Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5833 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNový hardware

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Fanda K Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 37
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Nový hardware
    Zasláno: 19.říj.2015 v 11:46
Dobrý den,

potřebuji zvýšit výkon PC v AutoCADu 2014 a v Civilu 3D 2015. Současné PC obsahuje: i7-3770 3.4GHz, RAM 12GB 1600MHz, GTX660 1.5GB DDR5, zdroj 460W. 

Moc se v tom nevyznám, a proto bych potřeboval poradit. Přesto si myslím, že zásadní bude navýšení operační paměti na 32GB (operační systém Windows 8.1 64-bit - doufám, že to lze) koukal jsem na tyto: http://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-16gb-2x8gb-ddr3-1600/110748/produkt, a pak výměna grafické karty na (nejlépe asi) Quadro. Myslel jsem Quadro k1200 http://www.czc.cz/hp-quadro-k1200-4gb/171662/produkt. U grafické karty pro mne vyvstává otazka, zdali by nebylo lepší koupi třeba tzv. consumer tuto:http://www.czc.cz/gigabyte-gtx-970-mini-gaming-4gb/163353/produkt místo té k1200. Parametry gtx 970 jsou daleko vyšší než u Quadro k1200 a stojí téměř stejné peníze. Trochu mi vadí u Quadro, že kupuji v podstatě výkonnostně poloviční grafiku za stejné peníze. Dále také nevím, jak je to pak se stíny, světlem a texturami, zdali na to není lepší Geforce. Procesor doufám, že vyhovuje. Zdroj nevím, zdali by stačil.

Byl bych ochoten do nového hardwaru investovat okolo 15 000 Kč, ovšem za podmínky, aby to nějakou dobu vydrželo a nestalo se mi, že po chvíli se mi bude opět AutoCAD trhat a bude to pomalé. Ohledně výkonnosti hardwaru jsem dost skeptický, protože si myslím, že dnes není problém doslova uhnat cokoli. Vím, že je to asi nejenom v hardwaru, ale také v tom, jak to modeluji. Na toto téma už jsem se tady několikrát dotazoval v souvislosti s modelováním okružní křižovatky. Všem bych chtěl poděkovat za velice přínosné odpovědi, které mne určitě v oblasti CAD aplikací obohatily. Abych si byl naprosto jistý, že mi nový hardware opravdu pomůže, byl bych nejradši, kdybych mohl vyzkoušet rozpracovaný model (soubor dwg.) na PC s grafickou kartou Quadro. Další možností je, abych soubor uložil na úložiště (poslat emailem to asi nepůjde má to 50MB) a někdo to zkusil na pracovní stanici a dal mi vědět, jak to chodí. 



Upravil Fanda K - 19.říj.2015 v 19:03
Zpět nahoru
Fanda K Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 37
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.říj.2015 v 18:09
Tak jsem se různě ptal a odpovědi na upgrade hardwaru nejsou jednoznačné, spíše mi bylo řečeno, že AutoCAD 3D  není vhodný na modelování. Což je asi pravda. Jelikož jsem byl zvyklí na prostředí AutoCADu, zvolil jsem Civil 3D 2015. Ovšem výkon je stále stejný. Škola bohužel nedisponuje ani jedinou grafickou kartou řady Quadro.

Proto bych chtěl všechny, kdo mají sestavu s 16GB RAM (a výše) a grafickou kartou Quadro, poprosit, zdali by mohli můj rozpracovaný model okružní křižovatky vyzkoušet a pak mi sdělit, jak to chodilo. Soubor bych uložil na Úschovnu, protože má necelých 50MB. Nebo i poslal, pokud to lze.

Zpět nahoru
KMachálek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.lis.2015 v 07:32
Požadovanou sestavu sice nemám, ale chci vás ujistit že Civil 3D samozřejmě je na 3D modelování. Jestli tedy modelujete terén nebo liniovky, ne nějaká ozubená kola nebo vázičky.
Zpět nahoru
Fanda K Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 37
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.lis.2015 v 18:25
Modeluji okružní křižovatku. Ale zjevně modeluji špatně, tj. používám špatné prvky a model, ačkoli tam toho moc není, je příliš náročný. Po různých debatách, jak ve škole tak na fórech mi asi nic nepomůže, než začít úplně znovu a lépe a nebo zkusit jiný modelovací program.

Holý AutoCAD 3D je asi opravdu nevhodný na 3D modelování, jenže problém je takový, že Civil 3D chodí úplně stejně. Byl by jsem ochoten i koupit nový hardware, jak píši výše, ale to by asi nepomohlo, takže buď znovu nebo jiný program.

Každopádně děkuji za diskuzi.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.lis.2015 v 18:46
jako "normální" lehce pokročilý uživatel civilu a naprostý teoretik ve vizualizacích si dovolím několik poznámek. Mám čtyřjádro 3 Ghz, RAM 8 GB a Quadro 1700, Civil 2012. Soubor s třemi koridory o celkové délce cca 1500m v intravilánu s opravdu velkým počtem řezů (2 na každý vjezd) má celkem 24 MB. Nepociťuji žádné výraznější prodlevy, natož nějaké zasekávání. z toho usuzuji:
- aby okružka měla cca 50 MB, jak píšete, je trochu divné a vede to k dalšímu bodu
- jestli si pamatuji z předchozího vlákna, modelujete to skládáním obrubníků vedle sebe. Pokud je máte jako samostatná tělesa, tak to asi bude velmi náročné na paměť i výkon. Tento postup asi dopadne stejně jak v autocadu, tak i v civilu, protože bude počítat stejné jádro
- Podle mne je tato cesta velmi náročná a ve svém důsledku i zcestná. Všechny předchozí rady o použití Civilu znamenaly modelovat "civilovsky", tj využitím možností a funkcí civilu. Koneckonců by modelování okružky (zvláště s pomocí civil tools, apod.) nemělo být až tak složité. A podle mne soubor zdaleka nebude tak velký ...
- Je otázkou, co od modelu očekáváte a jak má vypadat vizualizace. Výsledné vizualizace jsem ještě nedělal, takže nemohu radit, ale určitě by to nějak šlo.
 
J. Mantlík

Zpět nahoru
Fanda K Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 37
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.lis.2015 v 19:44
Jak říkám, neumím v něm modelovat a správně používat jednotlivé funkce které Civil 3D nabízí. Obrubníky jsem již předělal a nemám je kus po kusu, to už jsem opravil. Také jsem zaslechl, že je rozdíl v náročnosti, když tvořím plochu nebo povrch.

Soubor dwg. má opravdu necelých 50MB, to není výmysl. Buď je to způsobeno množstvím šraf, které jsem použil z knihovny PRESBETON, textur a nebo přesností křivek atd. Jsem v tom naprostý laik, takže svět modelování v 3D programech teprve objevuji. Doteď jsem dělal pouze 2D čárové výkresy. 

Každopádně s Vámi souhlasím v tom, že vina bude na mé straně. Děkuji za cennou připomínku.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.lis.2015 v 19:49
Určitě by Vám poradil někdo zkušenější. Z mého pohledu bych omezil právě textury a složité šrafy. Zkuste, co to bude dělat bez nich
J. Mantlík

Zpět nahoru
KMachálek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.lis.2015 v 19:53
Taky doporučuju vyhodit nějaké cizí knihovny a vymodelovat křižovatku a obrubníky normálními funkcemi Civilu. Pokud vám někdo radí že Civil není na 3D, moc "expert" to nejspíš nebude.
Zpět nahoru
Fanda K Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 37
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.lis.2015 v 20:01
Děkuji za podporuSmile, určitě to vyzkouším. No oni mi spíš tvrdili, že AutoCAD jako celek není vhodný na modelování a doporučovali SOLIDWORKS. Civil 3D je taky vlastně AutoCAD, nebo se pletu ? Celý název je Autodesk AutoCAD Civil 3D. Mám už v tom pěkný zmatekErmm.
Zpět nahoru
cestár Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.říj.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Civil 3D 2018
Stav: Offline
Bodů: 313
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.lis.2015 v 20:07
možno by prítomným diskutérom pomohlo lepšie nasmerovať, keby ste podrobnejšie objasnil cieľ Vášho modelovania, napr. či sa jedná o grafickú úlohu (vizualizáciu), alebo 3D modelovanie pre účely technickej dokumentácie. Pre každú úlohu totiž existuje viac postupov a potom je len na Vás, ktorý si vyberiete ako najvhodnejší. Doterajšia diskusia skutočne nasvedčuje voľbe nesprávneho postupu.
Zpět nahoru
Fanda K Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 37
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.lis.2015 v 20:11
Jedná se o 3D vizualizaci, ale musím samozřejmě dodržet určité rozměry okružní křižovatky.
Zpět nahoru
cestár Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.říj.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Civil 3D 2018
Stav: Offline
Bodů: 313
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.lis.2015 v 20:32
no a v tom je jadro problému. 3D modelovanie nie je to isté ako 3D vizualizácia, je to slovíčkarenie, ale podstata je iná. V Civile viete pomocou výborných nástrojov vymodelovať technicky správnu križovatku. Viete vytvoriť povrch a ten povrch potom použiť pri tvorbe výkresovej dokumentácie. Nie celkom úspešne sa ale budete snažiť o jej vizualizáciu, aj keď určité obmedzené možnosti tam sú. Odhadujem že pre Vás budú nedostatočné. Pre kvalitnejší výsledok je potrebné 3D model exportovať do iných, na vizualizáciu vhodnejších, programov. Napr. 3Dmax. Tam potom úlohu dokončíte a výsledok bude prezentovateľný. Z pôvodnej otázky na vylepšenie PC sme sa prepracovali skôr k tomu, aby Vám niekto v praxi ukázal, ako to ide urobiť. Inak budete objavovať už objavené a budete sa pri tom dosť trápiť.
PS: existujú aj iné programy vhodné na vizualizácie, ale princíp riešenia úlohy je podobný.
Zpět nahoru
KMachálek Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.lis.2015 v 20:54
Původně odeslal(a) Fanda K Fanda K napsal(a):

No oni mi spíš tvrdili, že AutoCAD jako celek není vhodný na modelování a doporučovali SOLIDWORKS.

To si z vás asi jen dělali legraci, na silnice je strojařský program blbost.
Zpět nahoru
Fanda K Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 37
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.lis.2015 v 20:59
Hmm.... tak to je tedy špatná legraceDisapprove. Studenti byli asi vždy pro legraci. 
Zpět nahoru
kvapil_dc Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 10.led.2014
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD ecscad 2014 R2
Stav: Offline
Bodů: 215
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.lis.2015 v 09:18
Možná mě teď prodejci nebudou mít rádi, ale:
kupte si přes internet VGA kartu Quadro, doma si ji otestujte a pokud s ní budete spokojen, taxi kartu nechte. Pokud ne, můžete ji bez udání důvodu do 14 dní vrátit.
Zpět nahoru
Fanda K Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 37
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.lis.2015 v 19:14
Mohl by mi někdo poradit vhodný program na 3D vizualizaci kromě 3ds MAXu.

Děkuji.

PS: S tou grafickou kartou ještě asi počkám.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 1838:Hlášení Nalezen nový hardware / Found new hardware pro HP DesignJet 10ps/20ps.
Tip 2077:Inventor mne upozorňuje, že můj video ovladač není certifikovaný.
Tip 2777:Při spuštení Windows se stále spouští Průvodce přidáním hardwaru.
Tip 12276:VIPInventor 2020 - nastavení emulace grafiky, výkon grafiky.
Tip 11619:VIPRevit benchmark - jak měřit výkon PC workstation pro Revit.
Tip 8454:VIPCo můžu udělat pro zvýšení výkonu Inventoru bez výměny hardware?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,709 sekund.