Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8381 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNefunkčnost WIPEOUT v dynamickém bloku

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Karlos56 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 23.čvc.2015
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
AutoCAD2016
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Nefunkčnost WIPEOUT v dynamickém bloku
    Zasláno: 26.čvc.2015 v 17:15
Dobrý den, ve svém dynamickém bloku používám funkci WIPEOUT. Pokud však blok překopíruji do nového výkresu, WIPEOUT přestane fungovat. Zbytek akcí v bloku lze provádět. Předem děkuji za vaše rady. 
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.čvc.2015 v 22:35
Jsem si jistý, že byste dokázal problém lépe popsat než poněkud dětinsky "mě to nefunguje".

Pokud jde o to, že to nepřekrývá jak má, pak bych zkusil ručně zadat treedepth na 3020 (opravdu ručně vypsat, ikdyž tu hodnotu už máte)

Nebo někdy poněkud problémový wipeout nahradit hatchem solidem barvy 255,255,255, což je asi spolehlivější


Upravil johny - 27.čvc.2015 v 09:33
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.čvc.2015 v 08:57
Popis problému opravdu nic moc.
Ale vypadá to, že by se mohlo zpřeházet pořadí. Proto editovat blok a dát to co je třeba navrch.
Mě se při určitém kopírování stane, že se WIPEOUT komplet vymaže, prostě se nepřenese. Hlavně mi to dělá, když dám export rozvržení do jednotlivých samostatných výkresů.
Zpět nahoru
Karlos56 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 23.čvc.2015
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
AutoCAD2016
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.čvc.2015 v 14:30
Pokusím se tedy popsat problém znovu, i když mi to nepřijde relevantní. V čisté verzi AutoCad 2016 jsem vytvořil výkres obsahující dynamický blok. Dynamický blok obsahuje akce protažení a pole. Část objektů v dynamickém bloku je vykreslena pomocí funkce wipeout. S tímto blokem je možné bez problémů pracovat ve výkresu ve kterém je vytvořen. Ovšem při vytvoření kopie tohoto bloku do nového výkresu, přestane příkaz wipeout fungovat. Pokud příkaz wipeout, v české verzi překrýt, který zamezuje vykreslování objektů nacházejících se uvnitř ohraničujícího polygonu, které byly nakresleny před jeho použitím, přestane fungovat v původním zadání, považuji za zřejmé, že objekty nacházející se pod ním, jsou vykresleny. I když mi to nepřijde pravděpodobné, snad tento popis problému víc napomůže jeho řešení. V cadu jsem nováček, a jsem vděčný za každou vaši radu. Předem děkuji. 
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.čvc.2015 v 15:47
Dobré odpoledne,

nemohl byste prosím vyvěsit soubor bloku a výkres, do kterého blok kopírujete?


Upravil PepaR - 27.čvc.2015 v 15:54
Zpět nahoru
Karlos56 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 23.čvc.2015
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
AutoCAD2016
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.čvc.2015 v 13:47
Ano, http://leteckaposta.cz/727856919. Děkuji za pomoc. 
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.čvc.2015 v 11:35
Zkoušel jsem to.. vypadá to sice že to nepřekrývá (a nejde to nijak zregenerovat), ale na tisku je to v pořádku. 
Ale jak už jsem psal, použití plných šraf (SOLID s barvou 255,255,255) sice taky nevypadá nějak úchvatně, ale zdá se, že je to spolehlivější řešení (viz sousední diskuzní vlákno).

PS. Ten blok nefunguje úplně správně, ty vnitřní protahovací šipečky se odsouvají od těch příček (předpokládám, že jsou špatně výběrové množiny). A asi bych doporučoval než volné protahování jít třeba v krocích po 10 cm.
Zpět nahoru
Karlos56 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 23.čvc.2015
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
AutoCAD2016
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.čvc.2015 v 13:21
Děkuji za pomoc a rady. Nenapadlo by mě, že při špatném zobrazení v cadu, to bude na papíře v pořádku.
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.čvc.2015 v 16:55
Vím kde je ten zádrhel.
Stačí změnit vizuální styl na klasický 2d drátový model - tam to funguje, i když blok blbne trochu jinak (u mne).
Pokud je nastaven jakýkoliv jiný - tak tam překrytí není vidět.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6080:VIPŘešení nefunkčnosti MapGuide 6.5 ve Windows 2003 SP2.
Tip 3836:VIPJak vytvořit kruhové překrytí (Wipeout)?
Tip 2169:VIPJak správně zobrazit výkresy s textovými maskami ve VoloView?
Tip 1878:VIPJak vymazat z výkresu objekty typu WIPEOUT?
Tip 1673:VIPMísto textové masky (wipeout) se zobrazí jen její obrys.
Tip 1498:Kde sehnat popis příkazu WIPEOUT?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,773 sekund.