Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6096 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPřizpůsobení ribbon (2013)

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 969
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Přizpůsobení ribbon (2013)
    Zasláno: 19.úno.2015 v 12:00
Zdravíčko,
po letech se zase vracím k částečné práci v ACADu (99% trávím s Inventorem...). Na Ribbony jsem si za ty 4ři roky celkem zvykl (z 90% jen výkres otevřu prohlídnu, případně pročistím a srovnám šrafy...). Ikdyž uznávám, že classic mi i po dlouhé odmlce přijde lepší. Ale vzhledem k nutnosti výkresy o něco výce upravovat, bych potřeboval ribbony trochu doladit...

- Při zapnutí nabídek classic, mi to ukáže lišty bez "ikonek" resp. s prázdnými ikonkami (a to fakt nedám ;-). - Navíc mi celkem vyhovuje, "interaktivita" ribbonu, ale na celodenní práci bych jej nechtěl. Nicméně "na takové to domácí žvýkání", ribbon postačuje (vítězí lenost výrazněji rovnat "klasic").   

Proto jediné co mě na ribbonu vadí je nedostupnost asi 5ti funkcí (tedy jsou dostupné až po rozkliknutí šipky...)

Dotaz zní: Jak dostat (rozšířit) standardní ribbony o ikony pod šipkami? - Nemyslím přidáním na rychlý přístup. Chtěl bych "zvětšit" plochu s ikonami pro jednotlivé záložky (obzvlášť, když je vedle prázdné místo!)


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1030/Ribbon_acad.png



Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2015 v 12:59
Zkuste toto video.
https://www.youtube.com/watch?v=-y-H7eOGLPY
Všechno se to dělá v _cui.
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2015 v 13:06
Ty prázdné ikony může být zapříčiněno grafikou.
Zkusil bych vymazat soubor ...MNR - viz tip7496 - V mém CUI/CUIX menu se ikony zobrazí jen jako otazník v obláčku. - občas to pomůže.

Úprava ribbotu je též jednoduchá - stačí najít kde je funkce uložena a přesunout ji na novou požadovanou pozici.
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 969
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2015 v 18:31
Nějak se mi to nedaří ani přes cui.

->Já ani tak nechci PŘIDAT panel, nebo tlačítka na panel, já bych potřeboval pouze tlačítko (které na panelu je, ale pod šipkou) přesunout "do aktivní části panelu". Co jsem procházel videa, každý upravuje nebo vytváří nový panel s tlačítky... To mi ale přijde jako škrábání se levou nohou za pravým uchem. (V Inv stačí na daném "schovaném" tlačítku kliknout pravým a dát "přesunout na hlavní panel") - tedy jen "předělat" zobrazení daných panelů (např. rozšířit panel "kreslit" a "kóta" - přece to musí jít i jinak, než to celé "skládat odznovu", jen kvůli přesunutí/zviditelnění tlačítka pod šipkou)

Něco jednoduchého jako v Inv přepnutí na panelů z "Normálního" na "Kompaktní (bez popisky funkce)" (viz obr.) by v ACADu nebylo (to bych asi chtěl moc) - jsou to ty samé panely, jen jinak zobrazené (opravdu nemusím mít jednu velkou ikonu zabírající místo 4 malých, které to schová pod šipku místo roztažení panelu...).


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1030/Ribbon_inv.png

Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2015 v 19:28
Nic tak jednoduchého v Autocadu nejde. Leda úplně minimalizovat, ale to asi nechcete.
V té stromové struktuře si najděte Ribbon (možná je to česky), pak máte 
+ Ribbon
  + Tabs (tady je jen seznam Panelů; konkrétní úpravy...)
  + Panels (... musíte dělat až tady).
V Tabs můžete nakouknout co všechno váš hlavní Tab obsahuje Home - 2D (Výchozí - 2D) viz obrázek. 
Konkrétní úpravy musíte dělat až v té druhé sekci Panels, kde si pak konkrétní Panel dohledáte v seznamu... viz druhý obrázek.
Tam jsem vám pak nakreslil konkrétní příklad, jak vytáhnete položku Aligned (Šikmá). Chytněte ji a přetáhněte na položku Row 1 (řádek 1). Ona se vám zařadí na konec. Ještě si ji pak třeba změňte na velkou ikonu... atd... Třetí a čtvrtý obrázek je snad už zřejmý. 
Pozn. U třetího mám "Lengthen", to mám trochu upravené, Vy budete mít to "Pole"... 

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1045/Cui0.png Přihlaste se pro zobrazení plné verze - 1045/Cui1.png Přihlaste se pro zobrazení plné verze - 1045/Cui11.png Přihlaste se pro zobrazení plné verze - 1045/Cui12.png



Upravil johny - 19.úno.2015 v 20:12
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8876:Rychlý přístup k nabídce vazeb v náčrtu Inventoru.
Tip 9262:Zmizela mi funkce Rozpiska v Inventoru 2014.
Tip 9601:Umíte si přizpůsobit váš panel QAT?
Tip 8513:Příliš velké dialogy, malá aplikační ikona v porovnání s ribbonem.
Tip 9832:Jak vypnout seskupení ikon do rolet - Inventor 2015.
Tip 9827:Jak v AutoCADu LT načíst ribbon aplikace CADstudio LT Extension.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,528 sekund.