Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8071 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoKlávesnice bez num bloku?

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
krav.on Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 22.zář.2015
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2016, AutoCAD2016, 3dsMax2016
Stav: Offline
Bodů: 18
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Klávesnice bez num bloku?
    Zasláno: 22.zář.2015 v 14:26
Dobrý den ve spolek,

v souvislosti se stěhováním kanceláře a úpravou pracoviště (přibyl mi jeden monitor, takže budu pracovat na 2 monitory), bych si rád lehce upravil ergonomii, tzn. chtěl bych přesunout num blok klávesnice doleva na levou ruku (pravou kreslím levou kótuji).
Má někdo zkušenosti s tímto řešením?
Konkrétně jsem začal vybírat klávesnice bez numerické části, abych měl víc místa pro myš a k tomu numerický blok zvlášť, ale zjistil jsem, že na trhu není vůbec velký výběr - pokud už něco je, jde o bezdrátové klávesničky k notebookům a tabletům se zmršeným layoutem. Raději bych kabel, stačí mi, že musím nabíjet myš.
Nemáte nějaké tipy nebo doporučení, co pořídit?
Pracuji především v Inventoru, sporadicky acad... psaní textů (maily atd.) 1-2h denně, tzn. by to chtělo něco co není úplně marné na psaní. Chápu, že vymýšlet si, jako široký enter a dlouhý backspace asi nemá význam Smile.

Díky.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.zář.2015 v 23:57
Dobrý večer,

zkoušel jsem Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop Wireless. Je sice bezdrátová a má netypický tvar, ale po počátečním seznamování je příjemná. Zatím funguje rok bez nutnosti výměny baterií.
Zpět nahoru
krav.on Zobrazit panel
Nováček
Nováček
Avatar

Přihlášen: 22.zář.2015
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor2016, AutoCAD2016, 3dsMax2016
Stav: Offline
Bodů: 18
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.led.2016 v 12:31
Tak se nakonec ozývám po delší době, nakonec jsem pořídil Genius LuxeMate i8150 (bezdrát) a numblok Genius Numpad i110. Je to určité zlepšení, ale člověk si musí hodně zvykat, levá ruka není zvyklá psát písmena na numbloku Smile
Levá ruka se těžko orientuje po hmatu, jak tam je ten numblok, občas si pletu CTRL, hledám ALT atd... Takže přínos malý, spíše diskutabilní... Ale někomu by to mohlo vyhovovat. Jinak obecně vzato, klávesnice je bez problému, na dvě mikrotužkové baterie, nepoznám rozdíl oproti drátové klasice (latence, uspávání, jako některé jiné modely). Mohla by umožnit trošku větší sklon (víc mi vyhovuje skloněná klávesnice než naplocho), a DEL, Home, End atd jsou tak tak trošku nahamťaný, opět se to špatně hledá a rozlišuje po hmatu. Na druhou stranu dvouřádkový enter je pro mě plus.


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 64592/KANCL.jpg

Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.led.2016 v 12:36
Díky za foto, ono jestli nakonec není lepší řešení přehodit myš do levé ruky, chvíli jsem to zkoušel a dá se na to docela rychle zvyknout.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21471
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.led.2016 v 12:57
Původně odeslal(a) krav.on krav.on napsal(a):

.
Těší nás obrázek správného pracoviště - na jednom monitoru CAD, na druhém CAD Fórum ... :-)
 
Jinak také lze druhou ruku zapojit prostřednictvím 3D myši a jejích definovatelných makropříkazů.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.led.2016 v 07:26
Také jsem zkoušel různá "ergonomická nastavení", ale nakonec jsem zůstal u asi i běžného:
Běžná velká klávesnice, běžná myš a 3D myš. Myš vpravo od klávesnice hned vedle numerické, 3D myš vlevo vedle klávesnice.
Pravou tak snadno "přehmátnu" z myši na čísla a levou z 3D myši na Ctrl, Shift a další klávesy. Když píšu čísla/kótuji, tak netřeba jezdit s myší, navykl jsem se používat klávesové zkratky na příkazy a jsem spokojený Smile
Pak mám ale problém na jiném pracovišti, typicky na Cad fóru - Inventor Cupu - hledám některé příkazy v pásu karet, hledám čísla na klávesnici (když není numerická) Smile
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5147:VIPSnadné dočasné přepnutí numerické klávesnice na desetinnou tečku.
Tip 6721:VIPNelze zadat znaky "@" a "Euro" v AutoCADu Mechanical nebo Civil3D.
Tip 5295:VIPJak v AutoCADu přiřadit klávesovou zkratku na kombinaci AltGr-něco?
Tip 4852:PŘEJMEN - Byl zadán neplatný původní název
Tip 2686:VIPProč se místo symbolu průměru zobrazuje R s háčkem (Ř)?
Tip 5919:V PLOT dialogu chybí nastavení stylu, možností tisku a orientace.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,875 sekund.