Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10784 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoMultiodkaz

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Peterska05 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 08.lis.2013
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Multiodkaz
    Zasláno: 26.led.2016 v 10:41
Dobrý den,
mam problém s vázáním odkazu na křivku. V případě, že chci později křivku rozdělit příkazem "přerušit v bodě" se mi veškeré multiodkazy, které mam na křivce vázané posunují do bodu rozdělení. Je možné tomuto nějak zabránit?
Díky
Zpět nahoru
Petr75 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 16.úno.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD LT 2024
Stav: Offline
Bodů: 384
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.úno.2016 v 08:55
Mívám multiodkazy třeba na kabelové vedení a někdy při editaci křivku rozdělím a šípka je pak úplně někde jinde, je tedy na čáře, ale třeba přes půl výkresu.
Začal jsem to řešit tak, že šipku neumisťuji na čáru přesně přichycením, ale přibližně, takže multiodkaz není vázán na křivku a při editaci se šipka neposune.
Zpět nahoru
Peterska05 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 08.lis.2013
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.úno.2016 v 09:07
Tento problém však nastává i s okotováním vzdáleností, nejen s multiodkazem... a já bohužel na toto vždy zapomenu :)
Nakonec jsem to však vyřešila. Celou křivku sem si zkopírovala a vložila na původní křivku. Původní křivku jsem pak smazala... tím sem odvázala veškeré multiodkazy a ted si s křivkou mohu dělat co chci :)
Nevím, zda je to zrovna nejchytřejší řešení, ale mě to pomohlo s veškerými problémy...
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.úno.2016 v 09:54
To je obecný problém asociovaných anotací. Dobře je to vidět při příkazu _MOVE - pokud posunete zdrojový objekt, asociované anotace se posunou s ním. Pokud posunete anotaci samostatně, propojení se přeruší. Podobně toto propojení narušíte provedením _WBLOCK, výmazem zdrojové entity nebo její části (což je i _BREAK). Obnovení propojení dosáhnete standardním _DIMREASSOCIATE.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7040:Jak zadat multiodkaz s ostrým zalomením?
Tip 7264:Určení editoru pro texty multiodkazů (MODKAZ).
Tip 5954:Znáte příkazy PŘIDATUPRAVCÍLODKAZ a ODSTRUPRAVCÍLODKAZ?
Tip 7763:Multiodkaz se speciálním orámováním.
Tip 7187:Jak zvětšit odsazení textu MOdkazu od podtržení?
Tip 10496:Multiodkaz s automatickou maskou textu.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,500 sekund.