Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 16877 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoTrubkovice

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
JakubMasin Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 18.čer.2015
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD Mechanical 2022, Inventor 2022
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Trubkovice
    Zasláno: 18.čer.2015 v 15:29
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jakým nejjednodušším postupem nakreslit trubkovnici výměníku? V Solid Edge bylo obdélníkové pole celkem dobře editovatelné a šlo v něm nastavit přesazení řad a celkem snadno vypínat jednotlivé otvory tak abych dosáhl požadovaného tvaru pole a nechce se mi věřit, že v Inventoru je to tak náročná věc. Viz. přiložený výkres.


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 63598/trubkovnice.png

Zpět nahoru
raspi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.úno.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
AutoCAD Mechanical, VariCAD, Inventor, Solidworks
Stav: Offline
Bodů: 189
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.čer.2015 v 19:19
V Solidworksu je na to přímo funkce. Vyvrtá se jedna díra včetně sražení hran, nakreslí se skica (obrys rozvrtání), nastaví parametry rozvrtání, klik myší a je to. Jenže v Inventoru jsem na nic podobného nepřišel a ani naše podpora si s tím neví rady. :-(

Přesně tu samou funkci kdyby vývojáři udělali, to by bylo super. Místo toho si hrají s ikonkama... :-(
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.čer.2015 v 10:31
Pole podle bodů v náčrtu mi taky chybí.
V obdélníkovém poli Inventoru lze vypínat pouze výskyty, přesazení upravovat nejde.
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.čer.2015 v 13:17
A nešel by na to adaptovat způsob tvorby "nepravidelného pole" - více o této technice ZDE
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.čer.2015 v 15:29
Tohle je hodně zajímavá myšlenka. Zkusil jsem si na to udělat malý test a takhle nějak to dopadlo.

Je to hodně syrové a do produkčního nasazení tomu ještě dost chybí, ale pokud by se našli zájemci, tak je možné to dopracovat do produkčního stavu.
Zde je možné si stáhnout výsledek pro Inventor 2015. Z důvodu velikosti je potřeba přetáhnout "Konec součásti" na konec.

 

Zpět nahoru
raspi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.úno.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
AutoCAD Mechanical, VariCAD, Inventor, Solidworks
Stav: Offline
Bodů: 189
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.čer.2015 v 16:36
Paráda, takhle by to mohlo jít. Akorát když změním obrys rozvrtání, tak díry zůstanou tak jak původně byly.

Tu ikonu "Holes pattern" najdu v IA 2015 kde?




Upravil raspi - 25.čer.2015 v 16:46
Zpět nahoru
JakubMasin Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 18.čer.2015
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD Mechanical 2022, Inventor 2022
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.čer.2015 v 08:37
Původně odeslal(a) Navara Navara napsal(a):

Tohle je hodně zajímavá myšlenka. Zkusil jsem si na to udělat malý test a takhle nějak to dopadlo.

Je to hodně syrové a do produkčního nasazení tomu ještě dost chybí, ale pokud by se našli zájemci, tak je možné to dopracovat do produkčního stavu.
Zde je možné si stáhnout výsledek pro Inventor 2015. Z důvodu velikosti je potřeba přetáhnout "Konec součásti" na konec.

 



Dobrý den,

děkuji za reakci. Mohl by jste prosím Vás více rozvézt jak jste vytvořil ten příkaz Holes Patter který jste použil? 

Děkuji Vám
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.čer.2015 v 09:05
Jak jsem psal, je to jenom testovací demo, jestli je to proveditelné. Takže pro plné nasazení by bylo potřeba dodělat funkce pro editaci a automatickou aktualizaci. Určitě by se hodila i funkce pro tvorbu děr sražených na obou stranách atd. 
Ten příkaz nenajdete nikde, protože jsem si ho sám vytvořil (Kombinací iLogic a XTools).
 
Princip funkce spočívá ve zjištění který bod je uvnitř nakresleného profilu a ten použít pro tvorbu díry. Programově si potom musíte obsloužit tuhle logiku a automatickou tvorbu děr. Větší podrobnosti tu ale uvádět nebudu. Pokud byste se do toho chtěli sami pustit, tak veškeré zdroje jsem čerpal z veřejné dokumentaci k API Inventoru.
 
Uvedl jsem to tu proto, abych zjistil ,jestli by o takovou aplikaci byl zájem a pokud ano, tak z toho může vzniknout hotová aplikace.


Upravil Navara - 26.čer.2015 v 09:08
Zpět nahoru
JakubMasin Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 18.čer.2015
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD Mechanical 2022, Inventor 2022
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.čvc.2015 v 09:48
Původně odeslal(a) Navara Navara napsal(a):

Jak jsem psal, je to jenom testovací demo, jestli je to proveditelné. Takže pro plné nasazení by bylo potřeba dodělat funkce pro editaci a automatickou aktualizaci. Určitě by se hodila i funkce pro tvorbu děr sražených na obou stranách atd. 
Ten příkaz nenajdete nikde, protože jsem si ho sám vytvořil (Kombinací iLogic a XTools).
 
Princip funkce spočívá ve zjištění který bod je uvnitř nakresleného profilu a ten použít pro tvorbu díry. Programově si potom musíte obsloužit tuhle logiku a automatickou tvorbu děr. Větší podrobnosti tu ale uvádět nebudu. Pokud byste se do toho chtěli sami pustit, tak veškeré zdroje jsem čerpal z veřejné dokumentaci k API Inventoru.
 
Uvedl jsem to tu proto, abych zjistil ,jestli by o takovou aplikaci byl zájem a pokud ano, tak z toho může vzniknout hotová aplikace.


Dobrý den,

co to znamená, že by "vznikla hotová aplikace"?
Zpět nahoru
kosulic Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.úno.2010
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 158
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.čvc.2015 v 19:14
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1636
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čvc.2015 v 08:29
Tuhle stránku znám a ten kód jsem si prošel než jsem se pustil do vlastního řešení. Funguje to, ale má to jednu zásadní vadu. Nejdřív totiž musíte vytvořit obdélníkové pole se všemi dírami a následně nepotřebné vypnout. To funguje, ale Inventor má problém s výkonem pokud je těch děr hodně. Celkem svižně funguje, pokud je těch děr tak do 2000. Při větším počtu se začíná dost zpomalovat. V případě toho kódu z modthemachine.com vyplýtváte výkon na díry, které potom ani nepotřebujete.
Zpět nahoru
raspi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.úno.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
AutoCAD Mechanical, VariCAD, Inventor, Solidworks
Stav: Offline
Bodů: 189
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čvc.2015 v 08:47
PARÁRA!!!  Zdá se, že to je přesně ono. Thumbs Up

Pro ty, co dělají trubkové výměníky, tak to umí v sestavě i automaticky doplňovat jednotlivé trubky do děr (klasické pole komponent).  Při změně skici (musí se pak znovu spustit Ilogic) se změní jak rozvrtání, tak i počet trubek.

Zpět nahoru
raspi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.úno.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
AutoCAD Mechanical, VariCAD, Inventor, Solidworks
Stav: Offline
Bodů: 189
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čvc.2015 v 09:42
No akorát mám pocit, že to stejně jako v SolidWorksu strašně trvá, než to spočítá. Ten původní návrh v prvním příspěvku jsem se ani neodvažoval zkoušet.

Edit:
Tak po třech hodinách hraní si s tím musím říct, že je to sice lepší než nic, ale... Několikrát to po nějaké úpravě vzoru přestalo fungovat a už to nešlo vrátit. Např. jsem přidal sražení hrany a při druhé změně skici rozvrtání se to "seklo". Dodatečné vypínání/zapínání to také nezvládá. HW náročnost jak psal p. Navara nic moc, takže pro častější editaci problematické.


Upravil raspi - 22.čvc.2015 v 10:28
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,918 sekund.