Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 14726 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoMac pro strojaře?

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
SexDrive Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 25.led.2015
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor2015
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Mac pro strojaře?
    Zasláno: 25.led.2015 v 11:11
Zdravím,

jsem student VŠB - TU, specializace Konstrukce výrobních strojů a zařízení.

Uvažuji o koupi notebooku s tím, že bych se rád vyhnul operačnímu systému windows. Vždy, když jsem ho nejvíce potřeboval tak mě nějak potopil. Proto bych chtěl vyzkoušet nějaký notebook od Applu. A zajímalo by mě, pokud s ním má někdo nějakou zkušenost.

Limit mám +/- 30 000kč. 

Převážně se jedná o práci v Inventoru 2015. 

Když jsem navštívil showroom, tak mě zaměstnanci iStylu odkázali na Macbook PRO. S tím, že je to pár tisíc nad limit. Sám jsem uvažoval o Macbook Air se 13´ displejem + doma monitor o velikosti 22´.

Inventor zatím není pro Mac tak by bylo potřeba využít parallels 10. Ale třeba se to s novým Inventorem 2016 změní.

Děkuji za vaše rady a připomínky.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.led.2015 v 11:39
Všechny běžné strojařské 3D modeláře, včetně Inventoru, jsou ve verzi pro Windows, verze 2016 na tom nic nezmění (je pár vyjímek, např. Fusion 360). Takže Windows se nejspíš nevyhnete. Pokud chcete Apple kvůli hardware, pak Parallels je jedna z možností jak i na něm využít Windows. Ale Windows jsou to pořád a navíc vám virtualizace ukousne kus výkonu (a hlavně grafickou akceleraci). Nemluvě o tom, že údržba dvou OS bude naopak náročnější. Jako studentovi bych vám doporučil věnovat se tomu, s čím se v konstrukční praxi setkáte nejčastěji.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
SexDrive Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 25.led.2015
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Inventor2015
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.led.2015 v 12:20
Děkuji za Váš názor. Zvolím tedy něco s operačním systémem Windows.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 11229:Mohu používat AutoCAD LT 2015/2016 na MacOS Sierra?
Tip 8392:Je AutoCAD 2012 for Mac kompatibilní s Mac OS X Lion?
Tip 8849:Kompatibilita AutoCADu for Mac s OS X 10.8 (Mountain Lion).
Tip 3077:Mohu připojit HP DesignJet 100 k počítači Macintosh?
Tip 397:Jak pracovat s DWG soubory na Macintoshi?
Tip 337:Tisk z operačního systému Mac OS9


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,535 sekund.