Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 17283 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřeno*.STB -> styl, aby se nic netisklo

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: *.STB -> styl, aby se nic netisklo
    Zasláno: 13.dub.2016 v 11:25
Dobry den,
nevite prosim nekdo nahodou, zda jde, a pokud ano tak jak, v *.STB souboru styl vykreslovani, ktery nevytiskne nic? Podobne, jako bych hladine nastavil aby se netiskla (to se mi ale zrovna ted nehodi).

Reseni z 90% pro mne v tomto pripade, je nastaveni hodnoty Screening na 0 - pak se to tiskne bile - nekde ale nejde nastavit DrawOrder tak, aby mi pak bile cary neprekryvali kresbu pod ni... :(

Predem diky a zdravim
JASponza

PS. jeste doplni, ze to potrebuju do CA 2010, kde zatim neexistuje Transparency (ikdyz to asi v *.STB nehraje roly)


Upravil splonk - 13.dub.2016 v 11:29
JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.dub.2016 v 13:00
Docela by mě zajímalo co vymýšlíte... Používám STB víc jak 10 let, různé finty jsem už taky zkoušel, ale toto mě nikdy nenapadlo. Když potřebuju ne-tisk pro hladinu, pak to prostě ve výřezu zmrazím. 
Napadá mě, že kdybych STB použil na objekty, tak by se to teoreticky někdy mohlo hodit.
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.dub.2016 v 13:56
Zkusim to popsat.. jen se ihned nechytejte a hlavu, ze je to moc slozite... vim o tom ale ted uz nejak nemuzu couvnout... :)

Jedna se o projekt v holem AutoCADu (carovka), vykresy provadecky na kterych je potreba zakreslit klientske zmeny a to tak, aby bylo videt puvodni stav a stav novy zaroven, a nekdo to chce i oddelene, stav puvodni a stav novy!
A jak znamo, chci to mit postavene systemove, ne aby kazdy pred tiskem nejake varianty rune mrazil a rozmrazoval hladiny (tam se vzdycky udela chyba - a pak toho pairu...) ... + je to zalozene na STB ktery je sdileny ze serveru a pouziva se soucasne na vsech ostatnich projektech!

  • Vykresy provadecky dostavame od jine firmy ktera kresli v CTB - to se vyresi snadno
  • do techto vykresu se pomoci lispu zmeni barva (kvuli prehlednosti) a PlotStyle s nazvem "Zmena_neco..." (vyhoda STB vykresu) objektu, kteri se meni - napr. nejak pricka se rusi, nebo presouva apod.
    V pripade porteby lze pomoci reverzibilniho lispu, vsechny tyto zmeny vratit zpet (coz se nekdy taky hodi.. - Jednoduse receno, tento podklad z venku doznava minimum zmen (nic se v nem nemaze, nemeni se haldiny,...) - pro navrat staci vsem objektum nastavit barvu a PlotStyle na ByLayer...
  • do separe vykresu se (pres podlozenou "obarvenou" provadecku) kresli stav novy, ve svych hladinach ktere maji svuj PS.
  • oba soubory pouzivaji stejny STB jen objekty v nich, maji prirazene ruzne styly (neplatne objekty maji PlotStyle sede, platne puvodni PS cerne, platne nove jsou napr. tm. zelene...)

  • A ted, kdyz chci vytisknout pudorys, kde budou videt oba stavy, poslu to na tisk (oba vykresy jsou XREF-li do jineho (Sheetu) pro tisk
  • Kdyz chci vytisknout napr. pouze novy stav, tak si lispem spustim *.CMD soubor ktery my nahradi puvodni STB soubor, STB souborem upravenym ale stejneho jmena. A ten Upraveny STB ma nastaveno, ze kazdy Styl obsahujici v nazvu "Zmena..." se tiskne bile - a ja bych radsi pruhledne
A to cele pak probíha i s vykresama profesi... Napr. vykres elektroinstalaci obsahuje 4 XREFy, stavarinu puvodni i novou + elektriku puvodni a novou... a vsechno musi byt videt...


Funguje to temer dokonale, az na tu pruhlednost (coz neumim) a musi se pohlidat dve verze temer idetickych STB souboru (na to se ale muze vyrobyt udelatko a kdy do techto nastaveni lezu jenom ja, tak to mam pod kontrolou, snad)

Urcite ten system slo vymyslet jednoduseji, ale vite jak to je... na necem se s investorem a firmou domluvite, pak to chteji jinak, pak zase jinak... Proste zadani pro cloveka, co to ma vymyslet v CADu se vykristalizuje az po nejake dobe... 


Diky a zdravim
JASponza

Jsem docela zvedav na toho, co to bude muset, podle techto vykresu postavit :)...
JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.dub.2016 v 14:25
A co ještě vyzkoušet změnit v STB styl čáry na nějaký atyp. Třeba jedna tečka po kilometru.
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.dub.2016 v 15:13
Původně odeslal(a) zdrk zdrk napsal(a):

A co ještě vyzkoušet změnit v STB styl čáry na nějaký atyp. Třeba jedna tečka po kilometru.
Ano to uz mam... i Lineweight na 0,000000 a Fill Style mam na Square dots, aby to zabiralo i na Pline-s se zadanou Globalni tloustkou.. Na pismo typu TT my to ale nezabira...

Pruhlednost by to cele vyresila :)... mam ale obavu ze... :(.

Jo a mimochodem... v kolonce Linetype v nastaveni PlotSylu se mi zobrazuji typy car, ktere nejsou "moje". odkud si je prosim AutoCAD bere?

Kazdopadne diky moc :)
JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.dub.2016 v 15:43
Díky za pokus o vysvětlení. Asi jste nahrazil na hranici své automatizace.

Třeba časem si napíšete nějaký lisp, který udělá kopii Layoutu a všechny hladiny které mají přiřazený ten PS, tak zmrazíte. Nebo podle prefixu jména hladiny.......... 
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.dub.2016 v 15:59
Původně odeslal(a) johny johny napsal(a):

Díky za pokus o vysvětlení. Asi jste nahrazil na hranici své automatizace.
Ano..., presne tak se tak trochu citim :) - nic se ale nedeje, zvladli jsme i vetsi tragedie!

Původně odeslal(a) johny johny napsal(a):

Třeba časem si napíšete nějaký lisp, který udělá kopii Layoutu a všechny hladiny které mají přiřazený ten PS, tak zmrazíte. Nebo podle prefixu jména hladiny.......... 
O tom jsem uvazoval take, a trebas bych to i zvladnul... ten lisp.
Muj "problem by to ale nevyresilo, nebot kdyz zmrazim hladinu, tak ji neuvidim celou, ja lae nechci videt pouze nektere objekty, objekty ktery maji natvrdo zadany PS... A hladinu ve zdrojovem vykrese nechci menit schvalne... jak uvadim vyse....
A pak ta hromada novych layoutu... a kdyz je chci mit prehledne serazene v Sheet Setech v SSM... 
Ted mi to funguje ze pouze "vymenim" onen STB a publishuju ze stejneho Sheetsetu!
Proste jsem dospel do stadia, kdy je potreba zmenit neco na "vyssi urovni" nez jsou jednotlive objekty ve vykrese a jejich nastaveni, a to je vymena STB... ic lepsiho mne nenapadlo...

Kazdopadne diky moc !!!

JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.dub.2016 v 16:59
Napište do Wishlistu! Určitě je to škoda, ta možnost by tam mohla být. 

Osobně žádné "jednoduché" řešení nevidím... cokoliv nastavíte, vždycky se to bude tisknout přinejlepším částečně bíle. I ta transparency není řešením. (max může být 90%).

Snad ten lisp... Bylo by třeba se víc zamyslet jak by takový lisp fungoval - to můžete jen vy. Ale obecně napsat lisp, který by i jednotlivé objekty podle kontrétních stylů dočasně po dobu tisku poschovával (buď přes vlastnost objektu nebo přes funkci OBJECTHIDE) by asi neměl být větší problém.



Upravil johny - 13.dub.2016 v 17:20
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.dub.2016 v 09:09
Wishlist splněn - zkuste utilitu HidePStyle ze sekce Download.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.dub.2016 v 11:16
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Wishlist splněn - zkuste utilitu HidePStyle ze sekce Download.

Dobry den,
Za Wishlist děkují!
Za utilitku děkuji taky, ta funguje dobře ale jen pokud jsou objekty ve výkrese "živé"... na objekty v XREFu to nezabirá :( - a to bych potreboval prednostne... A dalsi drobnost... jak poznam ze jsou nektere z objektu schovane? Zarovicka ve stavovym radku vykresu sviti, jako by se nic neschovalo...? anebo se to automaticky SHOW-ne po zavreni vykresu?... prijde mi to dost nebezpecne...

Nejsem si ale uplne jist, zda by my tato utilitka v tomto mim konkretnim pripade pomohla.. vlastne, urcite ano, vystup by byl cisty, bez bilych "fleku" ale bylo by to pracnejsi vypublishovat (zatim se jedna o cca 20 vykresu, kazdy tisknu zatim ve dvou "schovanych kombinacich" - vykresu ale urcite jeste pribude)

Dekuji moc za snahu!!!
JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.dub.2016 v 20:52
Ono sahat do externích DWG je trochu komplikované. Ale s tou ikonou máte pravdu. Upraveno, nyní je kompatibilní s ikonou skrývání objektů. Pro verze <2011 pak zůstává původní mechanismus.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.dub.2016 v 09:04
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Ono sahat do externích DWG je trochu komplikované.

... jsem si myslel... Ale kdyz se nad tim zmyslim, zda se mi, ze by to nekde nadelalo vice skody nez uzitku... Predstavte si, ze nekdo omylem poschovava objekty ve vykresech ktere ma pripojene jako referenci... to by se pak nekdo koukal...

Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

 Ale s tou ikonou máte pravdu. Upraveno, nyní je kompatibilní s ikonou skrývání objektů. Pro verze <2011 pak zůstává původní mechanismus.

Jste mistri... diky! Urcite se na neco bude hodit.


JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4328:VIPDva způsoby nastavení více složek/umístění pro CTB/STB soubory.
Tip 2406:VIPJak jednoduše přenést obsah tabulky výkresových stylů do Excelu funkcemi čistého AutoCADu?
Tip 2404:Jak vytisknout obsah tabulky výkresových stylů CTB/STB?
Tip 121:Jak změnit výkres z výkresového stylu CTB na STB nebo obráceně?
Tip 4329:Nastavení adresáře pro CTB nebo PC3 soubory do akuálního adresáře.
Tip 530:Jak mohu zabránit jinému uživateli ve změně mé tabulky stylů vykreslování (CTB nebo STB) nebo souboru konfigurace plotru (PC3), když je edituji já?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,641 sekund.