Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 18178 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoČeské normy Inventor 2016

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
BMAJTZ Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 12.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: České normy Inventor 2016
    Zasláno: 26.led.2016 v 13:27
Zdravím hledal jsem na netu, ale nepodařilo se mi to úplně dohledat. Vlastním studentskou verzi Inventoru 2016 a šlape naprosto perfektně, bohužel v základu neobsahuje české noormy a ty ISO se docela liší na což jsem už byl párkrát u nás v dílně při předložení výkresu upozorněn. Potřeboval bych nějakým způsoobem doinstalovat CSN normu a právě netuším jak toho docílit. Na stránkách autodesku jsem nasel Content Library 

https://knowledge.autodesk.com/support/inventor-products/downloads/caas/downloads/content/autodesk-inventor-2016-remote-content-libraries.html

a v ni v polozce Other by mely byt prave CSN normy. Po stazeni a snaze nainstalovat mi to napise ze to bez Autodesk Data Management Serveru nepude. Nekde jsem nasel ze se jedna o Vault Server. V pocitaci uz mam ale Autodesk Vault Basic a stejne to nejde. Takze jsem stahnul Vault Server Professional 

https://knowledge.autodesk.com/support/vault-products/downloads/caas/downloads/content/autodesk-vault-file-server-2016.html

ten mne ale nepusti pres instalaci. Pri zadani jmena serveru mi napise chybu ze jmeno nebylo nalezeno a nebo uz neni volne a kdyz zmacku at to ignoruje tak dale pise ze Autodesk Vault File Server cannot be installed on this operating system (mam windows 10). Nesetkal se nekdo s timto problemem? Je to sice "prkotina" ale pri navrhovani kazde nove diry a jejiho zahloubeni (coz je jedna z veci ktere se v normach lisi) se mi nechce moc kontrolovat normy se strojnickymi tabulkami zda sedi rozmery.
Zpět nahoru
Martin Madaj Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 05.lis.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 310
Řešení Řešení
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.led.2016 v 13:17
Dobrý den,
tak jestli jsem to správně pochopil já, tak si v Design Datech (standardně c:\Users\Public\Documents\Autodesk\Inventor 2016\Design Data\) najděte soubor clearance.xls (c:\Users\Public\Documents\Autodesk\Inventor 2016\Design Data\XLS\cs-CZ\clearance.xls) a v něm si můžete normu ČSN přidat (tzn. zkopírovat jeden z existujících listů, nahoře mu nastavit pořadí řazení v rozbalovacím seznamu v okně Inventoru, upravit rozměry pro jednotlivé šrouby).

S pozdravem
Martin Madaj.
M.M.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.led.2016 v 13:29
Zbytečně si to komplikujete - při instalaci stačí zvolit tyto knihovny jako lokální (ne vzdálený/remote) obsah. Lze provést i opravnou instalaci a knihovny doplnit.
 
následně
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
BMAJTZ Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 12.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.led.2016 v 14:05
Velice se omlouvám, špatně jsem popsal svůj problém, používám Autodesk Inventor Student 2016 na Windows 10. A mám nakreslen díl s dírou pro šroub M3 na imbus a chci pro něj zápustnou díru. Dle českých norem ČSN 02 1024 

http://coptel.coptkm.cz/reposit.php?action=0&id=19818&revision=-1&instance=2

má mít díra na hlavičku šroubu průměr 6 mm a výšku 2,4 mm, samotná díra pak průměr 3,2 mm.

V inventoru ovšem tyto normy nejsou jsou zde jenom ISO, ANSI, BSI, DIN, GB, GOST a JIS normy

http://viewmold.com/Products/Technical%20Reference%20Sheet/Screw%20Fastener%20Theory%20and%20Application/DRILL%20AND%20COUNTERBORE%20SIZES.html

podle například ISO norem má mít díra na hlavičku šroubu průměr 6,5 mm a výšku 3,4 mm, samotná díra pak průměr 3,4 mm.

Připouštím, že se v těch normách úplně nevyznám (rozhodně nejsem kovaný strojař), každopádně se na mě v dílně dívají divně protože jim to nesedí s rozměry záhlubníku (DIN 373 - ČSN 22 1604)

http://www.kovonastroje.cz/Nastroje-pro-kovoobrabeni/Zahlubovani-a-ojehlovani/Zahlubniky/Pro-srouby-s-imbusovou-hlavou/HSS/Zahlubnik-6x3-2-s-vodicim-cepem-pro-zavit-M3-HSS-CSN-221604.html

, který samozřejmě sedí dle českých norem. 


Upravil BMAJTZ - 26.led.2016 v 14:09
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.led.2016 v 14:51
Chápu že ČSN knihovna má jiný obsah, jde o to jestli jste si ji zvolil při instalaci, popř. té reinstalaci. Nabízí vám volbu ČSN?
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
BMAJTZ Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 12.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.led.2016 v 11:13
Pri instalaci mam nasrtaveny vsechny dostupne normy:

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 2882/instalace_inventor.PNG

Co se vkladani soucasti tyce tak CSN normy v content centru mam taky, sice ne tak jak je na obrazku
nemam tam tu nabidku NORMY ale jinak je tam vidim:

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 2882/content.PNG


Ale co se tyce nastaveni Inventoru tak tam to nemam jsou tam porad jenom ty stejne normy co byly i predtim:

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 2882/normy.PNG



Nejsem si jist zda koukam na spravne nastaveni Inventoru, ale predpokladam, ze to bude prave v techto template nastavenich.
Zpět nahoru
Martin Madaj Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 05.lis.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Vždy aktuální verze
Stav: Offline
Bodů: 310
Řešení Řešení
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.led.2016 v 13:17
Dobrý den,
tak jestli jsem to správně pochopil já, tak si v Design Datech (standardně c:\Users\Public\Documents\Autodesk\Inventor 2016\Design Data\) najděte soubor clearance.xls (c:\Users\Public\Documents\Autodesk\Inventor 2016\Design Data\XLS\cs-CZ\clearance.xls) a v něm si můžete normu ČSN přidat (tzn. zkopírovat jeden z existujících listů, nahoře mu nastavit pořadí řazení v rozbalovacím seznamu v okně Inventoru, upravit rozměry pro jednotlivé šrouby).

S pozdravem
Martin Madaj.
M.M.
Zpět nahoru
BMAJTZ Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 12.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.led.2016 v 13:52
Super díky to vypadá, že bude ono, kouknu na to.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,805 sekund.