Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 18053 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoMísta pro přecházení vs. vyhl.294

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2522
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Místa pro přecházení vs. vyhl.294
    Zasláno: 17.kvě.2016 v 14:30
Zdravím kolegy dopraváky
Nová vyhláška (novela pravidel silničního provozu) zavedla ve své obrazové části též novou značku č. V7b "Místo pro přecházení". Nikdo (ani Policie) neví, jak má přesně vypadat, a pak to dopadá tak, že Policie šmahem odmítá místa pro přecházení. Tím se pak dostáváme do rozporu s bezbariérovou vyhláškou, protože nezajistíme nevidomým bezpečné nasměrování na druhou stranu ulice.
NAkonec to dopadlo tak, že tam jsou pouze snížené obrubníky a varovný pás
Už jste se s tím setkali ?
J. Mantlík

Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.kvě.2016 v 13:27
A na jaké problémy jste s tím narazil? VDZ vypadá jako přejezd pro cyklisty, jen to jsou obdélníčky 0.5/0.25... signální pás je asi jasný, případná vodící linie dle pravidel pro přechody.. ?!
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2522
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.kvě.2016 v 16:57
Samozřejmě vím, jak to má podle vyhl. 398 vypadat a doposud bylo zle, když jsme ho někde zapomněli
Když jsem poprvé uviděl ve vyhlášce VDZ pro místo pro přecházení, myslel jsem si to, co Vy. Jak to může být ve skutečnosti, popíšu na konci ...
A|le teď to u mne  začalo obráceně. Policie ODMÍTLA  MÍSTA PRO PŘECHÁZENÍ (a přechody pro pěší), protože by se podle vyhlášky 294/2015 musela značit VDZ a to nechtěla ...
Jenže to se mi moc nezdálo, protože - byť v rezidenční čtvrti - bych měl nevidomé převest cca 13 m přes komunikaci bez jakéhokoliv nasměrování
Tak jsem začal pátrat, jak by se to dalo vyřešit (třeba ve stylu "chytré horákyně"). Nikdo ale nic neví, dle sdělení pražských dopravních policistů mělo být minulý týden celostátní školení ohledně vyhl. 294. Zatím jsem neměl čas za někým zajít ...
A zástupkyně jedné z organizací, které se mají při stavebním řízení starat o zájmy postižených osob mi na dotaz, jak to tedy mám řešit, řekla po telefomu "oni si nevidomí tu cestu najdou"

A k tomu, jak VDZ pro místo pro přecházení VYPADÁ ... (osobně neověřeno, zaslechl jsem to od někoho právě při výše zmíněném shánění informací )
Přijde projektant na Policii s návrhem DZ. Policista se ho zeptal "vy víte, jak má VDZ č. V7b PŘESNĚ vypadat? Ne? Já taky ne, tak to nebudeme moci zkolaudovat"

PS. Podle mne je to jedna z těch nejméně potřebných značek, které nic neřeší ...
J. Mantlík

Zpět nahoru
johny Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 24.led.2006
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
C3D 2022
Stav: Offline
Bodů: 1671
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.kvě.2016 v 09:36
Ok, díky za info. Dejte vědět jestli se tam dostanete...
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 648:VIPJak řešit chybné datum souboru DWG pod Windows ME?
Tip 6638:Kde se mi v Civilu vzalo číslo bodu 4294967294?
Tip 1484:Jak vytisknout PLT soubor na tiskárnu?
Tip 10703:Kde vzít DWG symboly dopravních značek dle vyhlášky č. 294/2015?
Tip 10829:Jak nastavit přesnost (počet desetinných míst) pro výpis „Návrhové linie koridoru“?
Tip 5058:Jaký je rozdíl mezi PS a ne-PS verzí plotru HP DesignJet?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,650 sekund.