Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5141 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZpomalené kopírovaní z výkresu do výkresu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Ancoska Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 21.čer.2012
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AutoCAD 2012, AutoCAD Civil 3D 2017
Stav: Offline
Bodů: 60
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Zpomalené kopírovaní z výkresu do výkresu
    Zasláno: 22.čvc.2015 v 08:58
Dobrý den, 

mám složitý a možná často opakovaný dotaz. V posledních měsících se nám stává, že při nakopírování určitého textu nebo čáry z výkresu do výkresu se spolu s nimi nakopíruje přebytečné množství stylů textu, které nejdou vymazat. To ovšem zapříčíní, že výkres má ve výsledku přes 7 MB a následné kopírování čehokoliv je buď zpomalené nebo úplně nemožné. Naše teorie je, že kopírujeme text či čáry z výkresu, který byl nějakým způsobem "zasekaný" a takto to přenášíme dál a dál. Nemáme ale tušení, jak se toho zbavit. Příkazy typu -UPRSEZMĚŘ nebo PURGE nezabírá. 

Děkuji moc. 
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čvc.2015 v 09:05
A jak to vypadá s filtrama hladin?
Zpět nahoru
Ancoska Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 21.čer.2012
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AutoCAD 2012, AutoCAD Civil 3D 2017
Stav: Offline
Bodů: 60
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čvc.2015 v 09:24
S filtry hladin to vypadá tak, že tam žádné nejsou, alespoň se to tak ve správci hladin tváří. Zato ve stylu textu se objevilo obrovské množství stylů, které vypadají, že se nakopírovali snad z microstationu (dgnstyly). Nejdou ani použít a hlavně nejdou smazat. Může to být ale úplně něčím jiným. 
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čvc.2015 v 09:37
Je na to tip:
http://www.cadforum.cz/cadforum/snadne-odstraneni-pozustatku-typu-car-vnesenych-z-dgn-tip9329
 a když budete tady chvilku hledat, tak k tomu taky něco najdete.
Zpět nahoru
Petrsorge Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 19.bře.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2022
Stav: Offline
Bodů: 100
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čvc.2015 v 09:37
Podobnou věc v poslední době potkáváme taky. Nedokážu poradit čisté řešení problému, ale náhodou jsme objevili způsob jak to oklikou řešit. Nemám potuchy co a proč se do výkresu dostává, nicméně to řešíme pomocí design centra.
Nejlépe když uvedu příklad. Tvořil jsem nějaký jednoduchý PiD(cca 460 entit) ale kopíroval jsem z jiných pidů bloky a nakonec tento jednoduchý výkres narostl na 7MB. Stačilo ale všechny entity pomocí Ctrl+A označit, vytvořit z nich jeden blok a pomocí design centra (DC) překopírovat tento blok do nového čistého výkresu. Rázem jsem získal soubor velikosti 183kB !! Z toho mi plyne že kopírování pres DC je čisté a netahá ssebou všechen ten brajgl což Ctrl+C dělá.
Uvědomuju si, že to není ideální řešení vhodné pro každou příležitost, ale v rámci možností si s ním většinou vystačíme.
A když tento postup aplikujete na začátku práce na soubory, které používate jako zdrojové, tak se z nich pak dá i běžným způsobem kopírovat.
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čvc.2015 v 09:54
Původně odeslal(a) Petrsorge Petrsorge napsal(a):

Podobnou věc v poslední době potkáváme taky. Nedokážu poradit čisté řešení problému, ale náhodou jsme objevili způsob jak to oklikou řešit. Nemám potuchy co a proč se do výkresu dostává, nicméně to řešíme pomocí design centra...

No a zkusil jste ten hotfix DGN PURGE? 

http://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/AutoCAD-DWG-files-unexpectedly-increase-in-file-size.html
Zpět nahoru
Ancoska Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 21.čer.2012
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AutoCAD 2012, AutoCAD Civil 3D 2017
Stav: Offline
Bodů: 60
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čvc.2015 v 10:13
K hotfixu jsem se nedostala, ale zkusili jsme vymazat "infikovaný" text a to vše uložit do dxf a zpětně do dwg. Tím se výkres vyčistil, zmenšil se a kopírování (které radši nebudeme tak horlivě provádět) už funguje. Děkuji všem za pomoc
Zpět nahoru
Ancoska Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 21.čer.2012
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
AutoCAD 2012, AutoCAD Civil 3D 2017
Stav: Offline
Bodů: 60
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čvc.2015 v 10:30
Jen dodávám, že hotfix funguje taky skvěle, právě jsem vyzkoušela :-). Ještě jednou děkuji :-)
Zpět nahoru
Petrsorge Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 19.bře.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2022
Stav: Offline
Bodů: 100
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čvc.2015 v 10:46
Hotfix určitě vyzkouším, jen co se mi povede chytit nějakyho ajťáka kvůli právům.
Nicméně zrovna u nás je většina autocadů jen LT kde se nedá toto řešení použít. (jsem světlá vyjímka protože jsem si plný vynutil právě kvůli této funkcionalitě).
Ale mnou výše popisovaný postup na nich jde aplikovat.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 2599:Jak vložit efektivně do AutoCADu tabulku nebo text z Excelu či Wordu?
Tip 13399:Jak snadno přenést iVlastnosti z 3D modelu do 2D výkresu Inventoru?
Tip 6509:VIPPomalý pohyb kurzoru v AutoCAD Civil 3D.
Tip 13781:Duplicitní iVlastnosti při kopírování v Inventoru.
Tip 12941:VIPAplikace se po havárii významně zpomalí. Proč? Jak ji opět zrychlit?
Tip 375:3D Studio VIZ mi připojí, ale už neobnovuje výkres z AutoCADu.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,020 sekund.