Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 11224 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoAutocad používá špatnou grafickou kartu

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
buchly Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.úno.2015
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Autocad 2015
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Autocad používá špatnou grafickou kartu
    Zasláno: 23.úno.2015 v 14:15
Ahoj, mám problém s Autocadem 2015. Vlatním notebook HP Probook 4740s (http://www.alza.cz/hp-probook-4740s-d333944.htm) a uvnitř je grafika AMD Radeon HD7650M 2GB a integrovanou Intel HD 4000. Z nějakého důvodu mi běží CAD na té od Intelu a hrozně se seká a vše mu trvá. Trošku jsem googloval a našel návod na Autocad supportu (http://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/AutoCAD-uses-the-wrong-graphics-card.html) jsou tam dva způsoby řešení a zkoušel jsem to podle druhého způsobu, ale stejně Autocad vybírá jako grafickou kartu tu Intel viz. obrázek níže. Nemá někdo ještě nějaký nápad než se budu snažit aplikovat ten 1. způsob a budu si "hrát" s BIOSem? Díky za rady :)

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 61238/acd.jpg


Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.úno.2015 v 15:08
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.úno.2015 v 16:57
Někdy cad špatně identifikuje použitou kartu - podobný problém s HP ProBook 650.
Nejdříve nainstalován AMD Catalyst Control Center včetně ovladačů - pro přepínání grafiky ovladač karty přímo ze stránek HP (ty ze stránek AMD raději ne - mě se to s nima nepovedlo).
A poté jsem byl HP donucen udělat update BIOSu.
A ot té doby je správně identifikována verze grafiky a používána jakou požaduji.
Případně vypnout hardwarovou akceleraci.
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.úno.2015 v 08:09
Ještě me napadlo - není v cadu vypnuto zvýraznění vybraných prvků SELECTIONEFFECT. Při vypnutí se mi též vše sekalo, musel jsem zapnout.

Asi bych šel cestou pokusů.
1 - SELECTIONEFFECT viz např. tip 9931
2 - Vypnout nebo zapnout hardwarovou akceleraci
3 - Na stránkách HP stáhnout a naistalovat nové ovladače pro AMD CCC
4 - Před HP Support Assistant zkusit update BIOSu, pokud je v nabídce.
5 - Možná zkusit Přepnutí AutoCADu na režim DirectX 9 (místo DirectX 11)

Upravil zdrk - 24.úno.2015 v 08:13
Zpět nahoru
michael.baranek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 20.zář.2013
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AutoCAD 2013 Architecture
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.led.2016 v 13:41
Dobrý den, mám úplně stejný problém, autocad jede na integrovanou grafickou kartu intel hd graphics 4600 a seká se i při rýsovaní jednoduché úsečky, hardwarová akcelerace je zapnutá. Můj notebook je osazen nvidia geforce 860m 4gb, v nastavení nvidia optimus mám upřednostněn výkon a mám zde přímo pro autocad nastaveno i to že má používat právě tuto grafickou kartu a i přesto v nastavení autocadu se stále zobrazuje pouze ta integrovaná intel. Prosím o radu, Děkuji MB
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.led.2016 v 14:56
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
michael.baranek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 20.zář.2013
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AutoCAD 2013 Architecture
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.led.2016 v 20:57
Dobrý den, děkuji za odpověď, ale problém přetrvává, mám autocad 2015 architecture, mám sp1 nainstalovaný, v ovládacích panelech nvidia mám nastaveno upřednostnění na výkon, tedy použití nvidie karty, rovněž mám přiřazeno použití karty nvidia konkrétně pro tento autocad, dokonce jsme to přepnul na directx9 a stále když chci narýsovat úsečku se program seká a zadrhává i když jen pohybuji myší. V biosu také upřednostěna karta nvidia
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.led.2016 v 22:30
Ta aktualizace driverů také nepomohla? V BIOSu nejde o upřednostnění, ale o zakázání (jako poslední možnost).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
michael.baranek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 20.zář.2013
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AutoCAD 2013 Architecture
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.led.2016 v 22:34
Děkuji, velice si cenním vašich odpovědí. Ale ovladače mám aktuální a v nastavení biosu pouze mohu upravit hodnoty a to pro odpojení nebo zapojení dedikované grafické karty, odpojit pouze integrovanou kartu mi nejde. Není možné aby počítač v této poměrně high-levelové konfiguraci a vůbec v této peněžní hodnotě byl takto opožděný oproti mnohem starším modelům.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.led.2016 v 22:54
Odpojit integrovanou kartu by mělo jít také jejím zakázáním ve Správci zařízení, ale bude záležet na konkrétním modelu stroje. Pro jistotu ověřte, zda AutoCAD opravdu běží na nesprávné (integrované) kartě .- viz 3DKONFIG.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
michael.baranek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 20.zář.2013
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AutoCAD 2013 Architecture
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.led.2016 v 23:09
Právě že pořád běží na té integrované i když ji ve správci zařízení zakáži, i když nastavím v nvidii kontrolním ovladacím panelu to ať se sepne ta dedikovaná, když dám pokaždé 3dkonfig nahoře v hlavičce je napsána ta integrovaná a akcelerace je taky zapnuta.
Zpět nahoru
landkdom Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 18.lis.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.led.2016 v 01:42
Zdravím, stejný problém - NTB Dell Inspiron 7537, grafika integrovaná Intel + NVidia GeForce 750m, zkoušel jsem všechny možné rady a AutoCAD 2015 sále běží na integrované kartě od Intelu, přestože všechna nastavení grafiky i programu samotného upřednostňují NVidii...
Prosím o pomoc, už nevím co s tím...

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.led.2016 v 08:34
Stejná rada jako výše - nainstalovat SP1, vyzkoušet volby grafiky dle zmíněného tipu. Jako poslední možnost zakázat integrovanou.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.led.2016 v 08:36
Moc nedůvěřujte tomu co píše autocad.
Měl jsem stejný problém HP ProBook 650, neustále 3Dkonfig vypisoval integrovanou grafiku, ale přitom běžela druhá AMD. Poznal jsem to na chlazení, pěknej hukot.
Výpis se změnil po jednom update BIOSu od HP.
Zpět nahoru
michael.baranek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 20.zář.2013
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AutoCAD 2013 Architecture
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.led.2016 v 08:36
V mém případě, nefungovalo ani zakázání integrované grafické karty ve správci zařízení...
Zpět nahoru
landkdom Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 18.lis.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.led.2016 v 16:31
Díky za tipy, už se tím zabývám neúspěšně několik dní. AutoCAD 2015 s hardwarovou akcelerací má pomalé trhané pohyby kurzoru, s vypnutou akcelerací je to trochu lepší, ale ne plynulé a navíc nestíhá vykreslovat navrhované linky, obzvláště při zoomování. V 3Dkonfig je uvedena integrovaná grafika Intel. Všechny drivery jsem již zkusil, ať od Dellu nebo od Nvidie či Intelu, verze BIOSu je nejnovější ze stránek Dell Product Support.
Při zákazu integrované grafické karty ve správci zařízení je situace jiná - dle protokolu ladění začne AutoCAD využívat Microsoft Basic Display Driver a pohyb je již plynulý (přesto v 3Dkonfig stále uvádí integrovanou Intel kartu), nicméně zase nefungují některé ovládací prvky (regulace jasu displeje) a nelze přenést obraz na externí monitor (funguje jen displej notebooku, který je jinak zapojen do USB dokovací stanice a obraz je pomocí DisplayLink přenášen do monitoru.
Zkusil jsem i odinstalovat ovladač Intel, ale to nedělalo dobrotu - jednak nefungovalo vše výše uvedené a navíc začal kolabovat celý systém, naštěstí se mi to povedlo opět naistalovat. Nicméně v tomto případě AutoCAD uváděl v 3Dkonfig NVIDIA GeForce. K mému údivu to však nemělo žádný efekt, pohyby byly stále trhané, ne-li ještě horší!
AutoCAD 2014 na Win 8.1 přitom běhal úplně vzorně, jenže na Win 10 nejde nastartovat.
Už mi trochu dochází nápady.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.led.2016 v 17:12
Jednak jde AutoCAD 2015 přepnout na chování grafiky z 2014 (viz výše uvedený tip) a jednak plná podpora grafiky je jen s certifikovanými verzemi grafických driverů ze stránek Autodesku. Pokud používáte Windows 10 (to dosud nezaznělo), pak plně kompatibilní je až AutoCAD 2016 (verze 2015 pak s prosincovým hotfixem - viz naše sekce Download).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
landkdom Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 18.lis.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.led.2016 v 17:27
Děkuji.
Hotfix pro AutoCAD 2015 jsem zkopíroval včera v noci, nicméně stále bez efektu.
Přepnutí grafiky znamená nastavení proměnné prostředí Windows na GS_DEVICE=Dx9? O to jsem se také již pokusil.
Poslední problém by teoreticky mohl být v driveru grafické karty, nicméně pro moji grafickou kartu NVIDIA GeForce GT 750 M jsem na stránkách Autodesk nic nenašel...není bohužel v seznamu. Je možné použít nějaký jiný driver, když s AutoCAD 2014 vše fungovalo?
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9760:Inventor - mizí záložka Vaultu.
Tip 6051:Proč moje grafická karta už nemá certifikaci pro AutoCAD 2009?
Tip 3578:Při chodu na baterie je na notebooku AutoCAD/Inventor/Revit/Max pomalejší.
Tip 9803:Má smysl hardwarová akcelerace AutoCADu když pracuji jen ve 2D?
Tip 7263:Kritická chyba při zobrazení vlastnosti skupiny bodů v Civil 3D.
Tip 10453:Výkon zobrazení v Navisworks - skrytí odvrácených stran pomocí GPU.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 2,984 sekund.