Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 16644 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoExport idw do dwg či dxf

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1625
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Export idw do dwg či dxf
    Zasláno: 05.bře.2015 v 05:11
Dobré  ráno

umí  inventor exportovat výkres tak aby byli jednotlivé dílce v blocích a né rozložené na čáry??
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.bře.2015 v 07:37
Myslíte součásti sestavy? Součásti sestavy (3D) lze vyexportovat jednotlivě do DWG. Výkres (2D) je ale jen soustava pohledů - pohledy jsou při uložení do DWG reprezentovány bloky, ale na úrovni pohledů už jednotlivé díly sestavy nehrají roli. Co je konečným cílem?
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1625
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.bře.2015 v 08:56
Od jednoho zákazníka mi  chodí  výkresy dwg a každá  součást v pohledu je jako blok.
Je možné  docílit stejného  výsledku v inventoru???

 
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2015 v 15:51
Docílit toho jde, ale je to na úkor "efektivnosti"... (ruční práce)
Protože se obávám, že "automatika" na to žádná nebude (co díl to blok). Leda blok jako celý pohled.

Spíše mi přijde, že to exportuje z jiného 3D modeláře, protože pokud si pamatuji, tak export např. ze SolidWorksu do ACADu je daleko propracovanější, než z Inv (např. U SW není problém přiřadit hladinu dle barvy modelu...)

Zpět nahoru
I.Rajál Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.srp.2014
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Autocad,Inventor
Stav: Offline
Bodů: 32
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2015 v 16:16
To už to opravili? Já jsem měl s exportem ze SolidWorksu do DWG naopak velké problémy. Nebylo na to spolehnutí. Jednou byly poloviční kóty, jednou padala aplikace do které se mělo DWG načítat. To nemluvím o tom že AutoCAD vypisoval že to není pravé DWG a že může dělat problémy.

Na co tam potřebujete ty bloky? Stejně je máte po výkresu rozházené v různých pohledech a detailech a každý díl by byl ve výkresu v několika verzích. To by byl dost zmatek.  Smysl by to dávalo u sestav ale u výkresů?
Zpět nahoru
raspi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.úno.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
AutoCAD Mechanical, VariCAD, Inventor, Solidworks
Stav: Offline
Bodů: 189
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2015 v 19:23
U SolidWorksu bylo potřeba vědět jak na to. Pak to bylo strašně jednoduchý. Já jsem měl nastavené mapování tak, že nikdo v práci nepoznal rozdíl od výkresu dělaného v Autocadu. A tehdy byla štábní kultura základ všeho.
Zpět nahoru
VejvodaT Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 12.pro.2014
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 73
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2015 v 20:26
A k tomu co je v Solidworksech to nejjednodužší - nepoužívat tento "produkt" a používat něco inteligentního - třeba Inventor. V tom se mi alespoň samovolně nemění díly v sestavě. A s tím exportem jsem si taky užil svoje, ale nakonec se to povedlo a fungovalo to. No a v Inventoru to funguje taky. Akorát jsem ještě nepřišel na to, jak rovnou exportovat "deskovou sestavu dílů" do DXFka napřímo. U dílu to je v pohodě ( klik na plochu a Exportovat plochu jako DXF ), ale pokud udělám pro frézaře sestavu třeba 50-ti těchto důlků na jednu velkou desku, tak tam zatím nevím, jak to udělat, abych to mohl rovnou exportovat do DXFka.

Takhle nějak vypadá ta sestava.

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 60095/frézování.jpg


Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.bře.2015 v 08:10
Ze sestavy nevím, ale z výkresu by to snad neměl být problém -> uložit kopii jako - a tam vybrat přímo dxf...
Zpět nahoru
VejvodaT Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 12.pro.2014
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 73
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.bře.2015 v 10:36
No z výkresu to asi půjde, ale ten kdo mi to frézuje s tím měl nějaký problém. Teď mě ještě napadlo, že bych to mohl ve výkrese uložit na "čistý papír" a potom by s tím neměl mít snad žádný problém.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 4134:Dávkový převod IDW výkresů Inventoru do DWG, DXF a DWF.
Tip 6424:VIPPoužití konstrukčních čar náčrtu ve výkresovém pohledu sestavy Inventoru.
Tip 9560:iLogic makro pro export IDW/DWG výkresu Inventoru do DXF.
Tip 7849:VIPAutomatické vytváření DXF, DWG a DWF souborů z IPT a IDW souborů.
Tip 12159:VIPSnadný převod souborů SVG, CGM, VSD nebo AI do AutoCADu. Převod DWG-DXF.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,922 sekund.