Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8678 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVelká sestava a reference

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
F.Reiter Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 22.čer.2014
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor,Autocad
Stav: Offline
Bodů: 22
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Velká sestava a reference
    Zasláno: 04.lis.2015 v 14:04
Dostal jsem mimořádně velkou hotovou sestavu kde je asi 1300 samostatných dílů. Některé díly jsou v původním formátu programů Creo a Solidworks. Mám docela silnou mašinu s 16GB RAM, procesorem i7 a Quadro kartou, ale občas se mi stane že systém se při práci na chvíli odmlčí a nereaguje. Nevíte čím to může být? Na běžných menších sestavách s desítkami dílů se to nestává. Nemůže to být tím že si Inventor pravidelně očmuchává jestli se mu nezměnil některý z referenčních dílů?
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.lis.2015 v 14:17
To ještě není tak velká sestava. Hlídání aktualizací AnyCAD souborů to nejspíš nedělá, to mívá za následek jen cca 3% pokles výkonu. Tyhle "odmlky" bývají většinou zapříčiněny swapováním paměti - tedy nedostatkem RAM. Podívejte se, jestli je pro Inventor opravdu volný dostatek RAM (aspoň 10GB) a případně paměť zvětšete, nebo použijte "zázračný" urychlovač práce v CADu - SSD disk.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
simunek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2014
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2021 Professional
Stav: Offline
Bodů: 481
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.lis.2015 v 14:38
Zdravím,

s těma "odmlkama" se také setkávám. Prostě relativně v klidu se dá pracovat, najednou to zamrzne na třeba 30sec a pak to zase pracuje dál. 
Dělá mi to vždy když pracuji s modelem ze stepu (prostě ne nativní Inventor).
Pokud je všechno nativně v Inventoru tak to nedělá ani u dost velkých sestav.
Naopak pokud je tam načtený step tak to dělá i při relativně jednoduchých sestavách. 
Dělá to i když je paměti dostatek (mám také 16GB a dle správce úloh je použitá třeba jen polovina)

Dělalo mi to na starém i novém PC který bych řekl je relativně výkonný (Intel XEON E5-1650v3, 16GB RAM, Quadro K2200) což je docela zklamání Cry

Pro upřesnění: používám Inventor 2014 
Zpět nahoru
Boleslav Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.led.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
dříve Solidworks, teď Inventor
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.lis.2015 v 15:25
Podívejte se taky ve Správci úloh jestli aplikace nepotřebuje velkou celkovou pracovní sadu paměti, normálně ukazuje jenom aktuální požadavky na RAM. Inventor 2014 ještě AnyCAD soubory neměl, nebo se pletu?
Zpět nahoru
F.Reiter Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 22.čer.2014
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor,Autocad
Stav: Offline
Bodů: 22
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.lis.2015 v 15:30
Paměti to potřebuje víc než mám RAMky, to by mohlo být tím. AnyCAD je až ve verzi 2016.
Zpět nahoru
simunek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2014
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2021 Professional
Stav: Offline
Bodů: 481
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.lis.2015 v 15:51
jojo, AnyCAD v 2014 není.

načetl jsem sestavu kde to zamrzá a takto to vypadá těsně po zámrzu:
Paměti je podle mě ještě dost. Jestli není nakonec problém ve vytížení procesoru


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 55100/spravce_uloh_odmlka.JPG





Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 55100/spravce_uloh_odmlka2.JPG


Zpět nahoru
VejvodaT Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 12.pro.2014
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
Inventor 2015
Stav: Offline
Bodů: 73
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.lis.2015 v 15:37
No s procesorem předpokládám, že to je 1 procesor / 6 nativních jader. Co se mi kdysi osvědčilo na Solidworksech bylo vypnutí virtuálních jader. A když jsem zkoušel jestli to poznám, tak jsem to poznal na čase simulace proudění, kde s vypnutými jádry běžela simulace dokonce o 3% rychleji než se zapnutými. Přitom by se logicky nabízelo, že čím víc jader, tím lepší výsledek. A nebylo tomu tak.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 1282:Jak vytvořit v Inventoru AVI animaci s rozumnou velikostí souboru?
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 2638:VIPJak zrychlit vytváření výkresových pohledů rozsáhlých sestav?
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,891 sekund.