Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 19261 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoKužel na válcovou plochu?

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Astrid Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.kvě.2016
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Kužel na válcovou plochu?
    Zasláno: 22.kvě.2016 v 10:47
Představme si válec výšky například 5mm průměru 10mm . A já bych na jeho obvod potřeboval přilepit 15 kuželů.
Poradíte jak na to?
Celé to má být vtoková jamka a vtokové kanály pro odstředivou licí formu, na vrcholech kuželů pak budou samotné odlévané předměry.
jako další krok budu potřebovat vymodelovat odvzdušnovací kanálky. Fyzicky jde o 1mm silný voskový
"provazek", který se přilepí k modelu odlévanho tělesa a jeho druhý konec k povrchu formy , Kvůli vypočtu jejich objemu a udržení si přehledu o geometrickém uspořádání bych je rád měl i na modleu.
Poradíte jak je nejlépe modelovat?
Měapado jako kabely nebo pomocí sweep, ale vlastně nevim...

Začínám jak s Inventorem, tak návrhem licích forem pro ztracený vosk a vlastně s lítím jako takovým.
Proto uvítám  pokud by se našel někdo kdo má zkušenosti s litím metdou ztraceného voku. Protože to co navrhuji nejen neumím nakreslit,ale i při navrhu postupuji spíše intuitivně než na zákaldě letitých zkušeností

V každém případě děkuji v šem za pomoc a radu.

Zpět nahoru
Astrid Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.kvě.2016
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.kvě.2016 v 22:02

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 69708/Kuzel.png



Tak jsem to nakoec nějak zvládl, ale narazil jsme na dvě věci s kterými mi tu snad pomůžete nebo mi je vysvětlíte.
Nejdříve jsem chtlě postupovat takto
V rovině tečné k obvodové válcové ploše jsem vytvořil elipsu, v druhé paralelní posunuté pak kužnici a tyto dvě šablony spojil pomocí šablonování
Když jsme pak chtěl spojit elipsu s samotnou válcovou plochou hlásil Inventor chybu i když z jinými plochami na modelu šlo elipsu spojit šlo.
Nakonec jsme to vyžešil posunem roviny s elipsou za válcovou plochu čímž vyšablonované těleso navazuje na valec . Nicmoně by mě zajímalo proč nešlo šablonováním spojit válcovou plochu a elipsu na tečné ploše?

Rad bych na horní kuželovou plochu vygraviroval číslo zaváděcího kanálu (kužele)
V rovině nad kuželem jsem vytvořil text s tím, že ho pak pomocí reliefu promitnu na kužel pod ním a on se vyrgaviruje do povrchu s zvolenou hlobkou. Bohužek bez uspěchu, zafungovalo vytačení z kuželové plochy do roviny v které je text, ale opačně bud Inventor hlásí chybu nebo začné cosi počítat a to tak mohutně, že celá aplikace vytuhne a nezbývá než jí ukončit pomocí správce z Winodws.
Co dělám blbě?



Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 69708/Kuzel.png

Zpět nahoru
simunek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 03.bře.2014
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2021 Professional
Stav: Offline
Bodů: 481
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.kvě.2016 v 08:02
Zdravím
mohl byste poslat obrázek hlášky kterou Vám Inventor hlásil když jste chtěl "spojit" elipsu s válcovou plochou. Když píšete "spojit" myslíte booleovskou operaci? Ta by myslím neměla být nutná.
Zpět nahoru
Petr Klimeš Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 05.led.2015
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 283
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.kvě.2016 v 10:14
Dobrý den,

jakou používáte verzi ? Bylo by možné daný soubor poslat ?

Děkuji
Zpět nahoru
Astrid Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.kvě.2016
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.kvě.2016 v 14:18
Odkaz na soubor s příslušnými ipt, heslo je "cadforum"
 
V part1.ipt demonstruji problém s šablonováním (loft). mám objekt vytvořený rotací.
K jeho obvodové válcové ploše jsem v bodě vytvořil tečnou plochu.
Do této plochy jsme nakreslil elipsu.
Pak jsme chtěl pomocí Loft spojit elipsu s onou válcovou plochou
Inventor s výběrem souhlasí ale při vytváření zahlásí chybu.
 
Otázkou je v čem je problém, možná v tom, že se obě "šablony dotýkají v jedné přímce bodu?
 
V part2 jsem pak vytvořil rovinu nad kuželem daného tělesa, do ní umístil text a ten pak pomocí Embross promítl na kuželovou plochu pod ním, vše zafungovalo podle předpokladu.
pokud top samé udělám v Vtokova komore.ipt odrovná pokud o provedeni Embross celé Inventor a pomůže jen shození celého inventoru.
Otázkou je co je špatně v vtokové komoře.
 
Prosím o shovívavost, s Inventorem začínám a hledám cesty jak co dělat.
 
 
http://uloz.to/x33viVtR/t-zip
Zpět nahoru
Petr Klimeš Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support

Přihlášen: 05.led.2015
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 283
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.kvě.2016 v 16:00
Dobrý den,

u obou případů byl problém vtom, že se jednalo o příliš složitou geometrii v rámci jednoho tělesa, kterou Inventor nechtěl akceptovat. 

part1 - ve chvíli kdy jsem zvolil jako výsledek šablonování nové těleso, vznikl přechod bez problémů.

vtokova_komora - podobně jako v předchozím případě byl v problém tom, že po šablonování vznikli na rotačním tělese přesahy, které komplikovali výpočet. Ve chvíli kdy jsem z výsledku šablonování vytvořil nové těleso proběhla tvorba reliéfu bez komplikací.

Možné by bylo vhodné zvážit možnost nějakého metodického školení. Např. na "Efektivní práce v součástech" kde je mimo jiné zahrnuta práce s víceobjemovými díly.

Přikládám výsledeky.

http://a360.co/1TwW7vR




Upravil Petr Klimeš - 24.kvě.2016 v 16:03
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 3196:Jak v Inventoru vytvořit šikmý kužel?
Tip 1866:Válcové plochy AutoCADu jsou ve VIZu 4 zubaté.
Tip 4314:Rozvin kuželové plechové součásti v Inventoru.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,785 sekund.