Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7929 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoAutoCAD práce s xrefy

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
mvlcek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 15.bře.2006
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: AutoCAD práce s xrefy
    Zasláno: 01.pro.2015 v 14:50
Dobrý den,
řeším problém jak co nejlépe připojit podklady od projektanta stavby pro kreslení profesí. Doposud jsme byli zvyklí vzít si všechny podlaží od projektanta stavby a vytvořit si jeden xref a ten podložit pod řemesla a kreslit. Měl jsem jeden soubor na vodu ve kterém byla všechna podlaží.
Teď to potřebuji udělat tak, abych měl co podlaží to soubor s řemeslem osazený ve stejných souřadnicích. Třeba 6-ti podlažní budova tak budu mít 6 souborů vody. Tím, ale přicházím o celkový přehled. Myslel jsem si, že udělám jeden celkový soubor do kterého připojím všech 6 souborů a budu mít zpět celkový přehled. Bohužel pokud budu chtít kopírovat třeba stoupačky do jednotlivých podlaží nepůjde to přes editaci xrefů v celkovém souboru (nefunguje zde příkaz kopíruj), ale budu muset otevřít zdrojový soubor a stoupačky nakopírovat. Toto udělat u všech 6-ti podlaží. Neznáte prosím způsob jak to řešit elegantněji. Nejvíce se mi líbil systém co používáme teď, ale potom následné vykopírování do jednotlivých souborů a usazení do souřadnic je zdlouhavé a pracné.

Děkuji

M. Vlček
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.pro.2015 v 15:16
Dobry den,
Asi mne nebudete mit radi ale, obavam se, ze zpusob prace se Xrefy, o kterem pisete ze je neprakticky, je ten spravny... :(... Duvodu to ma neprehledne mnozstvy... 

Zkuste se nad tim zamyslet "systemove"... tzn, zrovna stoupacky... proc byste neudelal samostatne DWG "Stoupacky" a ten pripojite k ostatnim DWG s rozkreslenym potrubim?... A nemusite nic kopirovat... 
... a pak trochu prace s hladinama (podle podlazi, mozna... ), a hojne pouzivat Alt+Tab na klavesnici...
A pri kopirovani pres bod 0,0,0 nejlepe uvidite, jestly nekde neco nahapruje...
A takto budete mit i celkovy prehled a kontrolu zaroven!

Zdravim

JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
mvlcek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 15.bře.2006
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.pro.2015 v 11:33
Dobrý den,
děkuji za odpověď skutečně nám asi nezbude nic jiného než přejít na jiný styl práce.

M. V.

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 364:Jak zrychlit práci s velkými scénami v 3D Studiu MAX?
Tip 12979:VIPVelmi pomalé uchopování při práci s načtenými vrstevnicemi v Civil 3D.
Tip 1515:VIPAutoCAD nezachovává pořadí entit nastavené v Xrefu. Jak toto obejít?
Tip 6732:Zmenšení objemu DWG výkresů v AutoCADu Civil 3D.
Tip 5646:"Nebyla nalezena platná hranice" při šrafování s Xrefem.
Tip 1636:Překopíroval jsem hlavní výkres a AutoCAD mi načítá Xrefy z původního místa (ač nejsou odkazovány absolutně).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,555 sekund.