Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 17331 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřeno"pohyb" v nacrtu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
japaner86 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 30.pro.2010
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autocad 2012, Inventor 2013
Stav: Offline
Bodů: 18
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: "pohyb" v nacrtu
    Zasláno: 22.zář.2015 v 08:23
Dobrý deň, potreboval by som poradiť.
Mám načrtnutú geometriu dráhy lopatiek lopatkového dopravníku. Samozrejme táto dráha nie je jedna celistvá krivka ale 3 spojené krivky (dve priamky spojené kružnicou).
Ako možem zavazbiť bloky lopatiek, aby sa mi to pohybovalo po tejto dráhe? Je to vobec možné v náčrtu?
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 29931/Autodesk_Inventor_Professional_2014_-_SERIA_SERIA_zkouska_geometrie_dopr.jpg


Zpět nahoru
Charlee Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 11.dub.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Vault, Mechanical a další ver.2021
Stav: Offline
Bodů: 279
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.zář.2015 v 06:06
Dobré ráno, v sestavě je na to přechodová vazba, ale v náčrtu tuším že nic.
Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.
Zpět nahoru
japaner86 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 30.pro.2010
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autocad 2012, Inventor 2013
Stav: Offline
Bodů: 18
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.zář.2015 v 10:21
Ano, tu vazbu poznam, len ani v modeli by mi nefungovala, ak by som dal prechodovu vazbu rolny na kruhovu plochu. Kruhova plocha opisuje rovnaky obluk ako je na obrazku. Ak by som to tak urobil, rolna by mi nechodila vobec podla zvolenej/pozadovanej drahe.
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.zář.2015 v 11:18
Leda tak "OPRAVDU VELKOU OPIČÁRNOU" s nějakou nepřesností.
"Obkreslit" (promítnout současnou geo a body Spliny navazbit) požadovaný tvar dráhy pomocí Spline. Do nového náčrtu si pak tuto splinu promítnout a vazbyt k tomu.

Bohužel na lepší způsob jak "rozpohybovat" náčrt jsem nepřišel. Používám to opravdu jen v nejnutnějších případech - většinou je bezpečnější udělat rovnou "obálku" např. pomocí vytažené jedné roviny...
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9755:VIPJak vybrat pracovní rovinu nebo plochu definující daný 2D náčrt Inventoru?
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,262 sekund.