Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8845 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNáhrada za AutoCAD 3D

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Fanda K Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 37
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Náhrada za AutoCAD 3D
    Zasláno: 22.říj.2015 v 14:37
Dobrý den,

chtěl bych poradit jiný program pro 3D modelování okružní křižovatky a blízkého okolí. Dosud jsem modeloval v AutoCADu, kde jsem byl zvyklý na uživatelské prostředí. Avšak z důvodů nároků a z doporučení, že AutoCAD 3D je zcela nevhodný pro 3D modelování a ani nákup lepšího hardwaru v podobě grafické karty Quadro nic neřeší, hledám náhradu.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.říj.2015 v 15:20
Holý AutoCAD je určitě nevhodný pro 3D projektování okružních křižovatek. AutoCAD Civil 3D naopak vhodný je - desetitisíce lidí jej právě na křižovatky, silnice a koridory používají.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Fanda K Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 37
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.říj.2015 v 15:33
Mne se jedná o 3D modelování, tzn. obrubníky, chodníky, budovy atd. Již mám 2D podklad a začínám přecházet do 3D modelováním a v tom je podle mne Civil 3D stejný. Bylo mi řečeno, že AutoCAD jako celek je nevhodný na modelování.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.říj.2015 v 15:43
Modelování čeho, pro jaký účel? Model je obvykle pouze cesta ke konečnému cíli - výkresové dokumentaci projektu, 3D tisku, výpočtu kubatur pro kalkulanty, NC kódu pro frézku, XML souboru pro scraper, vizualizaci pro investory, herní animaci, apod. Podle toho, k čemu model potřebujete, je možné hodnotit zda je zrovna AutoCAD nebo Civil 3D vhodný nebo ne. Pro projektanty je, pro urbanisty je možná vhodnější InfraWorks, pro nějaké městské stafáže do her či filmů spíš 3ds Max nebo Maya.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Fanda K Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 37
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.říj.2015 v 16:03
Mělo by se jednat o vizualizaci okružní křižovatky s částí obytné zóny. Podkladem je projektový výkres okružní křižovatky ve formátu DWG. Cílem by tedy měl být vizualizační model dané situace.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.říj.2015 v 16:26
V tom případě bych doporučoval buď AutoCAD Civil 3D (pokud AutoCAD už znáte), nebo InfraWorks (snazší cesta k hezkému modelu pro prezentace, takové "SimCity", jednoduché ale asi atypické ovládání) nebo 3ds Max (hodně možností, složité ovládání, profi výsledky). Všechny si dobře poradí s DWG podklady.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Fanda K Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 09.říj.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 37
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.říj.2015 v 16:55
Děkuji za radu, vyzkouším. 

Ještě bych se jenom chtěl zeptat ohledně grafických karet a jejich výkonu. Mám grafickou kartu GTX 660 1.5GB DDR5, která není certifikovanou kartou dle Autodesku. Jak jsem již psal, měl jsem problémy s plynulosti v AutoCADu. Model jsem v některých prvcích zjednodušil a pokračuji teď v Civilu 3D. Problém s plynulostí se trochu oddálil a teď při aplikaci šrafů dochází opět k zpomalení.

Zlepšil by se chod programu, kdybych vyměnil grafickou kartu GTX 660 za Quadro K4200 certifikovanou dle Autodesku ? Ptám se proto, protože dnes jsem byl ve škole, abych se poradil, jak bych mohl zvýšit výkon, případně si modelování vyzkoušet na školním PC s Quadro. Bohužel škola kartu Quadro nemá. A když jsem se teoreticky ptal, zdali by to mělo smysl odpověděli, že ne. 


Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.říj.2015 v 17:09
Quadro karty mají (díky driveru) obecně lepší výkon v CAD aplikacích než "herní" karty. Ale konkrétní rozdíl (zrychlení) závisí na řadě dalších okolností (model, složitost DWG, RAM, výkon CPU, rozlišení, sběrnice...) takže obecné posouzení vám asi nikdo nedá.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7493:Jak v DWG výkresu nahradit interní blok externím?
Tip 9726:Zjednodušení velké sestavy náhradou odvozenou sestavou.
Tip 374:Jak změnit pevně určenou cestu k Xrefu nebo obrázku?
Tip 13126:VIPJak vyměnit rohové razítko ve výkresech Inventoru?
Tip 4229:Jak se zbavit dialogů "Zadejte písmo pro styl XXX"?
Tip 3228:Jak najít a nahradit text v několika výkresech? (regulární výrazy)


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,553 sekund.