Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 4947 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoknihovna materiálů 2012

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: knihovna materiálů 2012
    Zasláno: 30.led.2015 v 12:56
potřeboval bych radu pro Inventor 2012, který musíme používat kvůli našemu odběrateli.
Mám vedle sebe 3 počítače s Inv2012, na jednom se mi v editoru stylů ukazuje spousta materiálů, na ostatních žádné.
Pokud si pamatuji, ty 2 byly instalovány z rozmístění a obsahová knihovna byla nastavena do Vaultu. To se nám neosvědčilo (byl problém při cestování s počítači). Třetí počítač byl proto instalován s místním obsahovým centrem. Na těch zbylých jsme okopírovali soubory knihoven a změnili nastavení. Obsahové centrum je v pořádku.
 
Když si kontroluji složku Design data, mám na všech počítačích soubory Materials.xml stejné.
 
Nevíte, jak bych mohl zpřístupnit ty materiály bez přeinstalování Inventoru?

(Zkusil jsem novou instalaci na jiném počítači a tam je to v pořádku. Takže nouzovou cestu mám, ale nechce se mi do ní.)
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.led.2015 v 13:33
Jen taková drobnost - je mapování "design dat" do té samé složky, kde jste kontroloval materials.xml...

Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.led.2015 v 13:35
Ano. To jsem kontroloval a zapomněl uvést. 
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.úno.2015 v 08:20
Co ještě zkusit - Design data poslat na síťový disk a tam namapovat i "nefunkční" PC - nic jiného mě nenapadá. Resp. zkusit tam namapovat všechny PC (pak budete mít vše v jednom, nebo alespoň uvidíte, jestli je to opravdu ve stanici nebo někde jinde...)
Zpět nahoru
Seiner Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Mechanical 2017, Inventor 2017 a starší
Stav: Offline
Bodů: 1662
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.úno.2015 v 09:04
V pátek jsem dostal radu od našeho dodavatele, přenést materiály přes šablonu. Mezitím si ale konstruktéři pomohli sami. Zjistili, že na "nefunkčním" počítači je oproti "funkčnímu" rozdílný obsah pracovní složky Vaultu. Tak to překopírovali a už jim to chodí.
  Pracovní složka ve vaultu je vynucená, takže by měli všichni používat stejnou. Moc jasné mi to není, ale pokud jim to funguje, nebudu do toho šťourat.
Vítězslav Seiner

Chrudim
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).
Tip 8101:Nekonečná knihovna rendering textur - Substance.
Tip 8799:Jak v Inventoru nastavit materiál "Slzičkový plech".
Tip 9440:VIPInventor zapomíná umístění knihovny materiálů a barev.
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,803 sekund.