Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6534 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoProblém s násypom - prekrývanie šrafy

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Jaro007 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 15.dub.2014
Lokalita: Slovensko
Používám:
ACAD 2014, Revit 2014
Stav: Offline
Bodů: 32
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Problém s násypom - prekrývanie šrafy
    Zasláno: 27.úno.2015 v 15:46
Zdravím, ďakujem za reakciu. Poradil som si, tak ako píšete, že som šiel cez filled region a spravil som si novú plochu, ktorej som pridal šrafu a tým padom som ju odčlenil. Trochu nevýhoda, že to revit nedokáže spraviť automaticky lebo keď mám viac rezov, tak to musím obťahovať a vypĺňovať. Pri každom novom reze to musím urobiť nanovo.. ale ešte raz ďakujem za reakciu. 

s pozdravom
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.úno.2015 v 13:15
Když si budete zkoušet práci s fázemi projektu, tak můžete dostat něco takového (obrázek), ale přijde mi to zbytečná námaha.


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 74/faze_terenu.JPG


Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.úno.2015 v 09:33
Terén v Revitu je plocha (surface), nikoliv objem, proto taky výběr materiálů má vliv na pohled a ne na řez. Šrafa řezu se nastavuje ve vlastnostech terénu (malá šipka v menu terénu - Objemy a pozemek). Asi nejjednodušší bude si šrafu terénu v řezu vypnout a pomocí šrafy (výplně) si vyšrafovat odděleně oba terény, nebo aspoň ten dosyp.
Zpět nahoru
Jaro007 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 15.dub.2014
Lokalita: Slovensko
Používám:
ACAD 2014, Revit 2014
Stav: Offline
Bodů: 32
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.úno.2015 v 09:46
Zdravím,
potreboval by som radu ako sa zbaviť šrafy v reze. Modoloval som si pôvodný terén, ktorý bol tvarovo trochu utopený do toho som pridal v ďalšom kroku terén, ktorý budem dosypovať cez funkciu graded region, kde som vybral prvú možnosť vytváranie terénu presne podľa  existujúcej vrstvy pôvodného terénu. Teraz v reze sa mi zobrazujú dve šrafy, ktoré sa prekrývajú viď. prílohu. Pod budovou som spravil základy no mimo nej neviem, čo mám spraviť aby sa mi zostali dve šrafy pôvodného terénu a násypu. Vrstvy mám materiálovo rozdelene na pôvodný terén a násyp.  Za info Vám vopred ďakujem:) 
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 56241/Building_pad.jpg

s pozdravom
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,504 sekund.