní roh náčrtu,tak pak chci označit ten středový bod,ale ten mi nejde označit (když si ale dám promítnout geometrii---středový bod  ,tak pak to jde už označit,ael to pak vyhazuje tu chybu ve Sketch doctor)
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.led.2015 v 07:48
Napadá mne, píšete "Takže jsem kliknul na "Promítnutí geometrie" a kliknul jsem na Středový bod". Středový bod by měl být v náčrtu automaticky. Zkuste tento krok vynechat a zavazbit se středem. Potom jak píše kolega výše, ještě kromě kolineární vazby by to šlo vazbit spodní čára (osa) se středovým bodem a boční čára se středovým bodem.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 970
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.led.2015 v 22:10
No nejjednodušeji znovu sketch doktora a nechat body zkombinovat (mělo by jít), navíc pokud bys v náčtu neměl alespoň u jedné čáry vazbu vodorovnosti/svislosti, tak by se po zavazbení na bod mohlo s náčrtem otáčet...

Já osobně raději vazbím pomocí kolineárnosti - přímka (náčrtu) na přímku (promítnutou osu - konstrukční čára). Je to dáno chováním vazby totožné ve starších verzích...

PS: Zavazbení náčrtu: ano má to smysl!

Upravil Cheff - 05.led.2015 v 22:13
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,771 sekund.