Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6646 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZměna kótovacího stylu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
vlasta_p Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 27.čvc.2014
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad 2014
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Změna kótovacího stylu
    Zasláno: 16.led.2015 v 23:54
Dobrý den, mám začátečnický problém (Autocad Mechanical 2013). Vytvořil jsem si vlastní kótovací styl úpravou stávajícího stylu AM_ISO. Vytvořil jsem v něm výkres, vše OK. Při pokusu o vytvoření nového výkresu se však můj nově vytvořený kótovací styl neobjevil v seznamu kótovacích stylů - je tam opět jen původní styl AM_ISO. Při úpravě stylu ve správci kótovacího stylu jsem nikde neobjevil možnost uložení nově vytvořeného stylu, předpokládám tedy, že se někde ukládá automaticky při svém vytvoření. Můžete mi prosím poradit, proč se mi tento nový styl neobjevuje při vytváření nového výkresu? Děkuji za ochotu. Vlasta.
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.led.2015 v 00:12
Uložte to do šablony.
Výkres promažte, nechte ten styl a dejte Save as... typ Autocad Drawing Template.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.led.2015 v 09:11
Dobrý den,

při tvorbě kótovacího stylu je možnost Začíst s, kde si vyberete styl ze kterého vycházíte a nově vzniklý styl přebere jeho vlastnosti. Tento nově vzniklý styl si pojmenujte prosím tak, aby Vám mezi soubory nekolidovaly názvy a název byl jedinečný a přenos stylu můžete uskutečnit buď pomocí DesignCenter nebo si vytvořte kótu v požadovaném stylu a použijte kopírování přes schránku. (pozor, na název kopírovaného stylu, který by neměl být stejný jako název některého stylu v cílovém výkrese).

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 270/ACAD_Kotovaci_styl_upr.png


Samozřejmě pokud víte, že styl budete používat vícekrát, tak vřele doporučuji již výše zmíněné přidání do šablony.
Zpět nahoru
vlasta_p Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 27.čvc.2014
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad 2014
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.led.2015 v 20:37
Děkuji, zkusím ... :-).

Vl.

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 11746:Změna kótovacího stylu při procesu automatického generování výkresů v Advance Steel.
Tip 3737:Změna měřítka kóty mi nezmění výšku kótovacího textu.
Tip 9764:Jak v Inventoru nastavit a uložit vlastní kótovací styl?
Tip 4835:Rychlé vytvoření upraveného kótovacího stylu.
Tip 4224:Poklepání na kótu způsobí chybu/vyjímku příkazu AMPOWEREDIT.
Tip 5789:Nastavení písma (fontu) pro značky, např. značky drsnosti.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,988 sekund.