Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9047 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoHardware na AutoCAD 2014

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Fanda K Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 37
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Hardware na AutoCAD 2014
    Zasláno: 09.říj.2015 v 13:43
Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně hardwarových nároků na 3D modelování v AutoCADu 2014. Modeluji pětiramennou okružní křižovatku a blízké okolí. Zatím jsem vymodeloval pouze silniční obrubníky a začínám modelovat zámkovou dlažbu na ostrůvcích v místech určených pro přecházení. Obrubníky jsem vymodeloval jednotlivě v takových rozměrech, které se prodávají. Z těch jsem pak poskládal jednotlivé okraje komunikace. Jedná se mi o realističnost. Podobně postupuji i se zámkovou dlažbou.

V této fázi se při otáčení dost trhá obraz a je to pomalé. Zajímalo by mne, zdali je to hardwarem a nebo tím, že špatně modeluji jednotlivé prvky (jsou moc náročné). Možná, že někdo namítne nevhodnost AutoCADu 2014 na 3D modelování. Ovšem byl jsem zvyklí v něm nejvíce pracovat v rámci školy.

V PC je procesor i7-3770, 12GB RAM a grafická karta Nvidia GTX 660 1,5 GB. Vím, že na profi modelování existují karty, jako Quadro a FirePro. Prosím o radu, zdali mám zkusit jiný program pro modelování, nebo se lépe naučit modelovat a nebo zde opravdu není jiná možnost než pořídit lepší grafickou kartu např. Quadro.

Všem předem děkuji.
 
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.říj.2015 v 14:39
Kolik MB má teď váš DWG výkres? Řadu věcí lze vyřešit lepší volbou výkresových prvků (bloky, šrafy místo dlažby, apod.), je ale možné že brzdou je už grafická karta. Pro jistotu ověřte zda máte zapnutou HW akceleraci grafiky. O trochu rychlejší také budou vyšší verze AutoCADu.
 
Každopádně ale na modelování takovýchto projektů se používá spíš AutoCAD Civil 3D (tam nemusíte řešit každou jednotlivou čáru a model prvku), nikoliv holý AutoCAD.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Fanda K Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 37
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.říj.2015 v 15:06
Výkres ve formátu DWG má 1,52 MB. HW akcelerace grafiky je zapnuta. Takže možné řešení je vyšší verze AutoCADu Civil 3D ?
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.říj.2015 v 15:19
To ještě není tak velké, ale přesto rozhodně doporučuji prozkoumat možnosti Civil 3D. Viz např. blog www.civil3d.cz
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Fanda K Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 37
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.říj.2015 v 15:31
Chtěl bych se jenom ještě pro informaci zeptat, zdali by opravdu ta grafika výrazně pomohla ? Myslím tím např. Quadro K2200. Nebo je to opět otázka času, kdy nastane situace, že tam bude modelových prvků o něco víc a zase se to zpomalí. Hraje roli také procesor ? 

Někde jsem četl, že tzv. herní grafiky moc nepomohou. Je tomu opravdu tak ?

Děkuji.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.říj.2015 v 16:24
Rozhodně se do toho nechci plést odborníkům přes modelování či hardware, spíš pohled z jiné strany.
Je otázka, jestli to není způsobeno způsobem modelování. Jestli jsem to dobře pochopil, vyrobil jste si 3D modely obrubníků a dlažby (případně s plochami) a pak je skládáte. (pokud se pletu, omlouvám se)Jednak to musí být děsná práce a jednak to může vést k uvedeným potížím. A taky je otázka, jak moc realistické to musí být. Čím víc, tím větší nároky ...
Určitě by měla vést cesta přes civil, ale ten to řeší zase poněkud jinak. Měl jsem i soubor 25 MB a nedělal problémy (čtyřjádro 3 GHz, 8 GB, Quadro 1800, civil2012). Ale k vizualizacím včetně otáčení jsem ještě nedospěl, tak nemohu soudit)
J. Mantlík

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.říj.2015 v 16:27
Před investicemi do karty si výkres vyzkoušejte na jiném stroji s lepší grafikou. Na dálku se těžko odhadne, která komponenta je zrovna ve vašem případě tou hlavní brzdou.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Fanda K Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 37
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.říj.2015 v 22:10
Ano, nejspíš máte pravdu. Bude to asi tím špatným modelováním. Nejlepší bude začít znovu a v Civilu.

Děkuji za Váš názor a pohled.

František Kekula
Zpět nahoru
Bonavox Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 28.led.2009
Lokalita: Austria
Používám:
DDS CAD Electrical, ePLAN Electric P8, AutoCAD LT
Stav: Offline
Bodů: 133
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.říj.2015 v 22:41
Když mi ten DWG pošlete, můžu ho vyzkoušet na i7-3770 / 16 GB RAM / Quadro K600 / AutoCAD 2016 LT.
Výkonostně je to podobná konfigurace + základní Quadro.

Otázkou pak jen je případný rozdíl mezi CAD 2014 a 2016.

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7865:Doporučené kompatibilní grafické karty - AutoCAD, Inventor, Revit.
Tip 14057:Podpora DirectX 12, 11, 9 v různých verzích AutoCADu a dalších Autodesk produktech.
Tip 403:Na počítači Dell mi AutoCAD nezobrazuje vodorovné čáry.
Tip 9162:Kaskádové licencování produktů Autodesk řady 2014.
Tip 11694:Havárie Inventoru: Ovladač grafického adaptéru přestal reagovat.
Tip 2777:Při spuštení Windows se stále spouští Průvodce přidáním hardwaru.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,089 sekund.