Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 11538 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoTestování pracovní stanice reálnými testy

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
lopour Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 01.pro.2010
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Testování pracovní stanice reálnými testy
    Zasláno: 08.led.2016 v 07:55
Dobrý den,
mám před sebou úkol porovnat výkonnost několika pracovních stanic, které mají být používány pro práci s Inventorem 2016. Problémem je, že se jedná o pracovní stanice různého stáří (ta nejstarší má už několik let, ta nejnovější byla zakoupena před měsícem). Z toho plyne i různá výbava stanic - různé procesory, různé grafické karty, odlišná velikost RAM paměti, pevné disky jsou některé plotnové některé SSD.
Zkoušel jsem přečíst recenze HW na internetu, spustit na stanicích několik syntetických testů - mám spousty čísel a bodových hodnocení jednotlivých komponent stanic, ale to mi ještě neříká jak svižně poběží Inventor. Tak mě napadlo provést reálné testy s nainstalovaným Inventorem. Ale na jakých úlohách to testovat?
Zkoušel jsem:
- měřit čas spuštění Inventoru
- otevřít velkou sestavu z lokálního disku
- renderovat velkou sestavu
- dát na otevřené sestavě příkaz "Přestavět vše"

Dál mě už dochází nápady co měřit. Nejvíc bych potřeboval úlohu pro změření výkonu grafické karty. Nezkoušel jste někdo něco podobného? Nebo - nemáte někdo vlastní sadu testů, které provádíte když chcete porovnat výkon stanic?
Díky za vaše náměty.
Jiří Lopour
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.led.2016 v 10:00
Zkuste se podívat jak to dělají jiní http://www.solidworks.com/sw/support/benchmarks.htm.
Zpět nahoru
lopour Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 01.pro.2010
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.led.2016 v 10:35
Díky za odkaz,
máte s tímto testem nějaké vlastní zkušenosti? Mě bohužel chybí pro vyzkoušení ten SolidWorks.
Jiří Lopour
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.led.2016 v 11:06
Osobně jsem tento test zkoušel před lety spíše pro zajímavost. Jedná se o připravený sled operací s hotovými modely.
Ukázka je např. zde https://www.youtube.com/watch?v=cEAUzMZUnjo, https://www.youtube.com/watch?v=7fq5rZfV9nQ.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.led.2016 v 11:56
Hledáte datasety na kterých testovat nebo metody testování? Metody popisuje např. tip:
Pro náročnější dataset stačí několikrát nakopírovat nějakou vaši typickou sestavu nebo součást.
 
Jen nezapomeňte, že daleko větší vliv na efektivitu konstrukční práce mívá metodika a případná automatizace (makra, nadstavby), nikoliv jen syrový hardware benchmark výkon.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
lopour Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 01.pro.2010
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.led.2016 v 13:22
Nepotřebuji data pro testování, použití vlastních dat mě přijde vhodnější. Hledám spíše metodiku testování, nebo rady jakým způsobem se dá zjistit výkonnost konkrétní stanice.
Potřebuji, jak jsem psal na začátku, provnat několik různě výkonných pracovních stanic. Na základě porovnání potom stanice používat pro náročnější úkoly, pomocné práce, nebo vyřadit ty co nebudou výkonem vyhovovat.
Jiří Lopour
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 11619:VIPRevit benchmark - jak měřit výkon PC workstation pro Revit.
Tip 8165:Jak sledovat skutečné čerpání licencí AutoCAD LT, Office, ...?
Tip 6888:Mohu provozovat jednotlivé "Suite" aplikace na různých PC?
Tip 7053:Při spuštění síťové verze AutoCADu se zobrazí chyba 0.0.0
Tip 9407:Během pracovního postupu Vault hlásí trial verzi DXperience.
Tip 2382:Jak nasměrovat všechny síťové stanice Inventoru na jeden společný soubor ZÁVIT.XLS?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,016 sekund.