Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 14379 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZpracování podkladů Zabaged

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
hrooozen Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 04.dub.2016
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD2015, Civil3D2015
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Zpracování podkladů Zabaged
    Zasláno: 04.dub.2016 v 12:15
Dobrý den,

používám CIVIL 3D a mám podklady od CUZK - Zabaged polohopis a výškopis ve formátu shx. Jedná se o spoustu souborů. Jak nejlépe z toho dále vytvořit povrch?
Trochu v tom tápu, ale pokud použiju jen vrstevnice z výškopisu, pak ten povrch je dosti pokřivený. Tak jsem tedy zkusila ještě nahrát silnice jako povinné spojnice, ale pořád to nevychází.

Díky
Zpět nahoru
ondrejvojtechovsky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.dub.2016 v 12:34
Dobrý den,

a jaká všechna data tedy máte k dispozici? Vrstevnice naimportujete jako 3D křivky? Silnice máte ve formě 2D křivek?

Jinak asi nedokáži poradit bez dalších informací. Ideální by byl daný soubor na vyzkoušení (klidně přes SZ), ale snad by pomohl třeba i screenshot.
Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
Zpět nahoru
hrooozen Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 04.dub.2016
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD2015, Civil3D2015
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.dub.2016 v 12:51
Vrstevnice jsem naimportovala jako 2D křivky s výškou, silnice pak jako 2D křivky. Udělala jsem screenshoty výškopisu a části polohopisu.


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 68570/Screenshot_2016-04-04_12.35.04.png Přihlaste se pro zobrazení plné verze - 68570/Polohopis.png

Zpět nahoru
ondrejvojtechovsky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 19.led.2015
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Civil 3D, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.dub.2016 v 13:07
Spíše jsem myslel screenshot z Civilu 3D, kde je podle vás povrch špatně vygenerovaný.

Nikdy jsem tedy nezkoušel vytvářet model z vrstevnic ze Zabagedu a do nich přidávat opět data ze Zabagedu jako povinné spojnice, ale myslím, že to vůbec nemá smysl. To zaměření je tak hrubé, že na intravilán je prakticky nepoužitelné a na extravilán jedině pro účely nějaké studie (nebo školní práce), kde nemá moc cenu povinné spojnice řešit.

Co se ale tedy zpracování v C3D týče. Vrstevnice přidávejte do povrchu v definicích jakožto položku "Vrstevnice", kde zatrhnete všechny 4 volby minimalizace rovných ploch. Pokud budete přidávat povinné spojnice (ačkoliv to dle mě nemá smysl), tak nezapomeňte vybrat typ povinných spojnic "Výšky z bodů".

Jestliže postupujete takto a na povrchu jsou dle vás nějaké chyby, tak prosím pošlete screenshot tohoto místa nebo pošlete přímo dané DWG.
Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8619:Využití aktuálních WMS zdrojů map ČÚZK (ZABAGED a další).
Tip 5771:Jak do AutoCADu importovat data ze ZABAGEDu?
Tip 7215:Jak využít 3D plochy pro definici povrchu terénu? (rozlož pro 3DFace)
Tip 6756:Transformace souřadnicových systémů v AutoCAD Civil 3D.
Tip 7004:Možné problémy tisku rastrových obrázků.
Tip 10315:Nefunkční kopírování objektů a nárůst velikosti výkresu.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,793 sekund.