Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 15002 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoFázování (výkazy výměr)

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
PatrikK Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 05.kvě.2016
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Revit
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Fázování (výkazy výměr)
    Zasláno: 22.čer.2016 v 12:35
Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně fázování a jeho následného vykazování.

Zajímalo by mě, jestli je možné udělat výkaz množství (např. stěn) tak, aby tam bylo vidět třeba stávající kce, pak červeně nebo aspoň určitě s mínusem kce, co se demolují a zase např. kce co jsou nové (třeba taky barevně odlišit), dá se toto vytvořit v (jednom) výkazu? Jedná se mi především o přehlednost.

Zkoušel jsem udělat výkazy (stěny), ale to jsem vždy dělal pro jednotlivou fázi (Existující, Demolice, Nová) zvlášť a nepřišlo mi to moc efektivní a přehledné, jelikož se stále dublovali ty předešlé fáze, než jsem došel k té konečné.

Děkuji moc za jakoukoliv radu a tip
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čer.2016 v 13:21
Dobrý den, asi nic takového nejde (jednoduše), protože i výkazy jsou závislé na fázích. Do tabulky musíte pak dostat i hodnoty Phase Created a Phase Demolished, což není problém, ale nejde podle nich filtrovat a mít u nich Podmíněný formát. Což ale lze obejít přes makro (API, Dynamo), kde si do svých sdílených parametrů tyto hodnoty přepíšete a pak podle nich v tabulce budete obarvovat. Ale stejně se vám nebude obarvovat celý řádek, jen příslušná buňka v řádku a na přehlednosti to moc nepřidá.
Druhá možnost je Excel...
Dublovat by se nic nemělo.
Zavedení fáze Demolice - co vás k tomu vede? V naprosté většině případů se lze obejít jen s fázemi Stávající a Nová.
Zpět nahoru
PatrikK Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 05.kvě.2016
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Revit
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čer.2016 v 13:45
Jako schůdnější se mi zadá asi ten export do Excelu a po úpravě následný import zpět do Revitu, pokud je to takhle myšleno a Revit příjme úpravy z Excelu.

Demolice je vyžadována na základě našich standardů, kdy je nutné mít viditelnou/odlišenou Stávající kci (do které se vůbec nesahá), co Demolujeme a Novou kci.

Děkuji za informace.
Zpět nahoru
PatrikK Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 05.kvě.2016
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Revit
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čer.2016 v 14:02
Další věc je, jestli Fáze (fázování) je vhodný nástroj. Jestli Revit nemá lepší funkci. Varianty návrhu jsem již zkoušel.

Díky.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5902:Zaokrouhlení výměr ploch ve výkazech místností Revitu.
Tip 5036:VIPNedokumentované příkazy ADT pro výkaz materiálů (objem).
Tip 3906:VIPPřesné informace čisté plochy desky ve výkazu Architectural Desktopu.
Tip 8032:Výkazy výměr a kalkulace z projekčních podkladů.
Tip 10480:Fázování rodiny okna s vnořenou rodinou vybrání.
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,648 sekund.