Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6916 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenopravý dvojklik a příkaz

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Lukas Lepič Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 04.led.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2023
Stav: Offline
Bodů: 106
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: pravý dvojklik a příkaz
    Zasláno: 30.říj.2015 v 09:02
O pravém dvojkliku jsem se dověděl od kolegy, který ji zná z Nemetschka, takže se nedivím, že je to pro AutoCAD nestandardní. Myslím, že můj problém vyřeší ta aplikace s gesty nebo klasická zkratka Ctrl+''něco'' :) Jen mě napadlo zda tuto funkci už cad nemá v sobě.

díky za reakce
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.říj.2015 v 08:38
Tak johny mám pravdu, ten dvojklik se přiřazuje jen na levé tlačítko myši. Možná u některých myší s lepšími ovladači by šlo nastavit odeslání sekvence na dvojklik. Osobně jsme ale s pravým tlačítkem sžit jako s potvrzovacím a obával bych se toho, jak to nastavit tak, abych někdy nepotvrdil něco 2× ;). 

Navíc, když se naučíte používat gesta, jak je zmiňováno výše, tak zjistíte, že si vystačíte i s klasickou myší.
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1682
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.říj.2015 v 07:43
Obávám se, že to nepůjde. Těch možností jak ovládat autocad je spousta... tato ale mezi nimi není. Příjde mi to i docela nestandardní - nevybavuji si jiný program který by toto využíval. 
Zkuste buď vícetlačítkovou myš, nebo to přiřaďte CTRL+RightClick.. Mě a spoustě dalších se osvědčila gesta myší... viz StrokeIt. Stačí si jen vybrat..... je toho spousta.

Edit: Omlouvám se za ta spousta... po ránu jejich trochu moc. :)
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.říj.2015 v 07:12
Dobrý den, 



Upravil PepaR - 30.říj.2015 v 07:18
Zpět nahoru
Lukas Lepič Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 04.led.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2023
Stav: Offline
Bodů: 106
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.říj.2015 v 20:46
Zdravím, chtěl bych se zeptat zda je možné dvokliku pravého tlačítka přiřadit nějaký příkaz např. přidat vybrané? V cui jsem našel možnosti pro levý dvojklik ale nic pro pravý. Šlo by to eventuálně nějak naprgramovat (vytvořit na to makro)? díky za rady
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 1922:VIPJak spouštět poklepáním starý editor atributů?
Tip 12026:VIPJak poklepáním na soubor otvírat konkrétní verzi Revitu?
Tip 13896:Dialog Otevři v Inventoru mám přes celou obrazovku - jak jej zmenšit?
Tip 13209:Jak do ortografických výkresů vložit automatická čísla potrubních větví, označení instrumentů apod.?
Tip 11045:Je možné u vestavěného parametru URL odkázat relativním odkazem?
Tip 7353:Editace šraf poklepáním v AutoCADu 2011.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,832 sekund.