Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8513 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoDíry se sražením

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
amur Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 03.bře.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autodesk Inventor Profesional 2015
Stav: Offline
Bodů: 99
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Díry se sražením
    Zasláno: 16.bře.2015 v 15:48

zrovna dneska jsem podobný problém řešil, měl jsem danou hloubku válcového otvoru a výslednou hloubku ( hloubka válcového otvoru + hloubka kuželového zahloubení ).Musel jsem to udělat pomocí rotace, jinak jsem tam nemohl dostat přesné hloubky, ten vnější průměr kuželového zahloubení mě nezajímal.

Zpět nahoru
Lestr Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 18.srp.2009
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor Pro 2022, Vault Pro 2022
Stav: Offline
Bodů: 409
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.bře.2015 v 10:51
při vytváření děr mám defaultně nastavenou také hodnotu viz. váš obrázek.
Hodnoty se mění při výběru typu šroubu se zápustnou hlavou viz. typ otvoru.

Proto pak hodnota zahloubení - otvor se závitem zůstane "viset" z nastavení otvoru pro zápustný šroub. Ono ani logicky vám to zahloubení průměru 4mm pro otvor M12 neudělá Smile
Dle mého zapuštění v tomto typu otvoru nahražuje samotný příkaz sražení hrany , který dělám až po vytvoření děr. např. z každé strany 1x45° Jinak je to pro použití otvoru pro šroubWink

Lestr
Autodesk Inventor Professional 2022
Autodesk Vault Professional 2022
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.bře.2015 v 19:04
Zdravíčko,
mám dotaz na nastavení velikosti sražení pro díry.
1) Kde se berou (předpokládám, že "JAR" v tom ruce nemá ;-) - Jde mi například o toto zobrazení a obecně zahloubení vůbec. V okamžiku, kdy si nejdříve nevyberu závit, tak už tam přednastavené hodnoty (které většinou vyhovují) prostě nijak nedostanu (nebo to jen neumím). Takže potom vznikají podobné "bláboly" jako na daném obrázku (závit M12 a navrhované zahloubení ø4mm).

Rád bych se dozvěděl, jak tam tu přednastavenou hodnotu dostat zpět i při "nešikovném" výběru (nejdřív sražená nebo zahloubená díra a pak teprve průměr závitu).

Edit: Na nastavení děr (tabulky) jsem si již vzpomněl (clearance.xls), ale jak to obnovit při zadávání stále nevím...


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 1030/Zavit.png

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8485:Kde v Inventoru vzít značku sražení venkovních a vnitřních hran?
Tip 12020:Jak v Inventoru změnit popisku sražení "Chamfer"?
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,580 sekund.