Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 11749 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoKopie rámových konstrukcí

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
Kuře64 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.pro.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2015, Inventor 2015
VIP
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Kopie rámových konstrukcí
    Zasláno: 21.úno.2016 v 16:47
Dobrý den, 
mám dotaz ohledně používání rámových konstrukcí v Inventoru 2015. Tato super věc v Inventoru urychluje práci a čas, ale mám problém s úpravou kopírovaných rámových konstrukcí. Uvedu jí na příkladu. Namodeluji si rámovou konstrukci, například příčku, kde jsou dva profily U vodorovné a mezery mezi nimi jsou vyplněné svislými profily I. To je celé přivařené na desku plechu. Ty to stěny potřebuji dvě a tu druhou s mírnými úpravami. Jedná se o otvory ve spodním profilu U a přidané nějaké další plechy. Vytvořím si tedy kopii této stěny a na tu kopii začnu přidávat věci. Když ale chci vytvořit otvor ve spodním profilu U (který je generovaný rámovou konstrukcí), tak se mi zobrazí i na původním profilu U. To to je běžné děje se to i u "normálních" věcí, který si vymodeluji já. Když se to děje u "normálních" věcí, tak jednoduše dám uložit jako pojmenuji tu věc jinak a dám nahradit komponent. Po nahrazení komponentu tu danou věc upravím podle představ a změní se jen jen tam kde chci, ale u rámových konstrukcí mi toto nefunguje. Je tedy nějaká možnost uložit rámovou konstrukci, tak aby se vytvořila kopie, kterou když budu potom upravovat tak se mi nebude měnit i původní rámová konstrukce? Nebo jak toto vyřešit, abych nemusel kvůli jedné díře vytvářet celou novou rámovou konstrukci? 
Děkuji moc za odpověď. 
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1625
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.úno.2016 v 19:10
No pokud tam udělíš díru v sestavě tak  ovor bude jen u sestavy, ale pokud se kopiruje sestava tak podklady jsou stejné a projeví se to všude kde daná komponenta vystupuje.
 Spíš bych nahradil díly které budu upravovat novými:)
< id="foxcub_translator_popup_win" style="visibility:;width:0px;height:0px;border:0;padding:0;">

Zpět nahoru
Lubomír Polesný Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 30.zář.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD, AutoCAD Mechanical, Autodesk Inventor
Stav: Offline
Bodů: 537
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.úno.2016 v 18:53
Dobrý den,
 
stejně jako u jakékoli sestavy, tak i tady je nutné pro kopírování sestavy použít Design Assistant nebo Vault (pokud ho používáte).
Lubomír Polesný
Arkance Systems CZ s.r.o.
Zpět nahoru
Charlee Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 11.dub.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Vault, Mechanical a další ver.2021
Stav: Offline
Bodů: 279
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.úno.2016 v 09:31
Doporučuji, pokud se kopíruje sestava vytvořená pomocí rámové konstrukce kopírovat pomocí Design Asistenta nejlépe všechny díly. Jinak se všecky úpravy na dílech projevují v obou sestavách. Nebo dělat úpravy jen v rámci sestavy.
Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.
Zpět nahoru
Kuře64 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.pro.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2015, Inventor 2015
VIP
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 25.úno.2016 v 15:11
Dobrý den, 
děkuji za odpověď. Ještě jsem se s nástrojem Design Asistent nesetkal. Jak to mám tedy přes něj udělat. Je k němu někde nějaký návod. 
Děkuji za odpověď. 

Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.úno.2016 v 07:54
Já to používám v prostředí průzkumníka Win.
Vybrat soubor sestavy, pravé tlačítko a v nabídce vybrat "Design assistant".
Pak už volíte co, kam, jak... kopírovat. Je to výborná funkce, pokud chcete např. soubor sestavy kopírovat na flešku apod. - nehrozí zapomenutí nějakého dílu.
Zpět nahoru
simunek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2014
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2021 Professional
Stav: Offline
Bodů: 481
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.úno.2016 v 08:23
Původně odeslal(a) Radek001 Radek001 napsal(a):

Já to používám v prostředí průzkumníka Win.
Vybrat soubor sestavy, pravé tlačítko a v nabídce vybrat "Design assistant".
Pak už volíte co, kam, jak... kopírovat. Je to výborná funkce, pokud chcete např. soubor sestavy kopírovat na flešku apod. - nehrozí zapomenutí nějakého dílu.

Zdravím,

No osobně pokud bych něco kopíroval na flešku tzn. pak to někomu nesl, použil bych spíše funkci Pack and Go ( I \ Uložit jako \ Pack and Go)
Je to funkce přimo pro toto. Zkopírují se Vám i všechny potřebné styly atd.Wink
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.úno.2016 v 08:39
Původně odeslal(a) simunek simunek napsal(a):

Původně odeslal(a) Radek001 Radek001 napsal(a):

Já to používám v prostředí průzkumníka Win.
Vybrat soubor sestavy, pravé tlačítko a v nabídce vybrat "Design assistant".
Pak už volíte co, kam, jak... kopírovat. Je to výborná funkce, pokud chcete např. soubor sestavy kopírovat na flešku apod. - nehrozí zapomenutí nějakého dílu.

Zdravím,

No osobně pokud bych něco kopíroval na flešku tzn. pak to někomu nesl, použil bych spíše funkci Pack and Go ( I \ Uložit jako \ Pack and Go)
Je to funkce přimo pro toto. Zkopírují se Vám i všechny potřebné styly atd.Wink
 
JJ, máte pravdu. Já si to spletl.
Častěji používám právě to Pack and Go, v nabídce průzkumníka přímo pod Design assistant. Už je holt pátek. :-)
 
Pro kuře - aspoň jste se dozvěděl i něco navíc. A obě funkce jsou hned u sebe.
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.úno.2016 v 09:48
Chlapi,
priznám sa, že ja ten Design Assistant požívam veľmi málo...nejak sme si nepadli do oka už na prvom rande a od vtedy sa neviem zbaviť predsudkov...(na metódu "zašantročení" nedám dopustiť, aj keď v prípade rámoviek je to cesta zarúbaná...pár krát som ju použil, ale stálo to veľa času kým som pochopil čo a ako urobiť...a po pár mesiacoch som na to aj tak zabudol...)
Ak by DA dokázal iba jednoduchým "skopírovaním" zostavy vytvoriť samostatne žijúci klon, bolo by to fajn a asi by stálo za to prehodnotiť svoj vzťah ku nemu...
Súdruhovia, ale to pracovné okno!!! Keď sa kopírujú iproperties...Veď to je ako by to programoval nejaký záškolák! To okno je natvrdo malé napriek tomu že v celom vesmíre sa windowsovské okná dajú naťahovať!!! Veď cesty ku súborom sú zväčša veľmi dlhé....to je skôr robota pre detektíva a nie pre konštruktéra...
Je to okna štandardne také "blbé" alebo ja, prípadne mám niečo zle nastavené?

Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
MILKA Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 09.bře.2005
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
AIS 2023/WIN10
Stav: Offline
Bodů: 415
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.úno.2016 v 06:31

Podoba/stav DA je neměnné (bohužel) už spoustu verzí dozadu a osobně jsem přesvědčen, že se na něj vývojově kašle. Ne každá firma má nasazen Vault a pro ostatní je DA v kopírování rámových konstrukcí jediná schůdná možnost.

Milan Schwarz

TMW, a.s.

Dvůr Králové n/L
Zpět nahoru
raspi Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 20.úno.2009
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
AutoCAD Mechanical, VariCAD, Inventor, Solidworks
Stav: Offline
Bodů: 189
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.úno.2016 v 09:54
Jestli on to právě není záměr protlačit Vault. U nás ho taky nemáme, takže copy-paste.
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.úno.2016 v 08:26
Musím se přiklonit k Lubomírovi, že práce v DA je za trest. - Mě by tam kolikrát stačilo obyčejné NAHRAZENÍ textu v názvu (ostatně mám pocit, že ani Vault basic tuto možnost bohužel nemá jestli ano JAK?).
Ve výsledku pro mě bylo vždy rychlejší udělat kopii v TotalCMD, kde se část textu dá snadno nahradit (ctrl+m) a pak vždy následuje "zašantročení" a naklikání nových komponent...
Zpět nahoru
simunek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2014
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2021 Professional
Stav: Offline
Bodů: 481
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.úno.2016 v 09:42
Zdravím,

U nás to máme takto:
Jelikož máme Product design suite (Inventor, AutoCAD,..) kde je i Vault Basic tak používám ten i když jsem sám. Databáze Vaultu pak funguje jako záloha na serveru.

Dá se tam přes PTM\ kopírovat návrh - udělat celkem jednoduše kopie z čehokoli.
Je to tabulka kdy navolíte co chcete kopírovat, co zachovat. U kopírovaných věcí se dá nastavit předpona, přípona kterou tam automaticky přidá. 
Zpět nahoru
Charlee Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 11.dub.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Vault, Mechanical a další ver.2021
Stav: Offline
Bodů: 279
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.úno.2016 v 10:15
Podle mě je kopírovaní návrhu ve Vaultu stejné, jako kopírovaní ve DA. Vypadá to vzhledově jinak, ale zadat se musí totéž (co, kam atd.). Co si pamatuji tak DA je bez změny asi 10 let, komfortnost má velké rezervy. 
Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.
Zpět nahoru
Lubomír Polesný Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 30.zář.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD, AutoCAD Mechanical, Autodesk Inventor
Stav: Offline
Bodů: 537
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.úno.2016 v 10:44
Původně odeslal(a) Cheff Cheff napsal(a):

Musím se přiklonit k Lubomírovi, že práce v DA je za trest. - Mě by tam kolikrát stačilo obyčejné NAHRAZENÍ textu v názvu (ostatně mám pocit, že ani Vault basic tuto možnost bohužel nemá jestli ano JAK?).
Ve výsledku pro mě bylo vždy rychlejší udělat kopii v TotalCMD, kde se část textu dá snadno nahradit (ctrl+m) a pak vždy následuje "zašantročení" a naklikání nových komponent...
 
Dobrý den,
 
Ve Vaultu Basic je možné najít/nahradit text v názvu souboru.
 
Kliknete pravým tlačítkem myši na název souboru ve sloupci "Nový název souboru". Měly by se kromě jiných objevit i volby "Najít...", "Najít další" a "Nahradit...".
 
Asi jste myslel jiného "Lubomíra". Podle mě je Design Asistent podobný jako kopírování návrhu ve Vaultu. Oproti Vaultu má své nevýhody:
 
  • Nemá funkci "Najít/Nahradit".
  • Je nutné více "klikat myší".
  • Nesmí se zapomenout na nadřízené soubory (dolní část panelu).
  • Je zdlouhavé u větších sestav (může dlouhou dobu trvat, než se načte struktura sestavy). Design Asistant nemá nad sebou žádnou databázi, takže odkazované dokumety prohledává "Windowsovsky".
  • Není možné ho použít, pokud máte v souboru  odkaz na excelovskou tabulku.


Upravil Lubomír Polesný - 29.úno.2016 v 10:56
Lubomír Polesný
Arkance Systems CZ s.r.o.
Zpět nahoru
Kuře64 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 13.pro.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD 2015, Inventor 2015
VIP
Stav: Offline
Bodů: 52
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.úno.2016 v 11:43
Přiznám se, že z toho nejsem o moc moudřejší než před dotazem. Zkoušel jsem si pohrát s DA, ale v podstatě jsem na nic nepřišel. Chci něco zkopírovat, ale nepřišel jsem na to jak si můžu někde vytvořiti složku do které to budu kopírovat. Vytvořil jsem si složku v místě kam jsem chtěl kopírovat - ručně ve Win, ale potom jsem jí zase nenašel v tom bláznivém DA. Je někde nějaký postup jak se s touto utilitou pracuje? 
Díky za opdověď. 
Zpět nahoru
cadman181 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2012
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autodesk Inventor Professional 2018Autodesk Vault,
Stav: Offline
Bodů: 62
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.úno.2016 v 12:03

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 44188/DA.JPG

Hádam Vám to pomôže.
Rudolf Seriš
DIPLOMAT DENTAL,s.r.o.
Piešťany
http://www.diplomat-dental.com
Zpět nahoru
Radek001 Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017 / Autocad 2017
Stav: Offline
Bodů: 511
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.úno.2016 v 12:14
Původně odeslal(a) cadman181 cadman181 napsal(a):

Hádam Vám to pomôže.
 
Váš obrázek je na fci Pack and Go!! To je něco jiného než DA. Taky jsem se zpočátku mýlil :-)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10844:VIPPři analýze rámových konstrukcí se nezobrazuje karta „Analýza rámových konstrukcí“.
Tip 10252:VIPChybějící ribbon Analýzy rámových konstrukcí v Inventoru.
Tip 14051:Zrcadlené komponenty z Generátoru rámových konstrukcí jsou v rozpisce samostatně.
Tip 7097:Dřevěné rámové konstrukce v Revitu.
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9710:3DConstruct - převod 3D sítě na rámovou konstrukci.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,797 sekund.