Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 14828 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNahrazení komponenty ve výkrese

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
lukas.rulec Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.pro.2013
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor Professional 2017
Stav: Offline
Bodů: 15
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Nahrazení komponenty ve výkrese
    Zasláno: 22.dub.2016 v 10:30
Dobrý den,
mám vytvářenou skupiny výkresů pro sestavu, vytvořené výkresy bych rád použil a pouze v nich nahradil komponenty, které se oproti předchozím liší délkou a počtem otvorů, jinak vychází ze stejných modelů jednotlivých komponent. Proto mi přijde nahrazení ideální - očekával jsem v tomto směru pomoc od Design assistant-a, ale tato cesta buď neexistuje, nebo jsem ji nenašel - prosím tedy o radu
P.S. - používám Inventor 2011

Díky
Zpět nahoru
Jiri.Dostal Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2011
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
INV 2021, MCAD 2021, Vault 2021 Pro
Stav: Offline
Bodů: 483
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2016 v 10:38
Karta "Správa" -> "Nahradit referenci modelu"
Zpět nahoru
lukas.rulec Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.pro.2013
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor Professional 2017
Stav: Offline
Bodů: 15
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.dub.2016 v 10:54
Díky moc - Díky za pomoc - a hlavně za spoustu ušetřeného času.
Thumbs Up
Zpět nahoru
Elfenbein Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 01.čvc.2015
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
INVENTOR
Stav: Offline
Bodů: 49
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.dub.2016 v 08:20
Díl který nahrazujete musí být kopií původního pod novým názvem a se změněnými rozměry. Jinak se vám "nechytne" Nahrazení reference.
Zpět nahoru
lukas.rulec Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.pro.2013
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor Professional 2017
Stav: Offline
Bodů: 15
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.dub.2016 v 11:22
Přesně tak jsem měl modely vytvořené a kótované jsem měl první vytvořené otvory a ne ty dopočítané polem, takže po nahrazení mne čekala jen práce s razítkem a "uložením jako". V předchozím zaměstnání jsem používal jiný software, který měl tyto kroky ošetřeny v obdobě Design Assistanta.
Zpět nahoru
Elfenbein Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 01.čvc.2015
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
INVENTOR
Stav: Offline
Bodů: 49
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.dub.2016 v 12:43

V jakém programu jste to dělal? Přesně tohle jsem dělal v Catii a Solidworksu a tam se to chovalo stejně.

Pokud tyto změny děláte ve Vaultu, jde to jednodušeji.

Zpět nahoru
Petr Klimeš Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 05.led.2015
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 283
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.dub.2016 v 12:45
Dobrý den,

Inventor má taktéž Design Assistant (v případě, že nepoužíváte Vault), pomocí kterého uděláte kopii výkresu včetně podřazených modelů, u kterých pak provedete změnu a pokud máte výkres vhodně zakótovaný (kótování ke geometrii, kteránemění; použití např. příkazu "Díra a závit" kde se dynamicky mění počet děr podle modelu) , poté stačí provést skutečně jen drobné úpravy. viz. přiložené výkresy.

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 60409/vykres_01.jpg



Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 60409/vykres_02.jpg


Zpět nahoru
lukas.rulec Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.pro.2013
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor Professional 2017
Stav: Offline
Bodů: 15
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.dub.2016 v 13:12
To ElfenbeinSolid Edge od Siemens PLM - a obdoba D.A. se tuším jmenuje Revision Manager.
Už si nevzpomenu na verzi , kterou jsem naposled využíval. SE byl výtečný na plechařinu, ale koncepčně se mi Inventor zamlouvá víc.  P.S. doufám, že se s tím nahrazením nepletu - už je to nějaká doba Wink!!!  Vault nepoužíváme :(

To Petr Klimeš: Měl jsem již hotové modely z jednoho zdroje a šlo mi pouze o nahrazení komponenty ve
 výkrese. Jinak jsem už u prvního výkresu postupoval tak, jak popisujete - zakótované zdrojové (neměnné) prvky (s tímto mám zkušenosti z parametrických modelů, kdy je třeba vytvářet vazby přes neměnné prvky)  a pak už to bylo v podstatě pouze o vyplnění razítka. Díky za Tip - příště zkusím vytvořit celý zdroj i s výkresy a pak až vytvářet kopie.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8564:VIPJak nahradit vybrané výskyty komponenty jinou komponentou v sestavě?
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 13998:VIPSnadné hromadné vyhledání a nahrazení textu ve výkresech Inventoru - iLogic


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,781 sekund.