Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10402 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřeno(NE)Zobrazování svahů jiného koridoru v řezech

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: (NE)Zobrazování svahů jiného koridoru v řezech
    Zasláno: 02.úno.2016 v 16:26
Zdravím
Mám jednoduchý koridor A a rovnoběžně s ním koridor B
Řezy koridoru A mám tak široké, že prostorově zahrnují i koridor B.
Do řezů koridoru A jsem přes "Vzorkovat další zdroje" připojil i koridor B
Svahy koridorů A i B jsou každé cílované na terén
Výsledek - koridor A se  v řezech koridoru A zobrazí i se svahy, zatímco koridor B v týchž řezech vozovka ano, ale SVAHY NE ...
 
V čem je problém, co jsem nenastavil ?
Děkuji za názory
 
J. Mantlík

Zpět nahoru
ondrejvojtechovsky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.úno.2016 v 16:48
Dobrý den,

jakou máte verzi C3D? Ve starších verzích šlo v šikmých řezech zobrazit pouze tvary a ne spojnice.

EDIT: A povrchy samozřejmě. Což je v případě staré verze řešením.


Upravil ondrejvojtechovsky - 02.úno.2016 v 16:52
Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.úno.2016 v 17:03
Děkuji, to je ono.
Z důvodu snadnější kompatibility s okolím jsem to dělal ve verzi 2012. Musím už definitivně přejít na 2015 (už i kvůli novým podsestavám)
J. Mantlík

Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.úno.2016 v 16:10
Tak jsem namlsán přešel na 2015 a původní soubor z 2012 pokračuje v 2015.
Doplnil jsem si kódy pro výšky a šířkové kóty, které mi 2015 najednou nezobrazovala (přestože u dřívějších řezů jiné komunikace , které byly udělány ještě v 2012, zobrazuje stále), přestože byly použity stejné podsestavy.
Koridory A a B mají stejné podsestavy
Ještě jsem do řezů zahrnul koridor C (což je samostatný příkop ze sirek, svahu a označených bodů s výškou)
Výsledek:
Koridor A - v pořádku, odpovídá šabloně
Koridor B - v řezech své trasy je v pořádku, v řezech trasy A v zásadě též, ale
                       - nezobrazí osu
                       - niveleta je 2x (jednou v plné výšce, jednou v redukované, přitom definována je jen jednou
                       - výšky na okrajích vozovky jsou posunuty ven (definovány jsou dovnitř)
Koridor C - tvarově se zobrazí, ale výšky nejsou zobrazeny
 
Co je třeba ještě nastavovat ?
 
Děkuji
J. Mantlík

Zpět nahoru
ondrejvojtechovsky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.úno.2016 v 16:24
Problém s nefunkčností kódů by mohl  být pravděpodobně díky chybám v instalátoru 2015. Podívejte se na konec tohoto článku.

Nezobrazí osu - to je normální. Osu musíte zakreslit zvlášť. První možností je dát tam např. označený bod a v něm zobrazovat blok s čerchovanou svislou čarou. Pokud ale používáte ve všech řezech stejný styl sady kódů, tak by se na čára kreslila ve všech. Lepší by tedy možná bylo v ose vytvořit návrhovku, nastavit jí styl, který ji v řezech zobrazí jako osu a promítnout ji do příslušných řezů. Něco podobného jako řeší tento článek.

Niveleta 2x - zde mě nic z hlavy nenapadá. Možná nějaká chybka v kódování. Musel bych vidět výkres.

Výšky posunuty ven - s tím je u podobných úloh vždy problém. Posun dovnitř/ven je obvykle prováděn na základě polohy vůči ose. A jelikož je řez najednou celý na jednu stranu od osy, tak se vykreslí na špatném místě. Bylo by nutné si vytvořit nový upravený popisek.

Koridor C - bez výkresu opět těžko soudit. Chyba v kódování, vybraný špatný styl sady kódů,... Nebo je možná nutné provést konverzi popisků pomocí CORRIDORSECTIONLABELSCONV, viz článek.
Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.úno.2016 v 16:46
Nefunkčnost kódů -odkaz na článek - to jsem udělal rovnou po instalaci, což je už nějaký pátek ... (nainstalováno bylo, ale jelo se na 2012)
nezobrazení osy - to by mi nevadilo, to se dá zařídit jinak
niveleta 2x - to taky až tak nevadí, po exportu  se dá vymazat
výšky posunuty  - měl jsem napsat levá ven, pravá je cca na svém místě
koridor C - prohlédnu ještě, ale pro řezy všech koridorů je nastaven stejný styl ...
 
V zásadě jsem to zkusil spíš pro orientaci v plochém terénu ve spojení s poměrně nedobrými podklady ...
 
Možná se civilu nelíbí, že výkres přešel během práce do vyšší verze. A samozřejmě jeden se pořád učí šťourá hlouběji a mezitím zase něco zapomene Smile
 
Každopádně díky, podívám se ještě na to.
J. Mantlík

Zpět nahoru
martinfolber Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 26.dub.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD Civil 3D
Stav: Offline
Bodů: 1642
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.úno.2016 v 22:24
Dobrý večer z Bratislavy,
jen doplním kolegu Ondru, pokud řežete koridory B a C šikmo, tak Civil 3D neumí řezat linie, tvořené z označených bodů. Řezat šikmo lze pouze tvary a spojnice. Z toho vyplývá, že lze kótovat výšky, ale jen na koncích spojnic.
Martin Folber
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.úno.2016 v 16:47
Původně odeslal(a) ondrejvojtechovsky ondrejvojtechovsky napsal(a):

Problém s nefunkčností kódů by mohl  být pravděpodobně díky chybám v instalátoru 2015. Podívejte se na konec tohoto článku.
Jak jsem psal tento postu jsem provedl hned po instalaci. Tehdy jsem to nijak nekontroloval, ale evidentně to nezafungovalo ...
Přidal jsem dnes do "možností" cestu k tomuto souboru (přestože v civilu 2012 nebyla a české kódy to znalo) - a stále nic ... !!!
 
Co s tím dál ?? Do opravné instalace se mi moc nechce (není čas)
J. Mantlík

Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.úno.2016 v 17:58
Původně odeslal(a) martinfolber martinfolber napsal(a):

Dobrý večer z Bratislavy,
jen doplním kolegu Ondru, pokud řežete koridory B a C šikmo, tak Civil 3D neumí řezat linie, tvořené z označených bodů. Řezat šikmo lze pouze tvary a spojnice. Z toho vyplývá, že lze kótovat výšky, ale jen na koncích spojnic.
 
OK. Tak jsem to zkusil ...
zrušil jsem bod na konci svahu a použil bod spojnice svahu
Na svah koridoru C (příkop) jsem použil podsestavu "Maximální šířka svahování" (ale stejně to dopadlo třeba s "Multizáchytem").
Do sady kódů jsem doplnil (viz předchozí příspěvek) "Svah&Teren" s popisem výšky. To by mělo napsat do řezů výšku na průsečíku svahu a terénu. A ano, v řezech koridoru C to vykreslilo správně.
Ale v řezech koridorů A (kam byly koridory B a C navzorkovány jako další zdroj) už to tak není.
Ve většině řezů se výšky zobrazily místo průsečíku svahu s terénem ve dně příkopu (v hodnotě správné výšky dna), ale u dvou posledních levá výška zobrazuje dno příkopu a pravá výška správně průsečík svahu s terénem
Zkusil jsem ještě přidat kód "Vykop&teren" a dopadlo to stejně
 
PS. koridory B a C jsou v řezech A řežány téměř kolmo (cca +-1 stupeň od kolmice)
 
J. Mantlík

Zpět nahoru
ondrejvojtechovsky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2016 v 14:45
Původně odeslal(a) Mantlík Mantlík napsal(a):

Původně odeslal(a) ondrejvojtechovsky ondrejvojtechovsky napsal(a):

Problém s nefunkčností kódů by mohl  být pravděpodobně díky chybám v instalátoru 2015. Podívejte se na konec tohoto článku.
Jak jsem psal tento postu jsem provedl hned po instalaci. Tehdy jsem to nijak nekontroloval, ale evidentně to nezafungovalo ...
Přidal jsem dnes do "možností" cestu k tomuto souboru (přestože v civilu 2012 nebyla a české kódy to znalo) - a stále nic ... !!!
 
Co s tím dál ?? Do opravné instalace se mi moc nechce (není čas)

Dobrý den,

žádnou cestu není potřeba doplňovat. Nevím, jestli je ten postup z článku úplně jasný. V cestě C:\ProgramData\Autodesk\C3D 2015\csy jsou mimo jiné soubory C3DStockSubassemblyScripts.codes a C3DStockSubassemblyScripts_cz-CZ.codes. Postup je takový, že soubor C3DStockSubassemblyScripts.codes třeba smažete, nebo lépe ho přejmenujete na C3DStockSubassemblyScripts.codes.OLD. Soubor C3DStockSubassemblyScripts_cz-CZ.codes pak zkopírujete a tu kopii přejmenujete na C3DStockSubassemblyScripts.codes. Jestli jste to po instalaci provedl obdobně, tak by to mělo být v pořádku. Pokud ne, je možné, že se kódování ve výkresech, které jste v 2015 ukládal rozhodilo.
Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2016 v 15:59
Dobrý den
Přesně tak, jak popisujete (jen s jiným jménem zálohy) jsem to udělal ...
Kdyby byl problém jen v tom výkresu, který byl přeuložen do 2015, tak bych to chápal. Jenže české kódy (až na několik) se nenačtou ani při založení nového souboru ze silniční šablony verze 1-4 nebo 1-5
 
Asi bude nejjednodušší to do sady kódů postupně podle potřeby ručně dopsat ... (Anebo až bude chvíle volna - nejspíš "na svatého Dindy" se pustit do opravné instalace)
J. Mantlík

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 13487:Využití šablony koridoru
Tip 5311:Jak v Civilu znázornit sklon výkopu/násypu (kolmé čárky)?
Tip 6428:Návrh příkopu propojeného se silnicí proměnlivou bermou.
Tip 9433:Koridoru není přiřazen správný materiál svahu.
Tip 6228:VIPJak přenést terén, profily a řezy do starší verze Civil 3D?
Tip 4839:Popisky vrstevnic "po svahu".


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,938 sekund.