Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9094 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoHP100+, W10 a ACLT 2017

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Petr_K. Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 30.čer.2011
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
ACLT 2022
Stav: Offline
Bodů: 31
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: HP100+, W10 a ACLT 2017
    Zasláno: 04.čvc.2016 v 13:19
Dobrý den,
chci se zeptat zda nemá někdo z kolegů zkušenost jak rozchodit plotr HP designJet 100+ pod ACLT 2017 ve W10 64. Pod samotnými W10 plotr chodí tiskne jak zkušební stránku tak A2 z pdf souboru, ale při pokusu o konfiguraci plotru pod ACLT 2017 to končí špatně. Laboroval jsem s různými ovladači pro plotr ale na nich co by chodilo s vyjímkou tisku do PDF a následně na plotr se mi nepovedlo rozchodit. Nedošel někdo na možnou cestu přímého tisku. 
Děkuji za odpověď.
Petr K.
Petr_K.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.čvc.2016 v 15:57
U plotrů s HPGL se to často dá obejít tak, že se nainstaluje driver na novější model. Ale to tenhle dnes už 13 let starý model standardně neměl. Anebo pokud seženete driver kompatibilní s Win10, bude přes něj samozřejmě tisknout i AutoCAD a další vektorové aplikace.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Petr_K. Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 30.čer.2011
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
ACLT 2022
Stav: Offline
Bodů: 31
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.čvc.2016 v 16:14
Dobrý den,
jak mám pochopit "driver kompatibilní s W10". Pod W10 ploter tiskne pokud na něj pošlu výkres např. A2 v pdf. Ale v ACLT 17 se už tisknout nedá. Přitom pod W7 se stejným driverem bylo vše jak má. Takže dle mého je problém mezi W10 a ACLT. A otázka tedy zní - Kdo by to měl řešit či lépe vyřešit. Microsoft nebo Autodesk.

Petr_K.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2527
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.čvc.2016 v 23:27
Zdravím
Stejný problém jsme měli s HP800. Win10 neměly s driverem pro Win7 (ale možná byl pro winXP64, teď to z hlavy nevím) naprosto žádný problém, bylo možné tisknout  PDF, JPG,  DOC i zkušební stránka win byla bez problémů, ale jak se chtělo tisknout něco z autodesku (civil 2015 i 2017 i acad 2015), okamžitě to spadloAngry
Takže podle nás bude problém někde na straně Autodesku ... (ale to je jen pocit vyplývající z výše uvedeného)
Nicméně p. Michl nám tady poradil Universal DesignJet Printer Driver (ze stránek HP) a ten tiskne bez problémů, jen je třeba si zvyknout na jiné nastavení rozměrů a možná i barev
J. Mantlík

Zpět nahoru
Petr_K. Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 30.čer.2011
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
ACLT 2022
Stav: Offline
Bodů: 31
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.čvc.2016 v 15:35
Dobrý den,
vidím, že v problému nejsem sám. Nicméně zdá se, že se mi ho podařilo vyřešit. Když už jsem nevěděl kudy kam připojil jsem plotr USB kabelem přímo k PC a ACLT fungoval normálně. V návaznosti na to jsem si uvědomil, že k používanému printserveru byl jakýsi SW, který někde mám a u 7 nebyl potřeba. Když jsem ho našel, spostil a proklikal se v něm od PC k plotru tak to sice skončilo chybovou hláškou, ale od té doby plotr pracuje správně.
Inu některé datové cesty jsou podivuhodné Shocked.
Pěkný víkend všem.
Petr K.
Petr_K.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 12607:Při přepínání virtuálních ploch Win10 se AutoCAD zobrazuje na všech plochách.
Tip 11229:Mohu používat AutoCAD LT 2015/2016 na MacOS Sierra?
Tip 13728:VIPFyzické vykreslení uzamčených hladin ztlumeně
Tip 11496:Mohu v Inventoru 2017 načítat součásti a sestavy SolidWorks 2017?
Tip 11013:VIPNelze se připojit k Vault serveru (Vault 2017 ve Win10)
Tip 10840:Kaskádové licencování produktù Autodesk řady 2017.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,172 sekund.