Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 19324 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenozkopírování zemního tělesa do jiného výkresu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: zkopírování zemního tělesa do jiného výkresu
    Zasláno: 21.led.2015 v 13:01
Zdravím přítomné
Jsem postaven před potřebu zkopírovat zemní těleso z jednoho souboru do souboru jiného.
Jak to udělat nejlépe, abych přetáhl jen zemní těleso (a ne všechna zaměření, apod) a aby se s ním v cílovém souboru též dalo pracovat (přidat do řezů, apod) ?
 
Děkuji
 
J. Mantlík

Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2015 v 13:11
Dobrý den,
obávám se, že to moc snadno nejde. Jediná šance je se ztrátami přes schránku nebo jen povrch zemního tělesa do LandXML.
Martin Folber
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2015 v 14:21
Děkuji, zkusím to.
Zatím jsem zkusil připojení přes xref, zemní těleso se mi povedlo v řezech zobrazit i tak.
 
Ještě bych potřeboval inteligentně přenést styly popisků (řezů) mezi výkresy ... Přes xref to nejde, v landxml jen styly nevidím. Kde by to mohlo být? Je to někde schováno v povrchu? anebo ana to lépe ještě jinak?
Děkuji
J. Mantlík

Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2015 v 14:29
Dobrý den,
ve vyšších verzích je v ribbonu Správa => Import stylů. Nebo je lze ručně přenášet přes panel Nastavení v Prospektoru. Po pravdě ale všechny nastavení se nemusí přenést všechna...
Martin Folber
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2015 v 23:35
Původně odeslal(a) martinfolber martinfolber napsal(a):

ve vyšších verzích je v ribbonu Správa => Import stylů. Nebo je lze ručně přenášet přes panel Nastavení v Prospektoru. Po pravdě ale všechny nastavení se nemusí přenést všechna...


Přes import stylů se to povedlo. Přes Nastavení v Prospektoru jsem to nevymyslel, ale to nevadí, stačí jedna cesta

Děkuji
J. Mantlík

Zpět nahoru
ondrejvojtechovsky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2015 v 23:41
Přes nastavení se styly přenáší tak, že se otevřou oba požadované výkresy, zmenší se jejich okna tak, aby byly oba vidět a pro přenos stylů se použije klasický drag&drop. Čili první výkres vyberete do popředí, v prospektoru otevřete nastavení, chytnete požadovaný styl a přenesete ho do okna druhého výkresu.
Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2015 v 23:57
Původně odeslal(a) martinfolber martinfolber napsal(a):

Jediná šance je se ztrátami přes schránku nebo jen povrch zemního tělesa do LandXML.


Jak jsem psal výše, zkusil jsem to nejprve přes xref. Je zajímavé, že se to přes "vzorkování dalšího zdroje" podařilo přenést do příčných řezů, ale nikoliv do podélného profilu ... (ani v prospektoru se povrch nezobrazil)

Tak jsem zkusil přes LandXML - a povedlo se, povrch je i prospektoru a nabízí se i pro NOVÝ profil.

S tím souvisí i další dotaz. Buď špatně hledám a nevidím (jako v případě importu stylů výše), anebo to civil neumí (?). Nenašel jsem pro podélný profil něco jako je "vzorkování dalšího zdroje" u příčných řezů. Jedinou možností, kterou vidím, je vytvořit nový profil se všemi požadovanými povrchy ... Ale to v důsledku není ono, znamená to znovu všechno nastavovat

Děkuji
J. Mantlík

Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.led.2015 v 00:03
Původně odeslal(a) ondrejvojtechovsky ondrejvojtechovsky napsal(a):

Přes nastavení se styly přenáší tak, že se otevřou oba požadované výkresy, zmenší se jejich okna tak, aby byly oba vidět a pro přenos stylů se použije klasický drag&drop. Čili první výkres vyberete do popředí, v prospektoru otevřete nastavení, chytnete požadovaný styl a přenesete ho do okna druhého výkresu.


Tak právě takhle jsem to zkoušel, a nic ... Ale teď mi napadá, v čem byl asi problém (kromě dnešní "momentální" zaostalosti)
J. Mantlík

Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.led.2015 v 22:02
Dobrý večer,
vzorkování dalšího zdroje je automatické přes funkci Profil z povrchu. Pak jenom pořešíte popisky a styly zobrazení.
Martin Folber
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.led.2015 v 11:00
Ano, jak prosté ... Stačilo stisknou kouzelné tlačítko OK a ne "zakreslit v zobrazení profilu"
Popisky a styly už nejsou problém, to už mám z dřívějška
Děkuji za trpělivost
J. Mantlík

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6584:Klopení pláně zemního tělesa v AutoCAD Civil 3D.
Tip 4985:Jak zabránit zkopírování entit výkresu do jiného projektu?
Tip 10610:Jaká rizika hrozí při kopírování Civil objektů přes Schránku?
Tip 4347:VIPJak snadno zkopírovat objektová data z jedné entity na druhou?
Tip 6939:VIPSnadný přenos nastavení AutoCADu či LT na jiné PC či pro jiného uživatele (přes USB, LAN...)
Tip 7881:VIPKlopení zemní pláně s inflexním bodem na trase.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,785 sekund.