Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10712 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVýrobní výkresy nábytku

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
semhustej Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 19.srp.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
DraftSight, BricsCAD
Stav: Offline
Bodů: 26
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Výrobní výkresy nábytku
    Zasláno: 07.čvc.2016 v 21:26
Díky za shrnutí, nicméně pro naše účely (drobné architektonické studio) by bylo ideální použití sestav (assemblies). Revit LT toto bohužel neumožňuje, ještě budu zkoumat možnost vytvoření pohledů v legendě. Myslím, že vytváření výkresů v dalším programu není pro nás praktické.

Tomas
Zpět nahoru
Michalkacerik Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 24.úno.2012
Lokalita: Slovensko
Používám:
Revit
Stav: Offline
Bodů: 104
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.čvc.2016 v 18:45
REVIT nie je software vhodné na kreslenie výrobných výkresov nábytku.  Na kreslenie výrobných výkresov je od autodesku výhodnejší INVENTOR modeluje sa v ňom 3D a následne vytvára výrobné 2D výkresy na profesionálnej úrovni. Na skutočnú priemyselnú výrobu nábytku včetne napojenia na CNC obrábacie centrá sú v INVENTOR-e nadstavby, aj nábytkárska. REVIT je určený na výrobu  kompletnej stavebnej dokumentácie, včetne analýz a technicko-technologických výpočtov . LT verzia je na zoznámenia sa s programom a na nakreslenie jednoduchého projektu  za 50€/rok. REVIT v plnej verzií za 3600€ s DPH/rok nie je len projekčný software, ale multioborový projekčný a komunikačný software pre veľké stavby s možnosťou online spolupráce povedzme v rámci kontinentov EU, USA...atd. REVIT vytvára 3D projekt, ktorý je podkladom pre informačný model budovy, aj s nábytkom pracuje ale s celými zariaďovacími zostavami . Používať (obrazne) kamión ako mestské a rodinné auto neprinesie veľké výhody, aj keď marketingové odd. ponúka neodolateľnú cenu.


Upravil Michalkacerik - 08.čvc.2016 v 06:21
Zpět nahoru
semhustej Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 19.srp.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
DraftSight, BricsCAD
Stav: Offline
Bodů: 26
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.čvc.2016 v 20:01
Aha, tak to mi postupne narusta seznam funkci, ktere mi v LT chybi.

Tomas
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.čvc.2016 v 18:33
Verze LT ale bohužel neumí vytvářet a modifikovat sestavy - viz porovnání:
 
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
milan d Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 28.pro.2010
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autodesk Revit 2018
Stav: Offline
Bodů: 167
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.čvc.2016 v 14:03
Určite najlepší typ, je ako pisal p.Jirat cez Sestavy (Assemblies), výrobná dokumentácia je súčasťou projektu. V prehliadači projektu sa vytvorí samostatný adresár Sestavy a v ňom je zoznam všetkých zostáv (interiérových prvkov - nábytku). Každému prvku nábytku viete automaticky vytvoriť (pôdorysy, rezy, pohľady, 3D....výkresy, popisy....) Dané zostavy máte pekne pokope a eliminuje sa tým chaos s výkresmi.
milan
Zpět nahoru
semhustej Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 19.srp.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
DraftSight, BricsCAD
Stav: Offline
Bodů: 26
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.čvc.2016 v 08:42
Díky oběma za typy. Budu muset vyzkoušet. K legendám ani k sestavám jsem se ještě neporpracoval.

Tomas
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.čvc.2016 v 14:58
Nebo spíše Sestavy (Assemblies, pokud jsou v Lt dostupne
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.čvc.2016 v 10:07
V rodině výkresy nevytvářejte. Pro Vaše účely by bylo vhodnější použít pohled Legendy. Do legendy si pak pomocí komponenty legendy vložit požadované pohledy na rodinu nábytku a tuto pak dokótovat, příp. dokreslit detaily.
Zpět nahoru
semhustej Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 19.srp.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
DraftSight, BricsCAD
Stav: Offline
Bodů: 26
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.čvc.2016 v 09:00
Dobrý den,
začínám s REvitem LT a narazil jsem na problém s organizací výkresů. Mám v projektu interiéru několik kusů nábytku, který bude vyráběný a je tudíž potřeba vytvořit výrobní výkresy. Některé kusy nábytku jsou vestavné (skříně), jiné volné. Každý z těchto kusů nábytku je vytvořen jako samostatná rodina. Původně jsem myslel, že vytvořím v každé rodině samostatný výkres daného kusu, výtváření výkresů v rodinách ale Revit dle mého zjištění neumožňuje (navíc bych měla asi s LTčkem problém s tiskem - LT neumožňuje batch printing).
Následoval jsem tedy vytovřením výkresů přímo v souboru celého projektu, zde ovšem pro mě nastává problém s tím, že je nutné vytvořit velký počet řezů/pohledů (vzniká tím zmatek), ve kterých je poté ještě často nutné řešit viditelnosti okolních prvků. Další problém mi pak vzniká při posunu volně stojícího kusu nábytku - musím upravovat pohledy.
Máte někdo doporučení/zkušenost jak něco podboného řešit?

Tomas
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,039 sekund.