Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7625 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenozemní těleso

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
lucka025 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 16.úno.2007
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AutoCAD2007 lt
Stav: Offline
Bodů: 81
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: zemní těleso
    Zasláno: 06.bře.2015 v 11:00
Dobrý den, 
je to asi jednoduché, ale nikdy jsem to nedělala a nevím zda to lze. Dělám parkoviště, které je částečně na násypu. Vytvořila jsem si trasu, koridor a mám to udělané jako plochu. Terén původní mám také jako plochu. Když nechám vypočítat objem násypu nebo výkopu, tak to bere jen to co mám jako příčné řezy v rámci trasy, ale potřebuji, aby to vypočítalo i to, že násyp pokračuje i kolmo k příčnému řezu. Tedy jako odečítat zemní těleso. 
Snad jsem to pospala srozumitelně.


Zpět nahoru
ondrejvojtechovsky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2015 v 11:07
Dobrý den,

možná jste to nepopsala úplně srozumitelně. Těmi "plochami" myslíte "povrchy"? Objem zemních prací můžete totiž počítat buďto řezovou metodou (ze stop) a nebo přes objemový povrch vytvořený na základě původního a upraveného povrchu. Jestli tedy máte starý a nový povrch, neměl by být problém vypočítat kubatury.
Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
Zpět nahoru
lucka025 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 16.úno.2007
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AutoCAD2007 lt
Stav: Offline
Bodů: 81
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2015 v 11:16
ano povrchy. Přes řezy právě nespočítám celé těleso ale jen část. Nevím jak postupovat právě pro výpočet objemového tělesa.
Velice děkuji
Zpět nahoru
ondrejvojtechovsky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2015 v 11:26
V ribbonu se přepněte na záložku "Analyzovat", kde zvolte "Kubatury". V otevřeném okně klikněte nahoře na ikonu "Vytvořit nový objemový povrch". V otevřeném okně "Vytvořit povrch" zvolte "Základní povrch" a "Srovnávací povrch". Základní je stávající terén. Srovnávací je nově navržený povrch (ve vašem případě povrch parkoviště). Nově vytvořený povrch se rovnou přidá do okna pro výpočty kubatur, kde uvidíte objemy zemních prací.
Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
Zpět nahoru
lucka025 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 16.úno.2007
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AutoCAD2007 lt
Stav: Offline
Bodů: 81
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2015 v 11:43
Děkuji. Funguje to. Ještě jsem se chtěla zeptat, zda to lze nějak převést do tabulky. Podle řezů to umím.
 Lze nějak vykreslit násyp? Tedy rozhraní mezi původním terénem a novým terénem. Opět to umím jen přes řezy. Tedy jen část se mi vykreslí.
Zpět nahoru
ondrejvojtechovsky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2015 v 12:06
V okně kubatur je také tlačítko na vytvoření tabulky. Jelikož to ale není řezová metoda, tak v tabulce je v podstatě jen jedno číslo pro násyp a jedno pro výkop.

Jak chcete vykreslit násyp? Jako v situaci?
Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
Zpět nahoru
lucka025 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 16.úno.2007
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AutoCAD2007 lt
Stav: Offline
Bodů: 81
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.bře.2015 v 14:07
Ano. V situaci se mi vykreslí linie konce násypu, ale ne v celé ploše, ale jen tam kde mám udělané řezy. Musím si tam udělat dodatečnou trasu a nechat si to dokreslit a zbytek dodělat ručně.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6584:Klopení pláně zemního tělesa v AutoCAD Civil 3D.
Tip 10610:Jaká rizika hrozí při kopírování Civil objektů přes Schránku?
Tip 8510:Jak vypočíst objem vodní nádrže nebo zádržný objem poldru?
Tip 8949:Jak převést 3D objekty Civil3D na autocadovské 2D entity?
Tip 7881:VIPKlopení zemní pláně s inflexním bodem na trase.
Tip 10959:Jak v AutoCAD Civil 3D navrhnout jednotlivé příčné profily pro zemní úpravy?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,625 sekund.